SZKOŁA PODSTAWOWA NR 6 im. JAROSŁAWA IWASZKIEWICZA w BIAŁYMSTOKU

   ul. WESOŁA 11A; 15-307 Białystok; tel./fax: 745-49-34/742-10-25SZKOŁA PODSTAWOWA NR 6 im. JAROSŁAWA IWASZKIEWICZA w BIAŁYMSTOKU

   ul.WESOŁA 11A; 15-307 Białystok; tel./fax: 745-49-34/742-10-25SZKOŁA PODSTAWOWA nr 6 im. JAROSŁAWA IWASZKIEWICZA W BIAŁYMSTOKU

LOGOTYP

Artykuły

Z radością i dumą informujemy, iż drużyna naszej szkoły w skłądzie Jerzy, Michał z kl. VIIIc, Krzysztof i Mikołaj z kl. VIIIb zdobyli 2 miejsce w mieście i 13 miejsce w Polsce w Międzynarodowym konkursie matematyczno – fizycznym „Náboj Junior”.

W Białymstoku konkurs został zorganizowany po raz pierwszy przez Liceum Ogólnokształcące politechniki Białostockiej.

„Náboj Junior” to międzynarodowy konkurs dla uczniów szkół podstawowych w rozwiązywaniu zadań matematycznych na czas.

W tym samym czasie zadania rozwiązywali uczniowie w trzech krajach: Polsce, Czechach i na Słowacji. W Polsce Náboj Junior rozgrywano w Bielsko-Białej, Grodzisku Mazowieckim, Krakowie, Krośnie, Łodzi, Sosnowcu, Tarnowie, Warszawie i Wrocławiu. Na specjalnym serwisie drużyny na bieżąco obserwowały wyniki konkurentów.

Szczegółowa relacja:

https://pb.edu.pl/2018/11/23/naboj-junior-wylonil-najlepszych-matematykow-wsrod-uczniow/

 

AUTOR: GRZEGORZ PTASZYŃSKI