SZKOŁA PODSTAWOWA NR 6 im. JAROSŁAWA IWASZKIEWICZA w BIAŁYMSTOKU

   ul. WESOŁA 11A; 15-307 Białystok; tel./fax: 745-49-34/742-10-25SZKOŁA PODSTAWOWA NR 6 im. JAROSŁAWA IWASZKIEWICZA w BIAŁYMSTOKU

   ul.WESOŁA 11A; 15-307 Białystok; tel./fax: 745-49-34/742-10-25SZKOŁA PODSTAWOWA nr 6 im. JAROSŁAWA IWASZKIEWICZA W BIAŁYMSTOKU

LOGOTYP

 

Dziś, czyli 25 października 2017r, byliśmy na zajęciach w Muzeum Przyrodniczym im. prof. Andrzeja Myrchy, mieszczącym się przy kampusie UwB na ul. Ciołkowskiego.

            Zwiedziliśmy wystawy poświęcone przyrodzie terenów Arktyki i Antarktydy. Wiemy, że niedźwiedzie polarne nie jedzą pingwinów, bo te żyją po drugiej stronie naszego globu:) Później widzieliśmy zwierzęta mieszkające na terenie Podlasia, w tym największego ssaka naszego kraju, żubra, i najmniejszego, jakim jest malutka ryjówka. Podziwialiśmy również żywe pytony, boa, agawy i kameleony. Wielkie wrażenie zrobiły na nas jaja ptaków: od najmniejszego jaja kolibra po największe –  strusia.

            Wycieczka bardzo nam się podobała, dowiedzieliśmy się wielu nowych ciekawostek i na pewno pójdziemy do Muzeum Przyrodniczego jeszcze wiele razy:)

Klasa IIIf                   

 

          

AUTOR: GRZEGORZ PTASZYŃSKI