Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom po raz 17

Każdego roku, na milionach stołów wigilijnych w Polsce płonie świeca Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Dzięki niej corocznie tysiące dzieci otrzymuje pomoc w wyżywieniu, edukacji i wypoczynku.

Od 2000 roku Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom jest wspólnym, ekumenicznym dziełem tworzonym przez Caritas Kościoła Katolickiego, Eleos Kościoła Prawosławnego i Diakonię Kościoła Ewangelickiego.

Od 17 lat włączają  się do tej akcji  uczniowie, nauczyciele i rodzice SP6. W tym roku sprzedaż świec, pocztówek i stroików prowadziło nasze Szkolne Koło Wolontariatu.

Wolontariusze SP 6 bardzo chętnie włączyli się do sprzedaży świec Caritas i Eleos. Potrafili  pięknie  zorganizować się  i poświęcić też  niejednokrotnie  swój pozaszkolny czas dla tak pięknego  Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom.