Artykuły

"Jest twoim przyjacielem, partnerem, obrońcą - twoim Psem. Jesteś jego życiem, miłością, przewodnikiem. Będzie twój - wierny i oddany do ostatniego uderzenia serca. Winien mu jesteś zasłużyć na to oddanie."/ M. Siegal /

Dnia 29.09.2017r. uczniowie klasy VII A wraz z wychowawcą udali się z wizytą do Schroniska dla zwierząt w Białymstoku.

Wycieczka poprzedzona była zbiórką pieniędzy na rzeczy niezbędne zwierzętom tj.: karmę,  kocyki, obroże, preparaty przeciw kleszczowe. Wszystkie zakupione dary zostały przekazane pracownicy schroniska Pani Monice Gasiorowskiej dzięki, której uczniowie poznali organizację pracy w schronisku od wewnątrz. Zapoznali się z panującymi tam zasadami, pracą wolontariatu oraz procedurą adopcji psiaków.

Wizyta w schronisku to znakomity przykład na to,że już od najmłodszych lat warto uczyć miłości i szacunku do innych. Nie tylko do ludzi, ale i zwierząt - by zaszczepić w uczniach jak najwięcej pozytywnych wartości, uwrażliwić na nieszczęścia i wpoić chęć niesienia pomocy potrzebującym.

Mamy nadzieję, że odwiedzimy białostockie Schronisko jeszcze nie jeden raz i będziemy mogli wspierać potrzebujące zwierzęta.