SZKOŁA PODSTAWOWA NR 6 im. JAROSŁAWA IWASZKIEWICZA w BIAŁYMSTOKU

   ul. WESOŁA 11A; 15-307 Białystok; tel./fax: 745-49-34/742-10-25



SZKOŁA PODSTAWOWA NR 6 im. JAROSŁAWA IWASZKIEWICZA w BIAŁYMSTOKU

   ul.WESOŁA 11A; 15-307 Białystok; tel./fax: 745-49-34/742-10-25



SZKOŁA PODSTAWOWA nr 6 im. JAROSŁAWA IWASZKIEWICZA W BIAŁYMSTOKU

LOGOTYP

Osiągnięcia sportowe uczniów SP 6 w Białymstoku w I semestrze roku szkolnego 2018/2019

Łyżwiarstwo (short track).

  • Zawody międzynarodowe (short track):

 

Flavio POPLAWSKI - TABORDA (junior E):

IX miejsce w klasyfikacji generalnej w Międzynarodowych Zawodach 8th EVO CUP BIAŁYSTOK 2018 w short tracku (junior E).

Dominika PERKOWSKA (junior E):

 

XI miejsce w klasyfikacji generalnej w Międzynarodowych Zawodach 8th EVO CUP BIAŁYSTOK 2018 w short tracku.

 

Maja GIWER (junior E):

 

XII miejsce w klasyfikacji generalnej w Międzynarodowych Zawodach 8th EVO CUP BIAŁYSTOK 2018 w short tracku.

 

  • Zawody ogólnopolskie (short track):

 

Dominik PALENCEUSZ (junior D):

 

V miejsce w klasyfikacji wielobojowej w Ogólnopolskich Zawodach Rankingowych w TOMASZOWIE MAZOWIECKIM,

VII miejsce w klasyfikacji wielobojowej w Ogólnopolskich Zawodach Rankingowych w BIAŁYMSTOKU,

VII miejsce w klasyfikacji wielobojowej w Ogólnopolskich Zawodach Rankingowych w SANOKU,

VIII miejsce w klasyfikacji wielobojowej w Ogólnopolskich Zawodach Rankingowych w GIŻYCKU.

Flavio POPLAWSKI - TABORDA (junior E):

 

I miejsce w klasyfikacji wielobojowej w Ogólnopolskich Zawodach Rankingowych w TOMASZOWIE MAZOWIECKIM,

I miejsce w klasyfikacji wielobojowej w Ogólnopolskich Zawodach Rankingowych w GIŻYCKU,

II miejsce w klasyfikacji wielobojowej w Ogólnopolskich Zawodach Rankingowych w SANOKU,         

II miejsce w klasyfikacji wielobojowej w Ogólnopolskich Zawodach Rankingowych w BIAŁYMSTOKU,

                                                                                                                                

Albert SAWICKI (junior E):

III miejsce w klasyfikacji wielobojowej w Ogólnopolskich Zawodach Rankingowych w GIŻYCKU,

IV miejsce w klasyfikacji wielobojowej w Ogólnopolskich Zawodach Rankingowych w TOMASZOWIE MAZOWIECKIM,

VI miejsce w klasyfikacji wielobojowej w Ogólnopolskich Zawodach Rankingowych w BIAŁYMSTOKU.

Juliusz CZELUSTA (junior E):

III miejsce w klasyfikacji wielobojowej w Ogólnopolskich Zawodach Rankingowych w TOMASZOWIE   MAZOWIECKIM,

V miejsce w klasyfikacji wielobojowej w Ogólnopolskich Zawodach Rankingowych w BIAŁYMSTOKU,.

                                                                                                    

Hanna SKRZYPKOWSKA (junior E):

 

III miejsce w klasyfikacji wielobojowej w Ogólnopolskich Zawodach Rankingowych w BIAŁYMSTOKU,

VII miejsce w klasyfikacji wielobojowej w Ogólnopolskich Zawodach Rankingowych w GIŻYCKU,

VI miejsce w klasyfikacji wielobojowej w Ogólnopolskich Zawodach Rankingowych w TOMASZOWIE

   MAZOWIECKIM.

