SZKOŁA PODSTAWOWA NR 6 im. JAROSŁAWA IWASZKIEWICZA w BIAŁYMSTOKU

   ul. WESOŁA 11A; 15-307 Białystok; tel./fax: 745-49-34/742-10-25SZKOŁA PODSTAWOWA NR 6 im. JAROSŁAWA IWASZKIEWICZA w BIAŁYMSTOKU

   ul.WESOŁA 11A; 15-307 Białystok; tel./fax: 745-49-34/742-10-25SZKOŁA PODSTAWOWA nr 6 im. JAROSŁAWA IWASZKIEWICZA W BIAŁYMSTOKU

LOGOTYP

Artykuły

     7btcd

Od 4 do 8 czerwca nasza szkoła brała udział w 7 Białostockim Tygodniu Czytania Dzieciom.

Wiele ciekawych utworów literackich czytali: dyrekcja, nauczyciele, rodzice i zaproszeni goście. Czytali: pani Dyrektor P., pani Wicedyrektor O., pani Wicedyrektor P., pani logopeda D., pani bibliotekarka Ś., pani katechetka C., z Książnicy Podlaskiej pani Cz. i pani M., z Politechniki Białostockiej pani K. i pani R., ze Straży Pożarnej pan R., z Teatru Dramatycznego pani W., z Uniwersytetu w Białymstoku pani W., z Galerii Sleńdzińskich pan W., ze Związku Sybiraków pani B., z Policji pani D., z IV LO pani M.

Zgodnie z RODO nie upubliczniamy nazwisk.

Czytali: licealiści z IV LO oraz gimnazjaliści z Gimnazjum Św. Cyryla i Metodego. Uczniowie klas starszych czytali młodszym. Nauczyciele czytali uczniom w czasie lekcji. Uczniowie byli również na czytaniu w Książnicy Podlaskiej oraz uczestniczyli w zajęciach w Bibliotece Pedagogicznej w ramach projektu Niemiecka literatura – czytamy to co dobre! Naszą bibliotekę odwiedziły dzieci z PS nr 25.

W czasie 7BTCD można było na korytarzu tuż przy wejściu do szkoły obejrzeć wystawę prac dzieci „Okładka do książki, którą polecam” oraz wystawę „Zakładki do książki” w bibliotece. Odbył się również jak co roku TURNIEJ BAJEK dla młodszych dzieci. Plakaty w różnych częściach szkoły zachęcały do wzięcia udziału w akcji, w czasie której SP6 była bardzo „rozczytana”.

 

AUTOR: GRZEGORZ PTASZYŃSKI