SZKOŁA PODSTAWOWA NR 6 im. JAROSŁAWA IWASZKIEWICZA w BIAŁYMSTOKU

   ul. WESOŁA 11A; 15-307 Białystok; tel./fax: 745-49-34/742-10-25



SZKOŁA PODSTAWOWA NR 6 im. JAROSŁAWA IWASZKIEWICZA w BIAŁYMSTOKU

   ul.WESOŁA 11A; 15-307 Białystok; tel./fax: 745-49-34/742-10-25



SZKOŁA PODSTAWOWA nr 6 im. JAROSŁAWA IWASZKIEWICZA W BIAŁYMSTOKU

LOGOTYP

DZIEWCZĘTA Z NASZEJ SZKOŁY GRAŁY W TURNIEJU PIŁKI NOŻNEJ!!!

27 lutego w sali gimnastycznej Publicznego Gimnazjum nr 16 w Białymstoku rozegrany został Halowy Turniej Piłki Nożnej Dziewcząt o Puchar Dyrektora PG 16. W zawodach wzięło udział 5 zespołów: SP 14, SP 7, SP 50, SP 32 oraz reprezentantki Szkoły Podstawowej nr 6.

Było to niezwykle ciekawe doświadczenie zarówno dla dziewcząt, jak i ich opiekunów. Po rozegraniu 10 emocjonujących meczów, w systemie "każdy z każdym", klasyfikacja końcowa przedstawia się następująco:

1. SP 14

2. SP 50

3. SP 32

4. SP 6

5. SP 7

Oczywiście to nie zajęte miejsca były tego dnia najważniejsze, a świetna zabawa, której dostarczyły zmagania dziewcząt w tym typowo "męskim" sporcie.

Skład dziewcząt z SP 6:

Julia Plewa, Julia Czaban, Julia Niczyporuk, Laura Pokało, Zuzanna Bagińska, Amelia Ćwikowska, Klaudia Jałosińska, Marianna Kasperuk, Kamila Samul, Daria Kuczyńska, Kamila Czyżewska.

 

Trener Mateusz Woroniecki

 

 

Osiągnięcia sportowe uczniów SP 6 w Białymstoku w roku szkolnym 2015/2016

 

  1. 1.Łyżwiarstwo (short track).

  • Zawody międzynarodowe:

 IV miejsce w klasyfikacji generalnej Lithuanian National Championships 2016, Elektrenai –

- Sara ŚLIŻEWSKA (junior D).

VIII miejsce w klasyfikacji generalnej Lithuanian National Championships 2016, Elektrenai –

- Kamila TYLMAN (junior D).

IX miejsce w klasyfikacji generalnej Lithuanian National Championships 2016, Elektrenai –

- Karolina SUHAK (junior E).

XII  miejsce w klasyfikacji generalnej Lithuanian National Championships 2016, Elektrenai –

- Hanna ORZEPOWSKA (junior E)..

XIII miejsce w klasyfikacji generalnej Lithuanian National Championships 2016, Elektrenai –

- Jagoda JARECKA (junior E)..

XV miejsce w klasyfikacji generalnej EVO CUP Białystok – Kamila TYLMAN

  • Zawody ogólnopolskie:

IV miejsce w klasyfikacji wielobojowej OZR w Białymstoku – Ewelina MACIEJEWSKA

IV miejsce w klasyfikacji wielobojowej OZR w SANOKU – Adam JAMIOŁKOWSKI

IV miejsce w klasyfikacji wielobojowej OZR w Białymstoku – Adam JAMIOŁKOWSKI

V miejsce w klasyfikacji wielobojowej OZR w GDAŃSKU – Sara ŚLIŻEWSKA

VIII miejsce w klasyfikacji wielobojowej OZR w GDAŃSKU - Ewelina MACIEJEWSKA

VIII miejsce w klasyfikacji wielobojowej OZR w Białymstoku - Sara ŚLIŻEWSKA

IX miejsce w klasyfikacji wielobojowej OZR w Białymstoku – Maciej JABŁOŃSKI

X miejsce w klasyfikacji wielobojowej OZR w Białymstoku – Natalia ZIELENKIEWICZ

X miejsce w klasyfikacji wielobojowej OZR w Białymstoku – Oskar KUROWSKI

  • Zawody międzywojewódzkie:

Uczniowie klas sportowych w międzywojewódzkich zawodach w short tracku łącznie zdobyli 61 medali (14 złotych, 26 srebrnych, 23 brązowe). Medale zdobyli:

  1. JAMIOŁKOWSKI Adam (8 złotych, 2 srebrne),
  2. MACIEJEWSKA Ewelina (3złote, 4 srebrne, 1 brązowy),
  3. WASZKIEWICZ Karol (3srebrne, 5 brązowych),
  4. ŚLIŻEWSKA Sara (1 srebrny, 4 brązowe),
  5. DROZDOWSKA Weronika (1 srebrny),
  6. PROCHORUK Aleksandra (1 srebrny),
  7. DRUMSKA Dominika (1 srebrny),
  8. CHILIMONIUK Kinga (2 srebrne, 4 brązowe),
  9. ZIELENKIEWICZ Natalia (1 srebrny, 2 brazowe),
  10. KUROWSKI Oskar (3 srebrne),
  11. ORZEPOWSKA Hanna (2 złote, 1 srebrny),
  12. SUHAK Karolina (3 brazowe),
  13. KALINOWSKA Patrycja (1 złoty, 1 srebrny, 1 brązowy),
  14. GROCHOWSKA Magda (1 srebrny, 2 brązowe).
  15. MAZURCZYK Mateusz (1 srebrny),
  16. NAZARUK Tomasz (1 srebrny),
  17. DĄBROWSKI Filip (1 srebrny),
  18. KAMIŃSKI Michał (1 srebrny).

  • Zawody wojewódzkie:

           II miejsce w drużynowych  Igrzyskach Województwa Podlaskiego w łyżwiarstwie szybkim na

           torach krótkich w kategorii dziewcząt.

           II miejsce w drużynowych  Igrzyskach Województwa Podlaskiego w łyżwiarstwie szybkim na

           torach krótkich w kategorii chłopców.

           III miejsce w   Igrzyskach Województwa Podlaskiego w łyżwiarstwie szybkim na torach krótkich

           w kategorii chłopców – Karol Waszkiewicz.

 

  • Zawody miejskie:

II miejsce w Igrzyskach Miasta Białegostoku Białegostoku unihokeju chłopców

IV miejsce  w Igrzyskach Miasta Białegostoku Białegostoku unihokeju dziewcząt

      VII miejsce w  Igrzyskach Miasta Białegostoku Białegostoku badmintonie chłopców

Łyżwiarskie klasy sportowe osiągnęli:

 

III łyżwiarską klasę sportową

 

  1. Sara ŚLIŻEWSKA

Klasę sportową KADET

 

  1. Kamila TYLMAN
  2. Weronika DROZDOWSKA
  3. Aleksandra CZABAN
  4. Tomasz NAZARUK
  5. Mateusz MAZURCZYK
  6. Filip DĄBROWSKI
  7. Ewelina MACIEJEWSKA
  8. Natalia ZIELENKIEWICZ
  9. Dominika DRUMSKA
  10. Maja DĄBROWSKA
  11. Jagoda JARECKA
  12. Karolina SUHAK

 

 

SUKCESY NASZYCH UCZNIÓW W SZACHACH

 

W niedawno zakończonej XXI edycji Szachowej Białostockiej Lidze Szachowej, Krystian Paszkowski i Bartosz Morozewicz uplasowali się na bardzo wysokich miejscach. Krystian zajął 5 miejsce a Bartek 7 miejsce wśród 108 uczestników!

               Ponadto obaj uczniowie SP 6 awansowali do Turnieju Mistrzów XXI Edycji Szachowej Białostockiej Ligi Szachowej, gdzie wśród 6 najlepszych szachistów w województwie podlaskim i swoim roczniku uplasowali się

na bardzo wysokich miejscach: Krystian Paszkowski był 3 a Bartosz Morozewicz był 4!!

               W tym samym Turnieju w klasyfikacji drużynowej Szkoła SP 6 zajęła bardzo wysokie 11 miejsce, wśród

52 szkół w województwie podlaskim !!!!!

Należy podkreślić, że na sukces drużynowy szkoły, oprócz w/w uczniów wpływ mieli inni  6- 8 -latkowie:

Ptaszyński Szymon, Pulkowski Adam, Osipczuk Grzegorz, Brejnak Mateusz.

 

img017

 

dyp moro

 

img016

 

img014

 

img013

 

img015

 

 

 

SUKCESY W BADMINTONA

4.05.2016 r. Reprezentacja naszej szkoły brała udział w Międzyszkolnych Zawodach Sportowych:

X Turniej Badmintona pod hasłem "Pierwszy Krok". Zdobyliśmy drużynowo I miejsce.

Indywidualnie uczniowie wywalczyli 3 złote medale i 2 srebrne. Oto nasi zwycięzcy i ich trofea:

bad


1. Chilimoniuk Kacper kl. IIa
2.Jakubiec Dawid kl. IIa
3.Kalinowska Milena kl. IIb
4. Szabałowska Julia kl. IIb
5. Kwiatkowska Oliwia kl. IVb
6. Rekuć Julia kl. IV c.

                                              Gratulujemy!!! 

DEBIUT DZIEWCZĄT W TURNIEJU PIŁKI NOŻNEJ!!!

27 lutego w sali gimnastycznej Publicznego Gimnazjum nr 16 w Białymstoku rozegrany został Halowy Turniej Piłki Nożnej Dziewcząt o Puchar Dyrektora PG 16. W zawodach wzięło udział 5 zespołów: SP 14, SP 7, SP 50, SP 32 oraz reprezentantki Szkoły Podstawowej nr 6.

wiecej...

 

 

 

KOLEJNE SUKCESY KRYSTIANA PASZKOWSKIEGO

 

k1

 

 

 

 

k2

 

 

 

BRĄZOWY MEDAL W IGRZYSKACH MIASTA BIAŁEGOSTOKU W UNIHOKEJU CHŁOPCÓW!!!

W rozegranym 27.11.2015r. w SP 14 turnieju finałowym Igrzysk Miasta BiałegostokuwUnihokeju, wyłoniono najlepsze zespoły dziewcząt i chłopców. W kategorii chłopców tytułu mistrzów z poprzedniego roku bronili reprezentanci Szkoły Podstawowej nr 5. I jak się okazało bronili go skutecznie. W bardzo zaciętym meczu półfinałowym,w którym zmierzyli się z zespołemSzkoły Podstawowej nr 6, zwyciężyli po wielu zwrotach akcji 3:2. Nasi zawodnicy nie zrazili się tą porażką i w meczu o III miejsce zagrali fantastycznie zwyciężając rówieśników z SP16 3:0.Chwilę później chłopcy wraz z trenerem Mateuszem Woronieckim odebrali brązowe medale i puchar za III miejsce w Mistrzostwach Białegostoku.

Blisko podobnego sukcesu były również dziewczęta z naszej szkoły. W turnieju finałowym zaprezentowały się bardzo dobrze, niestety do medalu zabrakło nieco szczęścia. Pojedynek półfinałowy przegrały z SP45, natomiast w meczu o brązowe medale po zaciętej rywalizacji uległy SP14 po serii rzutów karnych 1:2, ostatecznie zajmując IV miejsce, co też jest dużym sukcesem podopiecznych pani Marioli Kuklińskiej.