 

Zuzanna SIDOROWICZ (junior E):

 

IV miejsce w klasyfikacji wielobojowej w Ogólnopolskich Zawodach Rankingowych w GIŻYCKU,

VII miejsce w klasyfikacji wielobojowej w Ogólnopolskich Zawodach Rankingowych w BIAŁYMSTOKU,

 

Maja GIWER (junior E):

IV miejsce w klasyfikacji wielobojowej w Ogólnopolskich Zawodach Rankingowych w BIAŁYMSTOKU.

VII miejsce w klasyfikacji wielobojowej w Ogólnopolskich Zawodach Rankingowych w TOMASZOWIE

     MAZOWIECKIM.

 

Dominika PERKOWSKA (junior E):

 

IV miejsce w klasyfikacji wielobojowej w Ogólnopolskich Zawodach Rankingowych w BIAŁYMSTOKU.

 

Lena KORZYŃSKA (junior E):   

VIII miejsce w klasyfikacji wielobojowej w Ogólnopolskich Zawodach Rankingowych w BIAŁYMSTOKU.                                

Magda MIKOLAJUK (junior E):

X miejsce w klasyfikacji wielobojowej w Ogólnopolskich Zawodach Rankingowych w BIAŁYMSTOKU

Łyżwiarskie klasy sportowe osiągnęli:

  1. 1.Dominik PALENCEUSZ- III klasa sportową
  2. 2.Natalia SOBIESIAK             - klasę sportową KADET
  3. 3.Aleksandra ZAJKOWSKA- klasę sportową KADET
  4. 4.Aleksandra ZACHOWICZ- klasę sportową KADET
  5. 5.Łukasz MAZURCZYK- klasę sportową KADET
  6. 6.Kamil DAWIDOWICZ- klasę sportową KADET
  7. 7.Adam MAKUCH- klasę sportową KADET
  8. 8.Paulina KALINOWSKA- klasę sportową KADET
  9. 9.Hanna SKRZYPKOWSKA   - klasę sportową KADET
  • Szachy szybkie:

 

Krystian PASZKOWSKI:

 

- udział w Mistrzostwach Europy w Szachach Klasycznych Ryga,

- I miejsce w Eliminacjach Makroregionalnych do Mistrzostw Polski Juniorów – Biardy, uzyskanie awansu do MPJ grupa C11

- I miejsce w czwartej rundzie Szkolnej Ligi Szachowej, uzyskanie prawa startu w finałowym turnieju „Szachiści grają dla Polonii". Turniej zostanie rozegrany w Senacie RP

Szymon PTASZYŃSKI:

 

- szóste miejsce w Mistrzostwach Polski Chłopców grupa C10 w szachach szybkich Wrocław

- IV miejsce w Eliminacjach Makroregionalnych do Mistrzostw Polski Juniorów – Biardy, uzyskanie awansu do MPJ grupa C11

-  pierwsze miejsce w grupie B w Mikołajkowym Turnieju Szachowym o Puchar Burmistrza Sokółki, uzyskanie prawa startu w finałowym turnieju „Szachiści grają dla Polonii". Turniej zostanie rozegrany w Senacie RP

 

  • Zawody wojewódzkie:

 

V miejsce w Igrzyskach Dzieci Województwa Podlaskiego w unihokeju dziewcząt.

  • Zawody miejskie:

II miejsce w Igrzyskach Dzieci Miasta Białegostoku w piłce nożnej dziewcząt.

III miejsce w Igrzyskach Dzieci Miasta Białegostoku w unihokeju dziewcząt.

III miejsce w Igrzyskach Dzieci Miasta Białegostoku w koszykówce chłopców.

III miejsce w Igrzyskach Dzieci Miasta Białegostoku w szachach dziewcząt ichłopców.

V miejsce w Igrzyskach Dzieci Miasta Białegostoku w siatkówce dziewcząt.

VI miejsce w Igrzyskach Dzieci Miasta Białegostoku w drużynowych biegach przełajowych w kategorii chłopców.

VII miejsce w Igrzyskach Dzieci Miasta Białegostoku w badmintonie dziewcząt.

