SZKOŁA PODSTAWOWA NR 6 im. JAROSŁAWA IWASZKIEWICZA w BIAŁYMSTOKU

   ul. WESOŁA 11A; 15-307 Białystok; tel./fax: 745-49-34/742-10-25



SZKOŁA PODSTAWOWA NR 6 im. JAROSŁAWA IWASZKIEWICZA w BIAŁYMSTOKU

   ul.WESOŁA 11A; 15-307 Białystok; tel./fax: 745-49-34/742-10-25



SZKOŁA PODSTAWOWA nr 6 im. JAROSŁAWA IWASZKIEWICZA W BIAŁYMSTOKU

LOGOTYP

SUKCESY DYDAKTYCZNE W ROKU SZKOLNYM 2017/2018

Stypendium Ministra Właściwego ds. Oświaty i Wychowania za wybitne osiągnięcia w roku szkolnym 2017/2018

Rudź Małgorzata

Medal „Diligentiae-za pilność”

Uczeń: Zuzanna Zubrycka VIIc

Nauczyciel: Agnieszka Łupińska

Wojewódzkie konkursy przedmiotowe Podlaskiego Kuratora Oświaty

LAUREACI

Jerzy Kondracki kl. VIIc – matematyka

Krzysztof Wnorowski kl. VIIb – matematyka

FINALIŚCI
Aleksandra Wysocka kl. VIIb – matematyka

Michał Tałałaj kl. VIIc – matematyka

Międzynarodowy konkurs matematyczny Kangur 2018

Kategoria Żaczek klasa 2

laureat ≥ 98,00 pkt • bardzo dobry ≥ 78,75 pkt • wyróżniony ≥ 55,25 pkt

KACPER WNOROWSKI - wynik bardzo dobry

LULKIEWICZ URSZULA wynik wyróżniony

Maluch klasa 3:

laureat ≥ 110,00 pkt • bardzo dobry ≥ 92,50 pkt • wyróżniony ≥ 73,50 pkt

WOŹNIEWSKA LAURA wynik wyróżniony

klasa 4

laureat ≥ 117,00 pkt • bardzo dobry ≥ 108,75 pkt • wyróżniony ≥ 88,75 pkt

KOŁODZIEJUK KORNELIA wynik wyróżniony

WNOROWSKA NIKOLA wynik wyróżniony

KORPACZ PIOTR wynik wyróżniony

Beniamin klasa 6

laureat ≥ 143,00 pkt • bardzo dobry ≥ 126,25 pkt • wyróżniony ≥ 98,75 pkt

DOMINIK DZIEŁAK wynik wyróżniony

Kadet klasa 7

laureat ≥ 127,00 pkt • bardzo dobry ≥ 103,75 pkt • wyróżniony ≥ 81,25 pkt

BARANOWSKI HUBERT wynik wyróżniony

Międzynarodowy Konkurs Twórczości Plastycznej Dzieci i Młodzieży „Moja opowieść o Polsce”

Zofia Skupień kl. Va - Nagroda główna - jedna z trzech głównych nagród w kategorii wiekowej,

KONKURSY OGÓLNOPOLSKIE

Ogólnopolski Turniej Czytania Tekstów Cerkiewnosłowiańskich

Łukasz Szachowicz – II miejsce w Polsce

Olga Kołos – tytuł finalisty

 

XXIII edycja Ogólnopolskiego Konkursu Alfik Matematyczny

Wynik dobry uzyskało dwoje uczniów klasy IV:

Nikola Wnorowska   i Julian Czelusta

Ogólnopolski Konkurs PANDA 2018 - sesja wiosenna z Języka Angielskiego - najlepsze wyniki (do 20-tego miejsca)

kl. IV

Kornelia Kołodziejuk zajęła 7. miejsce w kraju

Emma Kraśnicka zajęła 9. miejsce w kraju

Maria Łysiuk zajęła 9. miejsce w kraju

Maciej Choszczyk zajął 13. miejsce w kraju

Gabriela Kościuk zajęła 13. miejsce w kraju

Julia Jamro zajęła 13. miejsce w kraju

Michał Karpiuk zajął 13. miejsce w kraju

Michalina Szutkiewicz zajęła 19. miejsce w kraju

Aleksandra Dzienis zajęła 19. miejsce w kraju

Amelia Łuksza zajęła 19. miejsce w kraju

kl. V

Urszula Korkosz zajęła 5. miejsce w kraju

Dawid Osipczuk zajął 7. miejsce w kraju

Łukasz Szachowicz zajął 13. miejsce w kraju

Jerzy Pawłusz zajął 14. miejsce w kraju

Dawid Nos zajął 17. miejsce w kraju

kl. VI

Aleksandra Stefanowicz zajęła 7. miejsce w kraju

Weronika Domagała zajęła 7. miejsce w kraju

Dominik Dziełak zajął 15. miejsce w kraju

Emilia Łagutowska zajęła 19. miejsce w kraju

kl. VII

Marcelina Kociakowska zajęła 11. miejsce w kraju

Joanna Kuźmicka zajęła 15. miejsce w kraju

Hubert Baranowski zajął 19. miejsce w kraju

Ogólnopolski Konkurs OLIMPUS 2018 - sesja zimowa

z Języka Angielskiego - najlepsze wyniki (do 20-tego miejsca)

kl. IV

Zuzanna Sidorowicz zajęła 17. miejsce w kraju

Maria Łysiuk zajęła 17. miejsce w kraju

Michał Karpiuk zajął 19. miejsce w kraju

Kornelia Kołodziejuk zajęła 20. miejsce w kraju

kl. V

Łukasz Szachowicz zajął 1. miejsce w kraju

Dawid Osipczuk zajął 7. miejsce w kraju

Jakub Kaliszuk zajął 8. miejsce w kraju

Róża Kruczkowska zajęła 9. miejsce w kraju

Krzysztof Matan zajął 11. miejsce w kraju

Dawid Nos zajął 15. miejsce w kraju

Kajetan Dąbrowski zajął 16. miejsce w kraju

Zofia Misztal zajęła 19. miejsce w kraju

kl. VI

Weronika Domagała zajęła 15. miejsce w kraju

Aleksandra Mielech zajęła 19. miejsce w kraju

Klara Kadysz zajęła 20. miejsce w kraju

Oliwier Góralczyk zajął 20.miejsce w kraju

kl. VII

Joanna Kuźmicka zajęła 12. miejsce w kraju

Mateusz Czarnecki zajął 17. miejsce w kraju

Ogólnopolski Konkurs PANDA 2018 - sesja wiosenna

z Języka Polskiego - najlepsze wyniki (do 25-tego miejsca)

kl. IV

Maria Łysiuk zajęła 9. miejsce w kraju

Emilia Petelska zajęła 11. miejsce w kraju

Emma Kraśnicka zajęła 13. miejsce w kraju

Michalina Szutkiewicz zajęła 18. miejsce w kraju

kl. V

Maja Starcević zajęła 19. miejsce w kraju

Jerzy Pawłusz zajął 21. miejsce w kraju

Natalia Rusak zajęła 23. miejsce w kraju

kl. VI

Weronika Domagała zajęła 17. miejsce w kraju

Klara Kościuk zajęła 23. miejsce w kraju

Aleksandra Mielech zajęła 25. miejsce w kraju

kl. VII

Joanna Kuźmicka zajęła 25. miejsce w kraju

Ogólnopolski Konkurs OLIMPUS 2018 - sesja zimowa

z Języka Polskiego - najlepsze wyniki (do 25-tego miejsca)

kl. IV

Maria Łysiuk zajęła 10. miejsce w kraju

Jakub Warakomski zajął 11. miejsce w kraju

Michalina Szutkiewicz zajęła 12. miejsce w kraju

Krzysztof Wicher zajął 15. miejsce w kraju

Emma Kraśnicka zajęła 16. miejsce w kraju

Milena Kalinowska zajęła 23. miejsce w kraju

Maciej Choszczyk zajął 23. miejsce w kraju

kl. V

Natalia Rusak zajęła 23.miejsce w kraju

Dawid Nos zajął 23.miejsce w kraju

Bartłomiej Trykozko zajął 25. miejsce w kraju

Ogólnopolski Test Ortograficzny

Marcelina Kociakowska kl. VII a – laureat
Joanna Kuźmicka kl. VII b – wyróżnienie

Ogólnopolski konkurs „Mój Polski”

Aleksandra Dzienis kl. IV c – wyróżnienie
Maria Łysiuk kl. IV e – dobry wynik
Krzysztof Wicher kl. IV e – dobry wynik

Ogólnopolski Konkurs Literacki „Popisz się talentem”

udział wzięli:

Małgorzata Ptak – kl. VII b
Maja Starcevic – kl. V b
Mateusz Borysowicz – kl. V b
Sebastian Nowik – kl. V c
Julia Radzajewska – kl. V c
Gabriela Pienkus – kl. V a
Natalia Rusak – kl. V a
Julia Mędrycka – kl. V a

