SZKOŁA PODSTAWOWA NR 6 im. JAROSŁAWA IWASZKIEWICZA w BIAŁYMSTOKU

   ul. WESOŁA 11A; 15-307 Białystok; tel./fax: 745-49-34/742-10-25



SZKOŁA PODSTAWOWA NR 6 im. JAROSŁAWA IWASZKIEWICZA w BIAŁYMSTOKU

   ul.WESOŁA 11A; 15-307 Białystok; tel./fax: 745-49-34/742-10-25



SZKOŁA PODSTAWOWA nr 6 im. JAROSŁAWA IWASZKIEWICZA W BIAŁYMSTOKU

Osiągnięcia sportowe 2016/2017

Osiągnięcia sportowe uczniów SP 6 w Białymstoku w roku szkolnym 2016/2017

 

Łyżwiarstwo (short track).

  • Zawody międzynarodowe (short track):

 

  Karolina SUHAK (junior E):

III miejsce w klasyfikacji generalnej  w Międzynarodowych Zawodach EVO CUP BIAŁYSTOK, 

III miejsce w na dystansie 500m  w Międzynarodowych Zawodach EVO CUP BIAŁYSTOK.

        Karol WASZKIEWICZ (junior E):

V miejsce w klasyfikacji generalnej  w Międzynarodowych Zawodach EVO CUP BIAŁYSTOK, 

III miejsce w na dystansie 500m  w Międzynarodowych Zawodach EVO CUP  BIAŁYSTOK.

 

  • Zawody ogólnopolskie (short track):

        Karol WASZKIEWICZ (junior E):

I miejsce na dystansie 500m w Ogólnopolskich Zawodach Rankingowych w SANOKU,          

IV miejsce w klasyfikacji wielobojowej w Ogólnopolskich Zawodach Rankingowych w SANOKU 

I miejsce na dystansie 333m w Finale Ogólnopolskich Zawodów Rankingowych w   GDAŃSKU

II miejsce na dystansie 222m w Finale Ogólnopolskich Zawodów Rankingowych w  GDAŃSKU

III miejsce w klasyfikacji wielobojowej w Finale OZR w   GDAŃSKU.

                                                                                                                                     

        Karolina SUHAK (junior E):

III miejsce na dystansie 500m w Ogólnopolskich Zawodach Rankingowych w BIAŁYMSTOKU, 

V miejsce w klasyfikacji wielobojowej w Ogólnopolskich Zawodach Rankingowych w BIAŁYMSTOKU       

III miejsce na dystansie 222m w FINALE Ogólnopolskich Zawodów Rankingowych w  GDAŃSKU,

III miejsce na dystansie 333m w FINALE Ogólnopolskich Zawodów Rankingowych w  GDAŃSKU,

III miejsce w klasyfikacji wielobojowej w Finale OZR w   GDAŃSKU,                                                                                                                            

III miejsce na dystansie 500m w Ogólnopolskich Zawodach Rankingowych w OPOLU,

V miejsce w klasyfikacji wielobojowej w Ogólnopolskich Zawodach Rankingowych w OPOLU,                    

VIII miejsce w klasyfikacji wielobojowej w Ogólnopolskich Zawodach Rankingowych w SANOKU.

      Hanna ORZEPOWSKA (junior E):

II miejsce na dystansie 500m w FINALE Ogólnopolskich Zawodów Rankingowych w  GDAŃSKU,

IV miejsce na dystansie 333m w FINALE Ogólnopolskich Zawodów Rankingowych w  GDAŃSKU,

IV miejsce w klasyfikacji wielobojowej w FINALE OZR  w   GDAŃSKU,

VII miejsce w klasyfikacji wielobojowej w OZR  W BIAŁYMSTOKU,                                                                                 

IX miejsce w klasyfikacji wielobojowej w Ogólnopolskich Zawodach Rankingowych w SANOKU.

      Oskar KUROWSKI  (junior E):

V miejsce w klasyfikacji wielobojowej w Ogólnopolskich Zawodach Rankingowych w BIAŁYMSTOKU

X miejsce w klasyfikacji wielobojowej w Ogólnopolskich Zawodach Rankingowych w SANOKU                                                                                         

      Adam JAMIOŁKOWSKI  (junior D):

              

VI miejsce w klasyfikacji wielobojowej w Finale OZR  w   GDAŃSKU,

X miejsce w klasyfikacji wielobojowej w Ogólnopolskich Zawodach Rankingowych w BIAŁYMSTOKU                                                                            

      Bartosz HAMANOWICZ  (junior E):

VIII miejsce w klasyfikacji wielobojowej w Fnale OZR w   GDAŃSKU,

    

     Maja DĄBROWSKA  (junior D):                                                                           

VIII miejsce w klasyfikacji wielobojowej w Finale OZR w   GDAŃSKU.

