ul. WESOŁA 11A; 15-307 Białystok; tel./fax: 745-49-34/742-10-25

ul.WESOŁA 11A; 15-307 Białystok; tel./fax: 745-49-34/742-10-25

SZKOŁA PODSTAWOWA nr 6 im. JAROSŁAWA IWASZKIEWICZA W BIAŁYMSTOKU

LOGOTYP

Pierwszego dnia wiosny na lodowisku miejskim w Białymstoku odbył się finał Igrzysk Województwa Podlaskiego w łyżwiarstwie szybkim na łyżwach krótkich. W kategorii dziewcząt

wystartowało 11 zespołów,a w kategorii chłopców 9. Reprezentacja naszej szkoły, wśród dziewcząt

jak i chłopców uplasowała się na miejscu pierwszym zdobywając złote medale.

W klasyfikacji indywidualnej  najlepszymi zawodnikami Igrzysk zostali : Natalia Zielenkiewicz i Karol Waszkiewicz , uczniowie klasy VIa.

IMG 0196

Z dumą i radością informujemy, iż Krystian Paszkowski z kl. III c zajął VIII miejsce w Mistrzostwach Polski Młodzików w Szachach w kategorii chłopców do lat 10, które odbyły się w Karpaczu w dn. 25.02. – 05.03.2017. Tym samym został powołany do kadry narodowej juniorów na Mistrzostw Europy Juniorów w 2017 r.  Krystian zdobył normę na I kategorię szachową.

11-13.11.2016r.

W dniach  11-13.11.2016r. na lodowisku w hali BOSiR w BIAŁYMSTOKU odbyły się  MIĘDZYNARODOWE ZAWODY  VI   EVO CUPw short tracku.

W zawodach wystartowało 260 zawodników z Ukrainy, Białorusi, Łotwy, Litwy, Rosji oraz Polski, w tym białostockie kluby – Juvenia i UKS Szóstka, Orzeł Elbląg, Warmińsko-Mazurski Klub Sportowy z Olsztyna, Stoczniowiec Gdańsk,

MOSir Sanok,  UKS Giżycko.

W kategorii junior D, E startowali reprezentanci  UKS  „Szóstka”, uczniowie   klas sportowych V A i VI A , którzy po raz kolejny mogli zaprezentować swoje umiejętności na arenie międzynarodowej.

Wspaniale w kategorii junior E zaprezentowała się Karolina SUHAK, która w klasyfikacji wielobojowej zajęła III miejsce zdobywając  medale: srebrny  na dystansie 222m, brązowy na dystansie 500m. Po raz kolejny wysoką formą błysnął Karol WASZKIEWICZ, który zdobył brązowy medal na dystansie 500m oraz wywalczył V miejsce w klasyfikacji  wielobojowej.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

szach2

szach1

Międzynarodowy Festiwal Szachowy Ziemi Łukowskiej

70 szachistów z województwa lubelskiego i podlaskiego wystartowało w zawodach otwierających III Międzynarodowy Festiwal Szachowy Ziemi Łukowskiej. Rywalizację toczono w weekend 9-11 września 2016 r. Rozegrano X Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w szachach. Wśród chłopców Krystian Paszkowski zajął 2 miejsce (5,5 punkta)