Ogólnopolskie Dyktando Szkolne

Bartłomiej Tomas kl. IV d – laureat
Kszysztof Wicher kl. IV e – wyróżnienie
Maria Łysiuk kl. IV e wyróżnienie
Emma Kraśnicka kl. IV b – wyróżnienie
Aleksandra Stefanowicz kl. VI c – wyróżnienie
Marcelina Kociakowska kl. VII a – wyróżnienie

Ogólnopolska Olimpiada Przedmiotowa PANDA z historii

Klasa IV

Wiktor Wróblewski – 33 miejsce w kraju

Karolina Piasecka – 33 miejsce w kraju

Julian Senderacki – 39 miejsce w kraju

Bruno Moraljan – 41 miejsce w kraju

Jakub Warakomski – 45 miejsce w kraju

Klasa V

Bartłomiej Trykozko – 13 miejsce w kraju, najwyższy wynik w szkole

Jerzy Pawłusz – 21 miejsce w kraju

Natalia Rusak – 31 miejsce w kraju

Aleksandra Mystkowska – 37 miejsce w kraju

Klasa VI

Cyprian Rojcewicz – 29 miejsce w kraju

Jan Aleksandrowicz – 33 miejsce w kraju

Kaan Cakici – 33 miejsce w kraju

Klasa VII

Mateusz Czarnecki – 19 miejsce w kraju

Joanna Kuźmicka – 23 miejsce w kraju

Maciej Krystek - 33 miejsce w kraju

Marcelina Kociakowska – 35 miejsce w kraju

Ogólnopolska Olimpiada Przedmiotowa Olimpus z historii

Julian Senderacki kl.IV – 33 miejsce

Bartosz Trykozko kl.V – 31 miejsce

Klara Kościuk kl.VI – 32 miejsce

Mateusz Czarnecki kl. VII – 26 miejsce

Marcelina Kociakowska kl. VII – 21 miejsce (najwyższy wynik w szkole)

Maciej Krystek kl. VII - 29 miejsce

Joanna Kuźmicka kl. VII – 23 miejsce

V Ogólnopolski konkurs plastyczny „Piękna nasza Polska cała”

Zofia Skupień kl. Va - wyróżnienie

Ogólnopolski Konkurs PANDA 2018 z przyrody

Nikola Wnorowska kl. IV i Krzysztof Wicher kl. IV uzyskali wyróżnienie

Ogólnopolski konkurs Olimpusek z języka angielskiego dla klas I – III

Klasa II

Aleksiejuk Hanna 11. miejsce w kraju - dyplom laureata

Klasa III

Osipczuk Igor 8. Miejsce w kraju - dyplom laureata

KONKURSY WOJEWÓDZKIE I MIEJSKIE

„C.U.B.A. Contest” (Canada, USA, Britain, Australia- language and culture of Anglophone countries)

pierwsza edycja wojewódzkiego konkursu języka angielskiego zorganizowanego przez II LO w Białymstoku pod honorowym patronatem Prezydenta Białegostoku

udział uczniów klas VII

I Miejski Konkurs Ortograficzny „Ortografiada 2018”

Klasy IV-V reprezentowała Maria Łysiuk kl. IV e – wyróżnienie
klasy VI-VII reprezentowała Dominika Wróbel kl. VII b

KONKURSY SZKOLNE

I Szkolny Konkurs Języka Niemieckiego Deutsch - Primus

Krzysztof Wnorowski, kl. VIIb – I miejsce

Marcelina Kociakowska, kl. VIIa – II miejsce

Małgorzata Ptak, kl. VIIb – II miejsce

Mateusz Czarnecki, kl. VIIc – III miejsce

Szkolny konkurs polonistyczny "Mistrz Języka Polskiego"

Mistrzem języka polskiego w kategorii klas czwartych zostali ex aequo :

Weronika Makałus z klasy IV C i Krzysztof Wicher z klasy IV E

Mistrzem języka polskiego w kategorii klas piątych została:

Maja Starcević z klasy V B

Mistrzem języka polskiego w kategorii klas szóstych został:

Krzysztof Chociej z klasy VI C

Mistrzem języka polskiego w kategorii klas siódmych zostały ex aequo :

Joanna Kuźmicka z klasy VII B i Dominika Wróbel z klasy VII B

Szkolny konkurs kaligraficzny „O złote pióro”

Mistrzem Kaligrafii została KAROLINA WRONKOWSKA kl. V b

Szkolny konkurs „Mistrz ortografii”

I miejsce – Maria Łysiuk kl. IV e

II miejsce – Krzysztof Wicher kl. IV e

III miejsce – Bartłomiej Tomas kl. IV d

I miejsce – Szymon Kamiński kl. V c

II miejsce – Maja Starćević kl. V b

III miejsce – Julia Doroszkiewicz kl. V b

I miejsce – Klara Kościuk kl. VI b

II miejsce – Aleksandra Stefanowicz kl. VI c

III miejsce – Justyna Rudzka kl. VI b

I miejsce – Dominika Wróbel kl. VII b

II miejsce – Joanna Kuźmicka kl. VII b

III miejsce – Jerzy Kondracki kl. VII c

Szkolny konkurs czytelniczy „Skąd pochodzi ten cytat?”

Jerzy Pawłusz kl. Vc – I miejsce

Aleksandra Mystkowska kl. Vb – II miejsce

Maja Stracevic kl. Vb – III miejsce

Konkurs czytelniczy „Kto czyta, nie błądzi”

Laureaci konkursu w kategorii kl.III:

SZYMON ETEL  z kl.IIIf za prezentację książki - Gates P. „Ewolucja czy egzekucja I miejsce

ANNA PTASZYŃSKA z kl.IIIa – McDonald M. Hania Humorek ratujeświat!” II miejsce  

LENA RUDZKA z kl.IIIb – Fabisińska L. „Lawa w tarapatach” III miejsce  

Nagrodę PUBLICZNOŚCI zdobyła MAJA TROCHIMSKA z kl.IIId – Chylińska A. „Zezia i wszystkie problemy świata”

Laureaci w kategorii kl.IV:

AMELIA ŁUKSZA z kl.IVc – Kasdepke G. „Powrót Bartusia” I miejsce

WERONIKA MAKAŁUS z kl.IVc – Lind A. „Piaskowy Wilk” II miejsce

ALEKSANDRA DZIENIS z kl.IVc – Kruger M. „Witaj, Karolciu!” III miejsce

Nagrodę PUBLICZNOŚCI zdobyła ALEKSANDRA SZAMRETO z kl.IVc – Witcher M. „Nina i tajemnica ósmej nuty”

Szkolny konkurs „Niepodległość to…”

Szymon Kamińskikl. V c - I miejsce

Jakub Warakomskikl. IV b - II miejsce

Łukasz Szachowiczkl. V b - III miejsce

Szkolny konkurs „Dziecko jest jutrem”

I miejsce – Dominika Wróbel kl. VII b

wyróżnienie – Małgorzata Ptak kl. VII b

Logopedyczny konkurs recytatorski  "Mistrz Pięknej Mowy"

Kategoria klasy I                                       

Diana Nowik I c - I miejsce              

Liliana Prymaczek I c- II miejsce

Kornelia Miastkowska Ia - III miejsce       
Bartek Warakomski I b - IV miejsce

Kategoria klasy II -IV
Anna Ptaszyńska III a- I miejsce
Oliwia Iwaniuk III a - II miejsce
Jakub Warakomski IV b - III miejsce

Asia Ochrymiuk IV b i Ania Perkowska IV b - IV miejsce

Łukasz Szachowicz kl Vb - I miejsce

Weronika Domagała kl VIb - II miejsce

Tymoteusz Staleńczyk kl Vc , Jakub Tarmosiuk kl VIIc - III miejsce

Szkolny konkurs fotograficzny „Przyroda Podlasia w obiektywie”

Kategoria: Najciekawsze zdjęcie:

Kl. IV - V

Szymon Kamiński

Maksymilian Dunaj

Magdalena Mikołajuk

Kl. VI – VII

Maciej Krystek

Kacper Dzienisiewicz

Marcelina Kociakowska

Wyróżnienia:

Sebastian Nowak

Wiktoria Walczyk

Maria Sujeta

Zuzanna Bajdałów

Aleksandra Dzienis

Dominika Deputat

Szkolny konkurs plastyczny

na logo i nazwę Szkolnego Koła Wolontariatu

I miejsce  -  Sebastian Nowik – kl. Vc

II miejsce  -  Szymon Kamiński  - kl. Vc

III miejsce  -  Pola Matys i  Aleksandra Teofilewicz  -  kl. Vb

Wyróżnienie otrzymały:

Zuzanna Bajdałów  -    kl. Vb

Zofia Skupień  -  kl. VIa

Mikołajkowy konkurs plastyczny dla klas I – III

„Święty Mikołaj przybywa”

                

