SZKOŁA PODSTAWOWA NR 6 im. JAROSŁAWA IWASZKIEWICZA w BIAŁYMSTOKU

   ul. WESOŁA 11A; 15-307 Białystok; tel./fax: 745-49-34/742-10-25



SZKOŁA PODSTAWOWA NR 6 im. JAROSŁAWA IWASZKIEWICZA w BIAŁYMSTOKU

   ul.WESOŁA 11A; 15-307 Białystok; tel./fax: 745-49-34/742-10-25



SZKOŁA PODSTAWOWA nr 6 im. JAROSŁAWA IWASZKIEWICZA W BIAŁYMSTOKU

 

 

 

Stypendium Prezydenta Miasta Białegostoku za wybitne osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej

Oliwia Hanna Gosk

Medal „Diligentiae-za pilność”

Uczeń: Maja Dąbrowska

Nauczyciel: Mirosława Puszkaruk

Laureaci Wojewódzkich konkursów przedmiotowych 2016/2017

Język polski

Julia Wnorowska kl. VI b

Język angielski

Marcin Daniluk kl. VI a

Jonasz Hannibal kl. VI b

Finalistka konkursu z języka polskiego

Maja Dąbrowska kl. VI a

Międzynarodowy konkurs konkursie plastyczno językowym pt."My Region, My Language and Culture"  organizowanym przez Europejski Komitet Regionów w Brukseli

 I miejsce  - Aleksandra Wysocka z klasy VI b,

II miejsce zajął Maksim Jewsiejenko z kl Va,

III miejsce zajęła Oliwia Gosk z kl VI b.

Międzynarodowy konkurs matematyczny Kangur 2017

UCZNIOWIE, KTÓRZY UZYSKALI WYRÓŻNIENIE W KONKURSIE

  1. ŻADZIŁKO PAWEŁ IIA                                       57,5 PKT
  2. WOŹNIEWSKA LAURA IIA                                55 PKT
    1. CHARYTONIUK MARTA IID                             51 PKT
  3. WNOROWSKA NIKOLA IIIB                             92,5 PKT
  4. KARPIUK MICHAŁ IIIC                                      91,25 PKT
  5. KOŁODZIEJUK  KORNELIA IIIB                                  85 PKT
  6. MARIA ŁYSIUK  IIIA                               81 PKT
  7. KORPACZ PIOTR IIIB                                          80 PKT
  8. WASILCZYK JULIA IIID                                     74,5 PKT
  9. PROKOPCZUK ALICJA    VIB                           121,25 PKT
  10. BARANOWSKI HUBERT VIB                             115 PKT

 

Ogólnopolski konkurs matematyczny Alfik 2016

Uczniowie którzy uzyskali wynik bardzo dobry:

Klasa 2

  1. Etel Szymon
  2. Żadziłko Paweł
  3. Brzozowski Tomasz
  4. Sajewicz Jan
  5. Woźniewska Laura
  6. Wysocki Aleksander

Klasa 3

  1. Czelusta Julian
  2. Kołodziejuk Kornelia

Klasa 6

  1. Baranowski Hubert

Uczniowie którzy uzyskali wynik  dobry:

Klasa 2

1.Konniuk Hanna

Ogólnopolski konkurs historyczny PANDA

Marcelina Kociakowska VI a – wyróżnienie – 7 miejsce w Polsce,

Jerzy Kondracki VI c - wyróżnienie – 10 miejsce w Polsce,

13 miejsce w Polsce – Gabriela Sidorowicz V a,

13 miejsce w Polsce – Mateusz Czarnecki VI c,

15 miejsce w Polsce – Małgorzata Kalisz VI a,

16 miejsce w Polsce – Maciej Krystek,

Ogólnopolskie Dyktando Szkolne (Centrum Edukacji Szkolnej)

