Artykuły

W piątek, 29 września 2017r., dzieci z klasy III c były w Muzeum Przyrodniczym im. prof. Andrzeja Myrchy, mieszczącym się na terenie kampusu UwB przy ulicy Ciołkowskiego.

Dzięki bardzo ciekawym opowiadaniom pana przewodnika, mogliśmy poznać przyrodę regionu północno - wschodniej Polski, z okazami dużych ssaków chronionych: żubra i wilka oraz łownych: łosia, jelenia i dzika. Mogliśmy też zapoznać się z historią życia na Ziemi, obejrzeć kolekcję skamieniałości roślinnych i zwierzęcych z różnych okresów geologicznych, kolekcję minerałów i skał oraz magmowych głazów narzutowych. Obejrzeliśmy też nową wystawę " Madagaskar - ginący świat", poświęconą geologii, przyrodzie, ludziom i etnografii tej tajemniczej wyspy.

Była to bardzo ciekawa wycieczka. Spędziliśmy miło czas i dowiedzieliśmy się wiele nowych rzeczy.