KL.III

Hanna Maczyńska kl. IIIb – I miejsce

Kamila Kozłowska kl. IIId – II miejsce

Michał Drągowski kl. IIIf – III miejsce

Maja Trochimska kl. IIId-III miejsce

KL.II

Maja Kuryś kl. IIb – I miejsce

Bartek Dąbrowski – II miejsce

Wiktoria Oniśko – III miejsce

KL.IA

Jakub Ciura – I miejsce

Aleksandra Wronkowska – II miejsce

Kacper Tynecki – III miejsce

KL.IB

Katarzyna Kołos – I miejsce

Oliwier Bartczak – I miejsce

Bartosz Warakomski - II miejsce

Patrycja Tekień - III miejsce

 KL.IC

Diana Nowik - I miejsce    

Natalia Łapińska - II miejsce   

Ksawery Walewski - III miejsce  

Szkolny konkurs „Magia wierszy”

Recytacja:

Klasy I :

Magda Murawska kl. Ib - I miejsce

Patrycja Tekień kl. I b - II miejsce

Zofia Skrzypkowska kl. I a III - miejsce

Klasy II :

Natalia Jarmoc kl. II b - I miejsce

Wiktoria Oniśko kl. II b - Wyróżnienie

Klasy III :

Anna Ptaszyńska kl. III a -I miejsce

Lena Rudzka kl. III b- II miejsce

Oliwia Iwaniuk kl. III a - III miejsce

Kategoria plastyczna:

Klasy I :

Ksawery Walewski kl. Ic - I miejsce

Katarzyna Kołos kl. I b - II miejsce

Diana Nowik kl. I c - II miejsce

Natan Radło kl. I b - III miejsce

Klasy II :

Urszula Lulkiewicz kl. II a - I miejsce

Maja Kuryś kl. II b - II miejsce

Gabrysia Faszczewska kl. II a - III miejsce

Julia Łupińska kl. II b - Wyróżnienie

Klasy III :

Kamila Kozłowska kl. III d - I miejsce

Anna Ptaszyńska kl. III a - II miejsce

Marta Charytoniuk kl. III d - III miejsce

Rodzinny konkurs techniczny „Budki lęgowe”

Marta Szoka I miejsce kl.IV d

Szkolny konkurs plastyczny dla klas I – III „Wiosna, ach to Ty”

Kl I – II

  1. Kornelia Sobiesiak kl IIa
  2. Magda Murawska kl Ib
  3. Daria Parafianowicz kl Ib

Kl III

  1. Barbara Klinicka kl IIIe
  2. Hanna Maczyńska kl IIIb
  3. Anna Waszkiewicz IIIe

Wyróżnienia:

Katarzyna Kołos kl Ib

Alicja Wermijewicz kl Ib

Diana Nowik kl Ic

Julia Łupińska kl IIb

Natan Radło kl Ib

Szkolny konkurs ekologiczny „Chce być małym ekologiem”

Tytuł Małego ekologa uzyskał Mateusz Halicki

Szkolny konkurs „Z Maryją w tajemnicach różańca”

Klasy I  -  III

1 miejsce – Gabriela Faszczewska  - kl.IIa

2 miejsce -  Monika Kwiatkowska  -kl. IIIb

3 miejsce – Oliwia Iwaniuk  -  kl.IIIa

Wyróżnienie  -  Anna Ptaszyńska  -  kl. IIIa

Klasy IV  -  VII

I miejsce  - Julia Lulewicz  kl.  Va

I miejsce – Szymon Kamiński  -  kl.Vc

II miejsce -  Kajetan Dąbrowski  -  kl.Vb

III miejsce – Wiktoria Walczyk  -  kl.Vb

Wyróżnienie – Michalina Szymańska – kl.Vb

Szkolny konkurs „Najpiękniejsza kartka świąteczna”

Boże Narodzenie

Klasy IV -   VII

1 miejsce  -  Szymon Kamiński  - kl. Vc

1 miejsce  -  Maria Sujeta  -  kl.IVa

2 miejsce  -  Zofia Skupień   -  kl.VIa

3 miejsce  -  Albert Sawicki  -  kl. IVa

Wyróżnienie  -  Hubert Baranowski – kl. VIIb

Wielkanoc

Klasy I - III

I miejsce - Hanna Maczyńska   kl. IIIb

II miejsce - Gabriela Faszczewska   kl. IIa

III miejcse - Bernard Kuryś - kl. Ic

Wyróżnienie - Michalina Tumkiewicz kl. IIa

Klasy IV - VII

I miejsce - Wiktoria Walczyk kl. Vb

II miejsce - Dominika Perkowska kl. IVa

III miejsce - Gabriela Sawicka - kl. VIIb

Wyróżnienia:

Zuzanna Bajdałów - kl. Vb

Tymoteusz Rogowski kl. IVa

 

AUTOR: GRZEGORZ PTASZYŃSKI