Pierwszego dnia wiosny na lodowisku miejskim w Białymstoku odbył się finał Igrzysk Województwa Podlaskiego w łyżwiarstwie szybkim na łyżwach krótkich. W kategorii dziewcząt

wystartowało 11 zespołów,a w kategorii chłopców 9. Reprezentacja naszej szkoły, wśród dziewcząt

jak i chłopców uplasowała się na miejscu pierwszym zdobywając złote medale.

W klasyfikacji indywidualnej  najlepszymi zawodnikami Igrzysk zostali : Natalia Zielenkiewicz i Karol Waszkiewicz , uczniowie klasy VIa.

Klasyfikacja końcowa szkół:

I miejsce         SP6 Białystok

II miejsce        SP1 Białystok

III miejsce      SP1 Sokółka

Szkołę reprezentowali:

dziewczęta                                                     chłopcy

1. Chilimoniuk Kinga                                    1. Jamiołkowski Adam

2. Dąbrowska Maja                                       2. Kamiński Michał

3. Drumska Dominika                                   3. Waszkiewicz Karol

4. Maciejewska Ewelina                                4. Jabłoński Maciej

5. Szumska Sara                                            5. Makuch Adam

6. Zielenkiewicz Natalia                                6. Palenceusz Dominik

IMG 0196

Z dumą i radością informujemy, iż Krystian Paszkowski z kl. III c zajął VIII miejsce w Mistrzostwach Polski Młodzików w Szachach w kategorii chłopców do lat 10, które odbyły się w Karpaczu w dn. 25.02. – 05.03.2017. Tym samym został powołany do kadry narodowej juniorów na Mistrzostw Europy Juniorów w 2017 r.  Krystian zdobył normę na I kategorię szachową.

GRATULUJEMY WSPANIAŁYCH SUKCESÓW!

Z CAŁEJ SIŁY TRZYMAMY KCIUKI ZA KOLEJNEJ

mistpol

szachy dru

MIĘDZYNARODOWE ZAWODY W SHORT TRACKU

VI  EVO CUP  BIAŁYSTOK

11-13.11.2016r.

W dniach  11-13.11.2016r. na lodowisku w hali BOSiR w BIAŁYMSTOKU odbyły się  MIĘDZYNARODOWE ZAWODY  VI   EVO CUPw short tracku.

W zawodach wystartowało 260 zawodników z Ukrainy, Białorusi, Łotwy, Litwy, Rosji oraz Polski, w tym białostockie kluby – Juvenia i UKS Szóstka, Orzeł Elbląg, Warmińsko-Mazurski Klub Sportowy z Olsztyna, Stoczniowiec Gdańsk,

MOSir Sanok,  UKS Giżycko.

W kategorii junior D, E startowali reprezentanci  UKS  „Szóstka”, uczniowie   klas sportowych V A i VI A , którzy po raz kolejny mogli zaprezentować swoje umiejętności na arenie międzynarodowej.

Wspaniale w kategorii junior E zaprezentowała się Karolina SUHAK, która w klasyfikacji wielobojowej zajęła III miejsce zdobywając  medale: srebrny  na dystansie 222m, brązowy na dystansie 500m. Po raz kolejny wysoką formą błysnął Karol WASZKIEWICZ, który zdobył brązowy medal na dystansie 500m oraz wywalczył V miejsce w klasyfikacji  wielobojowej.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

szach2

szach1

Międzynarodowy Festiwal Szachowy Ziemi Łukowskiej

70 szachistów z województwa lubelskiego i podlaskiego wystartowało w zawodach otwierających III Międzynarodowy Festiwal Szachowy Ziemi Łukowskiej. Rywalizację toczono w weekend 9-11 września 2016 r. Rozegrano X Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w szachach. Wśród chłopców Krystian Paszkowski zajął 2 miejsce (5,5 punkta)