Hubert Baranowski - dyplom laureata - 9. miejsce

Marcelina Kociakowska - dyplom laureata - 9. miejsce

Maja Dąbrowska - dyplom laureata - 10. Miejsce

Ogólnopolski test ortograficzny

 (2809 uczestników)
Julia Wnorowska VI b - miejsce 20. - dyplom uznania
Marcelina Kociakowska VI a - miejsce 24. - dyplom uznania
Joanna Kuźmicka VI b - miejsce 25. - dyplom uznania
Hubert Baranowska VI b - miejsce 28. - dyplom uznania
Krzysztof Chociej V c - miejsce 29. - dyplom uznania
Aleksandra Stefanowicz V c - miejsce 29. - dyplom uznania
Kaan Cakici V c - miejsce 36. - dyplom uznania
Filip Kurza - V c - miejsce 49. - dyplom uznania

Ogólnopolska Olimpiada Mitologiczna

(3979 uczestników na poziomie szkoły podstawowej):

Julia Wnorowska VI b - miejsce 8. - dyplom laureata
Mateusz Ignaciuk VI a - miejsce 14. - dyplom laureata
Alicja Prokopczuk VI b - miejsce 16. - dyplom uznania
Joanna Kuźmicka VI b - miejsce 18. - dyplom uznania
Kaan Cakici V c - miejsce 31. - dyplom uznania
Marcin Daniluk VI a - miejsce 31. - dyplom uznania

Ogólnopolski Konkurs "Olimpus" (ortograficzny):

Marcelina Kociakowska (VI a): 9-te miejsce - dyplom laureata

Maja Dąbrowska (VI a): 10-te miejsce - dyplom laureata

Małgorzata Kalisz (VI a): 16-te miejsce - dyplom uznania

Marcin Daniluk (VI a): 32-gie miejsce - dyplom uznania

Ogólnopolski Konkurs Panda z Języka Polskiego

najlepsze wyniki (do 20-tego miejsca)

kl.V

Weronika Domagała zajęła 19. miejsce w kraju

kl.VI

Maja Dąbrowska  zajęła 15. miejsce w kraju

Małgorzata Kalisz zajęła 17. miejsce w kraju

Julia Wnorowska zajęła 18. miejsce w kraju

Ogólnopolski Konkurs OLIMPUS z Języka Angielskiego

 najlepsze wyniki (do 20-tego miejsca)

kl. IV

Łukasz Szachowicz zajął 6. miejsce w kraju

Róża Kruczkowska zajęła 20. miejsce w kraju

kl.V

Weronika Domagała zajęła 19. miejsce w kraju

kl. VI

Jonasz Hannibal zajął 13. miejsce w kraju

Julia Wnorowska zajęła 18. miejsce w kraju

Joanna Kuźmicka zajęła 20. miejsce w kraju

Ogólnopolski Konkurs Panda z Języka Angielskiego

najlepsze wyniki (do 20-tego miejsca)

kl. IV

Łukasz Szachowicz zajął 7. miejsce w kraju

Róża Kruczkowska zajęła 15. miejsce w kraju

Dawid Osipczuk zajął 19. miejsce w kraju

kl.V

Weronika Domagała zajęła 7. miejsce w kraju

kl.VI

Jonasz Hannibal zajął 6. miejsce w kraju

Magdalena Chorębiewska zajęła 16. miejsce w kraju

Joanna Kuźmicka zajęła 17. miejsce w kraju

Ogólnopolski konkurs językowo - informatyczny" Oblicza Wielkiej Brytanii -Szkocja"

organizowanym Gimnazjum nr.6 w Białymstoku z oddziałami dwujęzycznymi.. Patronami konkursu był Wojewoda podlaski i Prezydent miasta Białegostoku.

 I miejsce zajęła Aleksandra Wysocka z kl.VIb,

 II miejsce zajął Jonasz Hannibal z kl.VIb.

Miejski Konkurs Kultury Języka Polskiego:

Marcelina Kociakowska kl. VIa- II miejsce

XII Edycja Konkursu Recytacji Prozy

zorganizowanego przez Zespół Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego w Białymstoku.

Alicja Prokopczuk kl. VIb – III miejsce

Szkolny konkurs czytelniczy „Warto czytać! Pokaż swoją dobrą stronę!”