                                                                                

     Kinga CHILIMONIUK (junior D):

IX miejsce w klasyfikacji wielobojowej w Ogólnopolskich Zawodach Rankingowych w OPOLU.

     Filip DĄBROWSKI (junior D):

     

IX miejsce w klasyfikacji wielobojowej w Ogólnopolskich Zawodach Rankingowych w OPOLU.

     Ewelina MACIEJEWSKA (junior D):

X miejsce w klasyfikacji wielobojowej w FINALE OZR  w   GDAŃSKU.

       

    Olga GOSK   (junior E):                                                                       

X miejsce w klasyfikacji wielobojowej w Ogólnopolskich Zawodach Rankingowych w BIAŁYMSTOKU

    Dominik PALENCEUSZ (junior E):                                                                                                                   

 X miejsce w klasyfikacji wielobojowej w Ogólnopolskich Zawodach Rankingowych w BIAŁYMSTOKU

                                                                                             

  • Zawody wojewódzkie w łyżwiarstwie szybkim na torach krótkich:

 

 I miejsce w drużynowych  Igrzyskach Województwa Podlaskiego w łyżwiarstwie szybkim na torach

   krótkich w kategorii dziewcząt.

   Natalia ZIELENKIEWICZ:

 I miejsce na dystansie 250m w   Igrzyskach Województwa Podlaskiego w łyżwiarstwie szybkim na

   torach krótkich w kategorii dziewcząt,

 I miejsce na dystansie 500m w   Igrzyskach Województwa Podlaskiego w łyżwiarstwie szybkim na

   torach krótkich w kategorii dziewcząt,

 I miejsce w dwuboju w Igrzyskach Województwa Podlaskiego w łyżwiarstwie szybkim na torach

   krótkich w kategorii dziewcząt.

   Ewelina MACIEJEWSKA:

 II miejsce na dystansie 250m w   Igrzyskach Województwa Podlaskiego w łyżwiarstwie szybkim na

   torach krótkich w kategorii dziewcząt,

 II miejsce na dystansie 500m w   Igrzyskach Województwa Podlaskiego w łyżwiarstwie szybkim na

   torach krótkich w kategorii dziewcząt,

 II miejsce w dwuboju w Igrzyskach Województwa Podlaskiego w łyżwiarstwie szybkim na torach

   krótkich w kategorii dziewcząt.

 I miejsce w drużynowych  Igrzyskach Województwa Podlaskiego w łyżwiarstwie szybkim na torach

   krótkich w kategorii chłopców.

   Karol WASZKIEWICZ:

 I miejsce na dystansie 250m w   Igrzyskach Województwa Podlaskiego w łyżwiarstwie szybkim na

   torach krótkich w kategorii chłopców,

 I miejsce na dystansie 500m w   Igrzyskach Województwa Podlaskiego w łyżwiarstwie szybkim na

   torach krótkich w kategorii chłopców,

 I miejsce w dwuboju w Igrzyskach Województwa Podlaskiego w łyżwiarstwie szybkim na torach

   krótkich w kategorii chłopców.

  Adam JAMIŁKOWSKI:

 II miejsce na dystansie 500m w   Igrzyskach Województwa Podlaskiego w łyżwiarstwie szybkim na

   torach krótkich w kategorii chłopców,

 III miejsce w dwuboju w Igrzyskach Województwa Podlaskiego w łyżwiarstwie szybkim na torach

   krótkich w kategorii chłopców.

  •  Zawody miejskie – short track:

I miejsce w klasyfikacji wielobojowej -  Puchar Białegostoku – Karolina SUHAK (junior E),

I miejsce na dystansach 500m, 333m, 222m – Karolina SUHAK (junior E),

II miejsce w klasyfikacji wielobojowej -  Puchar Białegostoku – Hanna ORZEPOWSKA (junior E),

II miejsce na dystansach 500m, 333m, 222m – Hanna ORZEPOWSKA (junior E),

III miejsce na dystansie 500m w Pucharze Białegostoku – Maja DĄBROWSKA (junior D),

V  miejsce w klasyfikacji wielobojowej -  Puchar Białegostoku – Filip DĄBROWSKI (junior D),

V  miejsce w klasyfikacji wielobojowej -  Puchar Białegostoku – Hubert KONIECKI (junior E),

VI  miejsce w klasyfikacji wielobojowej -  Puchar Białegostoku – Adam MAKUCH, (junior E),

VIII  miejsce w klasyfikacji wielobojowej -  Puchar Białegostoku – Dominik PALENCEUSZ (junior E),

VIII  miejsce w klasyfikacji wielobojowej -  Puchar Białegostoku – Olga GOSK (junior E),

IX miejsce w klasyfikacji wielobojowej - Puchar Białegostoku - Kamila HAMANOWICZ (junior E),

IX miejsce w klasyfikacji wielobojowej - Puchar Białegostoku - Bartosz HAMANOWICZ (junior E).

