SZKOŁA PODSTAWOWA NR 6 im. JAROSŁAWA IWASZKIEWICZA w BIAŁYMSTOKU

   ul. WESOŁA 11A; 15-307 Białystok; tel./fax: 745-49-34/742-10-25SZKOŁA PODSTAWOWA NR 6 im. JAROSŁAWA IWASZKIEWICZA w BIAŁYMSTOKU

   ul.WESOŁA 11A; 15-307 Białystok; tel./fax: 745-49-34/742-10-25SZKOŁA PODSTAWOWA nr 6 im. JAROSŁAWA IWASZKIEWICZA W BIAŁYMSTOKU

LOGOTYP

 

25 października to bardzo ważna data dla uczniów klas pierwszych.
W tym bowiem dniu odbyła się uroczystość ślubowania i pasowania dzieci  na uczniów naszej szkoły. Prowadząca powitała zaproszonych gości, dyrekcję szkoły, nauczycieli i rodziców, a szczególnie gorąco przywitała bohaterów uroczystości - uczniów klas Ia, Ib i Ic. O pasowanie poprosiła panią Dyrektor przedstawicielka Rady Rodziców – p. Elżbieta Siodmok,
wręczając symboliczny ołówek, którym pierwszoklasiści zostali ślubowani na uczniów. Po złożeniu ślubowania Panie Dyrektor, p. Grażyna Pormańczuk i p. Aneta Petelska, dokonały pasowania na ucznia: „Pasuję Cię na ucznia naszej szkoły” . Pierwszoklasiści dołączyli oficjalnie do społeczności uczniowskiej naszej szkoły, ale byli poddani także próbom: zręcznościowej, wiedzy, pamięci. Wszystkie zadania zaliczyli „śpiewająco”. Uroczystość przygotowały wychowawczynie klas pierwszych: p. B. Marciuk, p. B. Kwiatkowka i p. M. Szałaj.  Rodzicom gratulujemy tak wspaniałych pociech, a Pierwszakom życzymy wielu sukcesów w murach naszej szkoły.na ucznia naszej szkoły...”
O pasowanie poprosiła Dyrekcję przedstawicielka Rady Rodziców - p. Elżbieta Siodmok https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/f4c/1/16/1f642.png" >:-)
Uczniowie zostali przyjęci do braci szkolnej. Ukoronowaniem aktu pasowania było wręczenie pamiątkowych dyplomów.
Uroczystość przygotowały wychowawczynie klas pierwszych: p. Bożena Marciuk, p. Barbara Kwiatkowska i p. Małgorzata Szałaj.

AUTOR: GRZEGORZ PTASZYŃSKI