Pierwsze miejsce zajęła Julia Mędrycka – kl. IV a

Drugie miejsce zajął Kajetan Dąbrowski kl. IV b

Trzecie miejsce zajął Filip Weremijewicz kl. IV a

Szkolny Konkurs „Mistrz Ortografii”

Justyna Rudzka kl. Vb – I miejsce

Hanna Orzepowska kl. Va– II miejsce

Aleksandra Stefanowicz kl. Vc – III miejsce

Małgorzata Kalisz VI a - I miejsce

Jerzy Kondracki VI c - II miejsce

Mateusz Czarnecki VI c III-  miejsce

klasy II i III

MISTRZ ORTOGRAFII – Nikola Wnorowska kl.IIIb,

Wicemistrz -Tomasz Brzozowskiego II c

Szkolny konkurs kaligraficzny „O złote pióro”

Mistrzem Kaligrafii została KAROLINA WRONKOWSKA – uczennica klasy IV B

Szkolny konkurs „Mistrz pięknego czytania

Tytuł „Mistrza pięknego czytania” w kategorii klas czwartych zdobył Miłosz Janowicz (klasa IV c), a wśród piątoklasistów – Aleksandra Mielech (kl. V b).

Szkolny konkurs plastyczny pod hasłem "Przyroda wokół nas” dla klas I - III

Mikołaj Zubrycki kl.I b – wyróżnienie
Mateusz Jabłoński kl.I b – wyróżnienie
Urszula Lulkiewicz kl.I a – II miejsce
Maja Kuryś kl.I b – I miejsce

Barbara Klinicka kl.II e – wyróżnienie
Gabriela Owczarek kl. II e – III miejsce
Patryk Truszkowski kl. II e – II miejsce
Aneta Czarnecka kl. II e – I miejsce

Maja Anuszkiewicz kl. III d –  wyróżnienie
Dominika Perkowska kl. III d – wyróżnienie
Julia Jamro kl. III d – wyróżnienie

Szkolny konkurs „Dziecko jest jutrem”

I miejsce:

  • Zuzanna Maciejewska
  • Małgorzata Ptak

Wyróżnienia:

  • Joanna Kuźmicka
  • Adrianna Maciejak

Szkolny konkurs ekologiczny klas III „Chcę być małym ekologiem”

Tytuł "Małego Ekologa" uzyskał Krzyś Wicher  kl. III a

Szkolny konkurs plastyczno - logopedyczny „To wydarzyło się w naszej szkole”

Dominika Deputat kl.IIIe

Jakub Radziszewski kl.IIIe

Szkolny konkurs czytelniczy „Przeczytałem – polecam”

I miejsce – Mateusz  Czarnecki  (kl. VI c)

                   Małgorzata  Ptak  (kl. VI b)

II miejsce – Prokopczuk Alicja  (kl. VI b)

III miejsce – Chorębiewska  Magdalena  (kl. VI b)

                       Kondracki Jerzy   (kl. VI c) 

Szkolny konkurs religijny „Najpiękniejszy stroik”

I miejsce : Igor Osipczuk kl .IIb

Weronika Radzajewska kl .IIb

II miejsce: Marysia Sujeta kl. IIIe

Anna Ptaszyńska kl. IIa

III miejsce: Weronika Mikita kl .IIId

Dominik Głuszuk kl. IIIf

Wyróżnienia: Sara Gil kl.IIc

Amelia Łuksza kl. IIIc

Jakub Sac kl. IIc

Hania Maczyńska kl .IIb

I miejsce: Julia Radzajewska kl. IVc

II miejsce: Wiktoria Walczyk kl.IVb

Kajetan Dąbrowski kl. IVb

III miejsce: Bartosz Łoniewski kl. Vc

Wyróżnienia: Gabriela Tarasiuk kl. Va

Patryk Grabiński kl. Va

Zuzanna Zubrzycka kl. VIc

 

AUTOR: GRZEGORZ PTASZYŃSKI