 


 

Pierwszego dnia wiosny na lodowisku miejskim w Białymstoku odbył się finał Igrzysk Województwa Podlaskiego w łyżwiarstwie szybkim na łyżwach krótkich. W kategorii dziewcząt

wystartowało 11 zespołów,a w kategorii chłopców 9. Reprezentacja naszej szkoły, wśród dziewcząt

jak i chłopców uplasowała się na miejscu pierwszym zdobywając złote medale.

            W klasyfikacji indywidualnej  najlepszymi zawodnikami Igrzysk zostali : Natalia Zielenkiewicz i Karol Waszkiewicz , uczniowie klasy VIa.

Klasyfikacja końcowa szkół:

I miejsce         SP6 Białystok

II miejsce        SP1 Białystok

III miejsce      SP1 Sokółka

Szkołę reprezentowali:

dziewczęta                                                     chłopcy

1. Chilimoniuk Kinga                                    1. Jamiołkowski Adam

2. Dąbrowska Maja                                       2. Kamiński Michał

3. Drumska Dominika                                   3. Waszkiewicz Karol

4. Maciejewska Ewelina                                4. Jabłoński Maciej

5. Szumska Sara                                            5. Makuch Adam

6. Zielenkiewicz Natalia                                6. Palenceusz Dominik

 

IMG 0196

 

 


 

 

 

Z dumą i radością informujemy, iż Krystian Paszkowski z kl. III c zajął VIII miejsce w Mistrzostwach Polski Młodzików w Szachach w kategorii chłopców do lat 10, które odbyły się w Karpaczu w dn. 25.02. – 05.03.2017. Tym samym został powołany do kadry narodowej juniorów na Mistrzostw Europy Juniorów w 2017 r.  Krystian zdobył normę na I kategorię szachową.

GRATULUJEMY WSPANIAŁYCH SUKCESÓW!

Z CAŁEJ SIŁY TRZYMAMY KCIUKI ZA KOLEJNEJ

 

mistpol

 

 


 

szachy dru

 


 

 MIĘDZYNARODOWE ZAWODY W SHORT TRACKU

 

 VI  EVO CUP  BIAŁYSTOK 

11-13.11.2016r.

           

W dniach  11-13.11.2016r. na lodowisku w hali BOSiR w BIAŁYMSTOKU odbyły się  MIĘDZYNARODOWE ZAWODY  VI   EVO CUPw short tracku.

W zawodach wystartowało 260 zawodników z Ukrainy, Białorusi, Łotwy, Litwy, Rosji oraz Polski, w tym białostockie kluby – Juvenia i UKS Szóstka, Orzeł Elbląg, Warmińsko-Mazurski Klub Sportowy z Olsztyna, Stoczniowiec Gdańsk,

MOSir Sanok,  UKS Giżycko.

            W kategorii junior D, E startowali reprezentanci  UKS  „Szóstka”, uczniowie   klas sportowych V A i VI A , którzy po raz kolejny mogli zaprezentować swoje umiejętności na arenie międzynarodowej.

Wspaniale w kategorii junior E zaprezentowała się Karolina SUHAK, która w klasyfikacji wielobojowej zajęła III miejsce zdobywając  medale: srebrny  na dystansie 222m, brązowy na dystansie 500m. Po raz kolejny wysoką formą błysnął Karol WASZKIEWICZ, który zdobył brązowy medal na dystansie 500m oraz wywalczył V miejsce w klasyfikacji  wielobojowej.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 

 


 

szach2

 

 


 

 

szach1

 

Międzynarodowy Festiwal Szachowy Ziemi Łukowskiej

70 szachistów z województwa lubelskiego i podlaskiego wystartowało w zawodach otwierających III Międzynarodowy Festiwal Szachowy Ziemi Łukowskiej. Rywalizację toczono w weekend 9-11 września 2016 r. Rozegrano X Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w szachach. Wśród chłopców Krystian Paszkowski zajął 2 miejsce (5,5 punkta)

 

img025

 

 

img026

AUTOR: GRZEGORZ PTASZYŃSKI