                                              

                                     Łyżwiarskie klasy sportowe osiągnęli:

III łyżwiarska klasa sportowa

  1. Maja DĄBROWSKA
  2. Ewelina MACIEJEWSKA
  3. Kinga CHILIMONIUK
  4. Natalia ZIELENKIEWICZ

                                                       łyżwiarska klasa sportowa KADET

  1. Jagoda JAROCKA
  2. Sara SZUMSKA
  3. Dominika DRUMSKA
  4. Karolina SUHAK
  5. Hanna ORZEPOWSKA
  6. Filip DĄBROWSKI
  7. Adam JAMIOŁKOWSKI
  8. Karol WASZKIEWICZ

                                                                     2.  Szachy:

III miejsce w Otwartych Drużynowych Mistrzostwach Miasta  Szkół Podstawowych w szachach szybkich (Bartosz Morozewicz IV b, Krystian Paszkowski III c, Szymon Ptaszyński II a, Mateusz Brejnak II a)

VI miejsce w klasyfikacji końcowej szkół podstawowych XXII edycji  szachowej Ligi Szkolnej.

 

Krystian PASZKOWSKI:

 

- I miejsce w XI Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików w szachach

- I miejsce w XIX Mistrzostwach Województwa Juniorów do lat 10 w szachach

- I miejsce w klasyfikacji końcowej grupy do lat 10 XXII edycji  szachowej Ligi Szkolnej

- I miejsce w Turnieju Mistrzów grupy do lat 10 XXII edycji Szachowej Ligi Szkolnej

- II miejsce w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików w Szachach Łuków 9-11.09.2016 r.

- II miejsce w Eliminacjach Międzywojewódzkich LU-PL do Mistrzostw Polski chłopców do lat 9 Biardy 16-22.10.2016

- I miejsce w grupie do lat 10  1 rundy XXII edycji Szachowej Białostockiej Ligi Szkolnej

- II miejsce w grupie do lat 10 w otwartym turnieju szachowym o puchar prezesa Mlekovity

 - I miejsce w grupie do lat 10 w otwartym  Turnieju o Puchar Stoczka

- III miejsce w Otwartych Drużynowych Mistrzostwach Miasta  Szkół Podstawowych w szachach szybkich

-        VIII miejsce w Mistrzostwach Polski Młodzików w Szachach Karpacz dn. 25.02-05.03 2017

Szymon PTASZYŃSKI:

 

- II miejsce w Otwartych Mistrzostwach Miasta do lat 10 w szachach błyskawicznych

- III miejsce w grupie do lat 10 w otwartym turnieju szachowym o puchar prezesa Mlekovity

- III miejsce w grupie do lat 10 w otwartych Mistrzostwach Supraśla

- II miejsce w grupie do lat 10 w otwartym Turnieju  o Puchar Stoczka

- III miejsce w Otwartych Drużynowych Mistrzostwach Miasta  Szkół Podstawowych w szachach szybkich

- IV miejsce w Otwartych Mistrzostwach Miasta do lat 10 w szachach szybkich

- IV miejsce w XI Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików w szachach

- V miejsce w XIX Mistrzostwach Województwa Juniorów do lat 10 w szachach

-        V miejsce w XXXV MEMORIALE IMIENIA LUDWIKA ZAMENHOFA 2016 - grupa D

Ania WASZKIEWICZ:

 

- III miejsce w klasyfikacji końcowej grupy dziewcząt do lat 8 XXII edycji  szachowej Ligi Szkolnej

- II miejsce w Turnieju Mistrzów grupy dziewcząt do lat 8 XXII edycji Szachowej Ligi Szkolnej

                                                3.  Igrzyska Miasta Białegostoku:

V miejsce w unihokeju dziewcząt,

IX miejsce w unihokeju chłopców.

                                                4. Piłka nożna:

III miejsce w półfinale wojewódzkim Turnieju „ Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku w kat. U-10

 

AUTOR: GRZEGORZ PTASZYŃSKI