ul. WESOŁA 11A; 15-307 Białystok; tel./fax: 745-49-34/742-10-25

ul.WESOŁA 11A; 15-307 Białystok; tel./fax: 745-49-34/742-10-25

LOGOTYP

Osiągnięcia sportowe uczniów SP 6 w Białymstoku w roku szkolnym 2015/2016

1. 1.Łyżwiarstwo (short track).

• Zawody międzynarodowe:

IV miejsce w klasyfikacji generalnej Lithuanian National Championships 2016, Elektrenai –

- Sara ŚLIŻEWSKA (junior D).

VIII miejsce w klasyfikacji generalnej Lithuanian National Championships 2016, Elektrenai –

- Kamila TYLMAN (junior D).

IX miejsce w klasyfikacji generalnej Lithuanian National Championships 2016, Elektrenai –

- Karolina SUHAK (junior E).

XII  miejsce w klasyfikacji generalnej Lithuanian National Championships 2016, Elektrenai –

- Hanna ORZEPOWSKA (junior E)..

XIII miejsce w klasyfikacji generalnej Lithuanian National Championships 2016, Elektrenai –

• Zawody międzywojewódzkie:

Uczniowie klas sportowych w międzywojewódzkich zawodach w short tracku łącznie zdobyli 61 medali (14 złotych, 26 srebrnych, 23 brązowe). Medale zdobyli:

13. KALINOWSKA Patrycja (1 złoty, 1 srebrny, 1 brązowy),
  14. GROCHOWSKA Magda (1 srebrny, 2 brązowe).
  15. MAZURCZYK Mateusz (1 srebrny),
  16. NAZARUK Tomasz (1 srebrny),
  17. DĄBROWSKI Filip (1 srebrny),
  18. KAMIŃSKI Michał (1 srebrny).

• Zawody wojewódzkie:

II miejsce w drużynowych  Igrzyskach Województwa Podlaskiego w łyżwiarstwie szybkim na

torach krótkich w kategorii dziewcząt.

torach krótkich w kategorii chłopców.

III miejsce w   Igrzyskach Województwa Podlaskiego w łyżwiarstwie szybkim na torach krótkich

w kategorii chłopców – Karol Waszkiewicz.

SUKCESY NASZYCH UCZNIÓW W SZACHACH

W niedawno zakończonej XXI edycji Szachowej Białostockiej Lidze Szachowej, Krystian Paszkowski i Bartosz Morozewicz uplasowali się na bardzo wysokich miejscach. Krystian zajął 5 miejsce a Bartek 7 miejsce wśród 108 uczestników!

Ponadto obaj uczniowie SP 6 awansowali do Turnieju Mistrzów XXI Edycji Szachowej Białostockiej Ligi Szachowej, gdzie wśród 6 najlepszych szachistów w województwie podlaskim i swoim roczniku uplasowali się

na bardzo wysokich miejscach: Krystian Paszkowski był 3 a Bartosz Morozewicz był 4!!

W tym samym Turnieju w klasyfikacji drużynowej Szkoła SP 6 zajęła bardzo wysokie 11 miejsce, wśród

52 szkół w województwie podlaskim !!!!!

Należy podkreślić, że na sukces drużynowy szkoły, oprócz w/w uczniów wpływ mieli inni  6- 8 -latkowie:

Ptaszyński Szymon, Pulkowski Adam, Osipczuk Grzegorz, Brejnak Mateusz.

SUKCESY W BADMINTONA

4.05.2016 r. Reprezentacja naszej szkoły brała udział w Międzyszkolnych Zawodach Sportowych:

X Turniej Badmintona pod hasłem "Pierwszy Krok". Zdobyliśmy drużynowo I miejsce.

Indywidualnie uczniowie wywalczyli 3 złote medale i 2 srebrne. Oto nasi zwycięzcy i ich trofea:

Gratulujemy!!!

DEBIUT DZIEWCZĄT W TURNIEJU PIŁKI NOŻNEJ!!!

27 lutego w sali gimnastycznej Publicznego Gimnazjum nr 16 w Białymstoku rozegrany został Halowy Turniej Piłki Nożnej Dziewcząt o Puchar Dyrektora PG 16. W zawodach wzięło udział 5 zespołów: SP 14, SP 7, SP 50, SP 32 oraz reprezentantki Szkoły Podstawowej nr 6.

wiecej...

KOLEJNE SUKCESY KRYSTIANA PASZKOWSKIEGO

k1

k2

BRĄZOWY MEDAL W IGRZYSKACH MIASTA BIAŁEGOSTOKU W UNIHOKEJU CHŁOPCÓW!!!

W rozegranym 27.11.2015r. w SP 14 turnieju finałowym Igrzysk Miasta BiałegostokuwUnihokeju, wyłoniono najlepsze zespoły dziewcząt i chłopców. W kategorii chłopców tytułu mistrzów z poprzedniego roku bronili reprezentanci Szkoły Podstawowej nr 5. I jak się okazało bronili go skutecznie. W bardzo zaciętym meczu półfinałowym,w którym zmierzyli się z zespołemSzkoły Podstawowej nr 6, zwyciężyli po wielu zwrotach akcji 3:2. Nasi zawodnicy nie zrazili się tą porażką i w meczu o III miejsce zagrali fantastycznie zwyciężając rówieśników z SP16 3:0.Chwilę później chłopcy wraz z trenerem Mateuszem Woronieckim odebrali brązowe medale i puchar za III miejsce w Mistrzostwach Białegostoku.

Blisko podobnego sukcesu były również dziewczęta z naszej szkoły. W turnieju finałowym zaprezentowały się bardzo dobrze, niestety do medalu zabrakło nieco szczęścia. Pojedynek półfinałowy przegrały z SP45, natomiast w meczu o brązowe medale po zaciętej rywalizacji uległy SP14 po serii rzutów karnych 1:2, ostatecznie zajmując IV miejsce, co też jest dużym sukcesem podopiecznych pani Marioli Kuklińskiej.

Skład dziewcząt:                                                           Skład chłopców:

Julia Niczyporuk                                                                        PawełHaponiuk

Julia Plewa                                                                                Karol Poniatowski

Julia Weremijewicz                                                                    Krzysztof Dawidowicz

Julia Czaban                                                                              DamianMatan

Kamila Czyżewska                                                                     Wiktor Grabowski

Marianna Kasperuk                                                                   Bartosz Pastwa

Amelia Ćwikowska                                                                    KrzysztofSzachowicz

Małgorzata Sokół                                                                      Tomasz Barcicki

Zuzanna Bagińska                                                                    Piotr Stachurski

Daria Kuczyńska                                                                       Kacper Butkiewicz

Kamila Samul                                                                            Maciej Maciejewski

Klaudia Jałosińska

Opiekun  Mariola Kuklińska                                            Opiekun Mateusz Woroniecki

SUKCESY REPREZENTANTÓW NASZEJ SZKOŁY W IGRZYSKACH MIASTA BIAŁEGOSTOKU W UNIHOKEJU DZIEWCZĄT I CZŁOPCÓW!!!

Rewelacyjnie w tegorocznych Igrzyskach Miasta Białegostoku w Unihokeju spisują się dziewczęta i chłopcy ze Szkoły Podstawowej nr 6. Obie nasze reprezentacje zakwalifikowały się do finału tej konkurencji i w piątek 27.11.2015 w Szkole Podstawowej nr 14 staną do walki o medale. Początek zmagań o godz. 10.00. Warto podkreślić, że zarówno zespół dziewcząt, którymi opiekuje się pani Mariola Kuklińska, jak i chłopcy, prowadzeni przez pana Mateusza Woronieckiego nie przegrali żadnego z dotychczas rozegranych meczów (po 4 zwycięstwa i 1 remisie). Miejmy nadzieję, że w piątkowym turnieju finałowym naszym reprezentantom dalej będzie tak dobrze szło.

SUKCES KRYSTIANA PASZKOWSKIEGO

W dniach 7-14 listopada 2015 w Szklarskiej Porębie odbył się szachowy Półfinał Mistrzostw Polski Juniorów 2015 - juniorzy do 9 lat.

Udział w tym półfinale wziął uczeń naszej szkoły i klasy IIc Krystian Paszkowski, który zajął 6 miejsce, a tym samym zakwalifikował się do finału.

Finał Mistrzostw Polski w szachach odbędzie się w Jastrzębiej Górze w marcu 2016r.