 Skład dziewcząt:                                                           Skład chłopców:

Julia Niczyporuk                                                                        PawełHaponiuk

Julia Plewa                                                                                Karol Poniatowski

Julia Weremijewicz                                                                    Krzysztof Dawidowicz

Julia Czaban                                                                              DamianMatan

Kamila Czyżewska                                                                     Wiktor Grabowski

Marianna Kasperuk                                                                   Bartosz Pastwa

Amelia Ćwikowska                                                                    KrzysztofSzachowicz

Małgorzata Sokół                                                                      Tomasz Barcicki

Zuzanna Bagińska                                                                    Piotr Stachurski

Daria Kuczyńska                                                                       Kacper Butkiewicz

Kamila Samul                                                                            Maciej Maciejewski

Klaudia Jałosińska

 

Opiekun  Mariola Kuklińska                                            Opiekun Mateusz Woroniecki

 

 

SUKCESY REPREZENTANTÓW NASZEJ SZKOŁY W IGRZYSKACH MIASTA BIAŁEGOSTOKU W UNIHOKEJU DZIEWCZĄT I CZŁOPCÓW!!!

Rewelacyjnie w tegorocznych Igrzyskach Miasta Białegostoku w Unihokeju spisują się dziewczęta i chłopcy ze Szkoły Podstawowej nr 6. Obie nasze reprezentacje zakwalifikowały się do finału tej konkurencji i w piątek 27.11.2015 w Szkole Podstawowej nr 14 staną do walki o medale. Początek zmagań o godz. 10.00. Warto podkreślić, że zarówno zespół dziewcząt, którymi opiekuje się pani Mariola Kuklińska, jak i chłopcy, prowadzeni przez pana Mateusza Woronieckiego nie przegrali żadnego z dotychczas rozegranych meczów (po 4 zwycięstwa i 1 remisie). Miejmy nadzieję, że w piątkowym turnieju finałowym naszym reprezentantom dalej będzie tak dobrze szło.  

SUKCES KRYSTIANA PASZKOWSKIEGO

W dniach 7-14 listopada 2015 w Szklarskiej Porębie odbył się szachowy Półfinał Mistrzostw Polski Juniorów 2015 - juniorzy do 9 lat.

Udział w tym półfinale wziął uczeń naszej szkoły i klasy IIc Krystian Paszkowski, który zajął 6 miejsce, a tym samym zakwalifikował się do finału.

Finał Mistrzostw Polski w szachach odbędzie się w Jastrzębiej Górze w marcu 2016r.

Życzymy powodzenia

 


img070

 

 

 

Osiągnięcia sportowe uczniów SP 6 w Białymstoku w roku szkolnym 2016/2017

 

Łyżwiarstwo (short track).

  • Zawody międzynarodowe (short track):

 

  Karolina SUHAK (junior E):

III miejsce w klasyfikacji generalnej  w Międzynarodowych Zawodach EVO CUP BIAŁYSTOK, 

III miejsce w na dystansie 500m  w Międzynarodowych Zawodach EVO CUP BIAŁYSTOK.

        Karol WASZKIEWICZ (junior E):

V miejsce w klasyfikacji generalnej  w Międzynarodowych Zawodach EVO CUP BIAŁYSTOK, 

III miejsce w na dystansie 500m  w Międzynarodowych Zawodach EVO CUP  BIAŁYSTOK.

 

  • Zawody ogólnopolskie (short track):

        Karol WASZKIEWICZ (junior E):

I miejsce na dystansie 500m w Ogólnopolskich Zawodach Rankingowych w SANOKU,          

IV miejsce w klasyfikacji wielobojowej w Ogólnopolskich Zawodach Rankingowych w SANOKU 

I miejsce na dystansie 333m w Finale Ogólnopolskich Zawodów Rankingowych w   GDAŃSKU

II miejsce na dystansie 222m w Finale Ogólnopolskich Zawodów Rankingowych w  GDAŃSKU

III miejsce w klasyfikacji wielobojowej w Finale OZR w   GDAŃSKU.

                                                                                                                                     

        Karolina SUHAK (junior E):

III miejsce na dystansie 500m w Ogólnopolskich Zawodach Rankingowych w BIAŁYMSTOKU, 

V miejsce w klasyfikacji wielobojowej w Ogólnopolskich Zawodach Rankingowych w BIAŁYMSTOKU       

III miejsce na dystansie 222m w FINALE Ogólnopolskich Zawodów Rankingowych w  GDAŃSKU,

III miejsce na dystansie 333m w FINALE Ogólnopolskich Zawodów Rankingowych w  GDAŃSKU,

III miejsce w klasyfikacji wielobojowej w Finale OZR w   GDAŃSKU,                                                                                                                            

III miejsce na dystansie 500m w Ogólnopolskich Zawodach Rankingowych w OPOLU,

V miejsce w klasyfikacji wielobojowej w Ogólnopolskich Zawodach Rankingowych w OPOLU,                    

VIII miejsce w klasyfikacji wielobojowej w Ogólnopolskich Zawodach Rankingowych w SANOKU.

      Hanna ORZEPOWSKA (junior E):

II miejsce na dystansie 500m w FINALE Ogólnopolskich Zawodów Rankingowych w  GDAŃSKU,

IV miejsce na dystansie 333m w FINALE Ogólnopolskich Zawodów Rankingowych w  GDAŃSKU,

IV miejsce w klasyfikacji wielobojowej w FINALE OZR  w   GDAŃSKU,

VII miejsce w klasyfikacji wielobojowej w OZR  W BIAŁYMSTOKU,                                                                                 

IX miejsce w klasyfikacji wielobojowej w Ogólnopolskich Zawodach Rankingowych w SANOKU.

      Oskar KUROWSKI  (junior E):

V miejsce w klasyfikacji wielobojowej w Ogólnopolskich Zawodach Rankingowych w BIAŁYMSTOKU

X miejsce w klasyfikacji wielobojowej w Ogólnopolskich Zawodach Rankingowych w SANOKU                                                                                         

      Adam JAMIOŁKOWSKI  (junior D):

              

VI miejsce w klasyfikacji wielobojowej w Finale OZR  w   GDAŃSKU,

X miejsce w klasyfikacji wielobojowej w Ogólnopolskich Zawodach Rankingowych w BIAŁYMSTOKU                                                                            

      Bartosz HAMANOWICZ  (junior E):

VIII miejsce w klasyfikacji wielobojowej w Fnale OZR w   GDAŃSKU,

    

     Maja DĄBROWSKA  (junior D):                                                                           

VIII miejsce w klasyfikacji wielobojowej w Finale OZR w   GDAŃSKU.

                                                                                

     Kinga CHILIMONIUK (junior D):

IX miejsce w klasyfikacji wielobojowej w Ogólnopolskich Zawodach Rankingowych w OPOLU.

     Filip DĄBROWSKI (junior D):

     

IX miejsce w klasyfikacji wielobojowej w Ogólnopolskich Zawodach Rankingowych w OPOLU.

     Ewelina MACIEJEWSKA (junior D):

X miejsce w klasyfikacji wielobojowej w FINALE OZR  w   GDAŃSKU.

       

    Olga GOSK   (junior E):                                                                       

X miejsce w klasyfikacji wielobojowej w Ogólnopolskich Zawodach Rankingowych w BIAŁYMSTOKU

    Dominik PALENCEUSZ (junior E):                                                                                                                   

 X miejsce w klasyfikacji wielobojowej w Ogólnopolskich Zawodach Rankingowych w BIAŁYMSTOKU

                                                                                             

  • Zawody wojewódzkie w łyżwiarstwie szybkim na torach krótkich:

 

 I miejsce w drużynowych  Igrzyskach Województwa Podlaskiego w łyżwiarstwie szybkim na torach

   krótkich w kategorii dziewcząt.

   Natalia ZIELENKIEWICZ:

 I miejsce na dystansie 250m w   Igrzyskach Województwa Podlaskiego w łyżwiarstwie szybkim na

   torach krótkich w kategorii dziewcząt,

 I miejsce na dystansie 500m w   Igrzyskach Województwa Podlaskiego w łyżwiarstwie szybkim na

   torach krótkich w kategorii dziewcząt,

 I miejsce w dwuboju w Igrzyskach Województwa Podlaskiego w łyżwiarstwie szybkim na torach

   krótkich w kategorii dziewcząt.

   Ewelina MACIEJEWSKA:

 II miejsce na dystansie 250m w   Igrzyskach Województwa Podlaskiego w łyżwiarstwie szybkim na

   torach krótkich w kategorii dziewcząt,

 II miejsce na dystansie 500m w   Igrzyskach Województwa Podlaskiego w łyżwiarstwie szybkim na

   torach krótkich w kategorii dziewcząt,

 II miejsce w dwuboju w Igrzyskach Województwa Podlaskiego w łyżwiarstwie szybkim na torach

   krótkich w kategorii dziewcząt.

 I miejsce w drużynowych  Igrzyskach Województwa Podlaskiego w łyżwiarstwie szybkim na torach

   krótkich w kategorii chłopców.

   Karol WASZKIEWICZ:

 I miejsce na dystansie 250m w   Igrzyskach Województwa Podlaskiego w łyżwiarstwie szybkim na

   torach krótkich w kategorii chłopców,

 I miejsce na dystansie 500m w   Igrzyskach Województwa Podlaskiego w łyżwiarstwie szybkim na

   torach krótkich w kategorii chłopców,

 I miejsce w dwuboju w Igrzyskach Województwa Podlaskiego w łyżwiarstwie szybkim na torach

   krótkich w kategorii chłopców.

  Adam JAMIŁKOWSKI:

 II miejsce na dystansie 500m w   Igrzyskach Województwa Podlaskiego w łyżwiarstwie szybkim na

   torach krótkich w kategorii chłopców,

 III miejsce w dwuboju w Igrzyskach Województwa Podlaskiego w łyżwiarstwie szybkim na torach

   krótkich w kategorii chłopców.

  •  Zawody miejskie – short track:

I miejsce w klasyfikacji wielobojowej -  Puchar Białegostoku – Karolina SUHAK (junior E),

I miejsce na dystansach 500m, 333m, 222m – Karolina SUHAK (junior E),

II miejsce w klasyfikacji wielobojowej -  Puchar Białegostoku – Hanna ORZEPOWSKA (junior E),

II miejsce na dystansach 500m, 333m, 222m – Hanna ORZEPOWSKA (junior E),

III miejsce na dystansie 500m w Pucharze Białegostoku – Maja DĄBROWSKA (junior D),

V  miejsce w klasyfikacji wielobojowej -  Puchar Białegostoku – Filip DĄBROWSKI (junior D),

V  miejsce w klasyfikacji wielobojowej -  Puchar Białegostoku – Hubert KONIECKI (junior E),

VI  miejsce w klasyfikacji wielobojowej -  Puchar Białegostoku – Adam MAKUCH, (junior E),

VIII  miejsce w klasyfikacji wielobojowej -  Puchar Białegostoku – Dominik PALENCEUSZ (junior E),

VIII  miejsce w klasyfikacji wielobojowej -  Puchar Białegostoku – Olga GOSK (junior E),

IX miejsce w klasyfikacji wielobojowej - Puchar Białegostoku - Kamila HAMANOWICZ (junior E),

IX miejsce w klasyfikacji wielobojowej - Puchar Białegostoku - Bartosz HAMANOWICZ (junior E).

                                              

                                     Łyżwiarskie klasy sportowe osiągnęli:

III łyżwiarska klasa sportowa

  1. Maja DĄBROWSKA
  2. Ewelina MACIEJEWSKA
  3. Kinga CHILIMONIUK
  4. Natalia ZIELENKIEWICZ

                                                       łyżwiarska klasa sportowa KADET

  1. Jagoda JAROCKA
  2. Sara SZUMSKA
  3. Dominika DRUMSKA
  4. Karolina SUHAK
  5. Hanna ORZEPOWSKA
  6. Filip DĄBROWSKI
  7. Adam JAMIOŁKOWSKI
  8. Karol WASZKIEWICZ

                                                                     2.  Szachy:

III miejsce w Otwartych Drużynowych Mistrzostwach Miasta  Szkół Podstawowych w szachach szybkich (Bartosz Morozewicz IV b, Krystian Paszkowski III c, Szymon Ptaszyński II a, Mateusz Brejnak II a)

VI miejsce w klasyfikacji końcowej szkół podstawowych XXII edycji  szachowej Ligi Szkolnej.

 

Krystian PASZKOWSKI:

 

- I miejsce w XI Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików w szachach

- I miejsce w XIX Mistrzostwach Województwa Juniorów do lat 10 w szachach

- I miejsce w klasyfikacji końcowej grupy do lat 10 XXII edycji  szachowej Ligi Szkolnej

- I miejsce w Turnieju Mistrzów grupy do lat 10 XXII edycji Szachowej Ligi Szkolnej

- II miejsce w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików w Szachach Łuków 9-11.09.2016 r.

- II miejsce w Eliminacjach Międzywojewódzkich LU-PL do Mistrzostw Polski chłopców do lat 9 Biardy 16-22.10.2016

- I miejsce w grupie do lat 10  1 rundy XXII edycji Szachowej Białostockiej Ligi Szkolnej

- II miejsce w grupie do lat 10 w otwartym turnieju szachowym o puchar prezesa Mlekovity

 - I miejsce w grupie do lat 10 w otwartym  Turnieju o Puchar Stoczka

- III miejsce w Otwartych Drużynowych Mistrzostwach Miasta  Szkół Podstawowych w szachach szybkich

-        VIII miejsce w Mistrzostwach Polski Młodzików w Szachach Karpacz dn. 25.02-05.03 2017

Szymon PTASZYŃSKI:

 

- II miejsce w Otwartych Mistrzostwach Miasta do lat 10 w szachach błyskawicznych

- III miejsce w grupie do lat 10 w otwartym turnieju szachowym o puchar prezesa Mlekovity

- III miejsce w grupie do lat 10 w otwartych Mistrzostwach Supraśla

- II miejsce w grupie do lat 10 w otwartym Turnieju  o Puchar Stoczka

- III miejsce w Otwartych Drużynowych Mistrzostwach Miasta  Szkół Podstawowych w szachach szybkich

- IV miejsce w Otwartych Mistrzostwach Miasta do lat 10 w szachach szybkich

- IV miejsce w XI Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików w szachach

- V miejsce w XIX Mistrzostwach Województwa Juniorów do lat 10 w szachach

-        V miejsce w XXXV MEMORIALE IMIENIA LUDWIKA ZAMENHOFA 2016 - grupa D

Ania WASZKIEWICZ:

 

- III miejsce w klasyfikacji końcowej grupy dziewcząt do lat 8 XXII edycji  szachowej Ligi Szkolnej

- II miejsce w Turnieju Mistrzów grupy dziewcząt do lat 8 XXII edycji Szachowej Ligi Szkolnej

                                                3.  Igrzyska Miasta Białegostoku:

V miejsce w unihokeju dziewcząt,

IX miejsce w unihokeju chłopców.

                                                4. Piłka nożna:

III miejsce w półfinale wojewódzkim Turnieju „ Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku w kat. U-10

 

 

Pierwszego dnia wiosny na lodowisku miejskim w Białymstoku odbył się finał Igrzysk Województwa Podlaskiego w łyżwiarstwie szybkim na łyżwach krótkich. W kategorii dziewcząt

wystartowało 11 zespołów,a w kategorii chłopców 9. Reprezentacja naszej szkoły, wśród dziewcząt

jak i chłopców uplasowała się na miejscu pierwszym zdobywając złote medale.

            W klasyfikacji indywidualnej  najlepszymi zawodnikami Igrzysk zostali : Natalia Zielenkiewicz i Karol Waszkiewicz , uczniowie klasy VIa.

Klasyfikacja końcowa szkół:

I miejsce         SP6 Białystok

II miejsce        SP1 Białystok

III miejsce      SP1 Sokółka

Szkołę reprezentowali:

dziewczęta                                                     chłopcy

1. Chilimoniuk Kinga                                    1. Jamiołkowski Adam

2. Dąbrowska Maja                                       2. Kamiński Michał

3. Drumska Dominika                                   3. Waszkiewicz Karol

4. Maciejewska Ewelina                                4. Jabłoński Maciej

5. Szumska Sara                                            5. Makuch Adam

6. Zielenkiewicz Natalia                                6. Palenceusz Dominik

 

IMG 0196

 


 

 

 

Z dumą i radością informujemy, iż Krystian Paszkowski z kl. III c zajął VIII miejsce w Mistrzostwach Polski Młodzików w Szachach w kategorii chłopców do lat 10, które odbyły się w Karpaczu w dn. 25.02. – 05.03.2017. Tym samym został powołany do kadry narodowej juniorów na Mistrzostw Europy Juniorów w 2017 r.  Krystian zdobył normę na I kategorię szachową.

GRATULUJEMY WSPANIAŁYCH SUKCESÓW!

Z CAŁEJ SIŁY TRZYMAMY KCIUKI ZA KOLEJNEJ

 

mistpol

 

 


 

szachy dru

 


 

 MIĘDZYNARODOWE ZAWODY W SHORT TRACKU

 

 VI  EVO CUP  BIAŁYSTOK 

11-13.11.2016r.

           

W dniach  11-13.11.2016r. na lodowisku w hali BOSiR w BIAŁYMSTOKU odbyły się  MIĘDZYNARODOWE ZAWODY  VI   EVO CUPw short tracku.

W zawodach wystartowało 260 zawodników z Ukrainy, Białorusi, Łotwy, Litwy, Rosji oraz Polski, w tym białostockie kluby – Juvenia i UKS Szóstka, Orzeł Elbląg, Warmińsko-Mazurski Klub Sportowy z Olsztyna, Stoczniowiec Gdańsk,

MOSir Sanok,  UKS Giżycko.

            W kategorii junior D, E startowali reprezentanci  UKS  „Szóstka”, uczniowie   klas sportowych V A i VI A , którzy po raz kolejny mogli zaprezentować swoje umiejętności na arenie międzynarodowej.

Wspaniale w kategorii junior E zaprezentowała się Karolina SUHAK, która w klasyfikacji wielobojowej zajęła III miejsce zdobywając  medale: srebrny  na dystansie 222m, brązowy na dystansie 500m. Po raz kolejny wysoką formą błysnął Karol WASZKIEWICZ, który zdobył brązowy medal na dystansie 500m oraz wywalczył V miejsce w klasyfikacji  wielobojowej.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 

 


 

szach2

 

 


 

 

szach1

 

Międzynarodowy Festiwal Szachowy Ziemi Łukowskiej

70 szachistów z województwa lubelskiego i podlaskiego wystartowało w zawodach otwierających III Międzynarodowy Festiwal Szachowy Ziemi Łukowskiej. Rywalizację toczono w weekend 9-11 września 2016 r. Rozegrano X Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w szachach. Wśród chłopców Krystian Paszkowski zajął 2 miejsce (5,5 punkta)

 

img025

 

 

img026

AUTOR: GRZEGORZ PTASZYŃSKI