„Książka jest listem autora do przyjaciela”

J. Iwaszkiewicz

Czytelnia szkolna

mgr Halina Wasiluk

Czytelnia zaprasza w godzinach:

poniedziałek   9.00 – 15.00

wtorek           8.00 – 14.00

środa            9.00 - 15.00

czwartek        8.00 – 14.00

piątek            9.00 – 15.00

Czytelnia prowadzi działalność informacyjną , pedagogiczną i wychowawczą. Tu, w ciszy i w spokoju, można poczytać prasę i książki, odrobić  pracę domową i przygotować się do lekcji korzystając z wydawnictw informacyjnych (słowników, encyklopedii) książkowych i multimedialnych. Czytelnicy mają wolny dostęp do półek. Do ich dyspozycji jest księgozbiór podręczny, 12 tytułów czasopism, płyty CD – ROM, kasety magnetofonowe i video, kartoteki tekstowe oraz zagadnieniowe.

Cyklicznie organizowane są szkolne konkursy plastyczno - literackie rozwijające kulturę czytelniczą uczniów oraz uwrażliwiające na piękno słowa pisanego („Czytam doskonale” ,”Mistrz pięknego czytania”)

Inne stałe formy pracy czytelni to zajęcia z edukacji czytelniczej i medialnej, wystawki i gazetki tematyczne, spotkania autorskie(np. z Grzegorzem Kasdepke. Elżbietą Janikowską, Joanną Myślińską), zbiórki książek na potrzeby własne oraz szkół polskich na Wschodzie.

Aktywizacji czytelnictwa oraz rozwijaniu zainteresowań służy też współpraca z innymi bibliotekami(np.Filia Nr 15 Książnicy Podlaskiej, Wypożyczalnia Książki Mówionej) i placówkami oświatowymi.

Od 2009 roku wszyscy uczniowie klas I uczestniczą w warsztatach „Przecinek i kropka”( autorski program edukacyjny prowadzony przez wybrane salony EMPIKu).
            Stałym elementem w pracy czytelni jest też Kiermasz Używanych Podręczników. Odbywa się on cyklicznie od 2000 roku w drugiej połowie czerwca.

Od września 2006 roku w czytelni funkcjonuje Internetowe Centrum Informacji Multimedialnej. ICIM to projekt Ministerstwa Edukacji i Nauki współfinansowany z Europejskiego Funduszu Społecznego pod nazwą „Internetowe Centra Informacji Multimedialnej w bibliotekach szkolnych i pedagogicznych”. Pracownicy szkoły, uczniowie i ich rodzice mogą tu korzystać z zasobów Internetu w celach informacyjnych, edukacyjnych oraz samokształceniowych.

View the embedded image gallery online at: