SZKOŁA PODSTAWOWA NR 6 im. JAROSŁAWA IWASZKIEWICZA w BIAŁYMSTOKU

   ul. WESOŁA 11A; 15-307 Białystok; tel./fax: 745-49-34/742-10-25SZKOŁA PODSTAWOWA NR 6 im. JAROSŁAWA IWASZKIEWICZA w BIAŁYMSTOKU

   ul.WESOŁA 11A; 15-307 Białystok; tel./fax: 745-49-34/742-10-25SZKOŁA PODSTAWOWA nr 6 im. JAROSŁAWA IWASZKIEWICZA W BIAŁYMSTOKU

LOGOTYP

 

 

100 lat radości dla niepodległości !

23.10.2018r. w ramach wolontariatu uczniowie „ Zespołu na Wesołej” wraz z nauczycielem muzyki i opiekunem wolontariatu udali się z montażem słowno-muzycznym do Szkoły Podstawowej Nr 30 przy Pogotowiu Opiekuńczym. Razem z uczniami tej szkoły wyśpiewaliśmy dla Niepodległej piękne pieśni patriotyczne.

 


Pola Nadziei w SP6 !

 

 

Szczęśliwi wolontariusze SP6 ! Mamy swoje szkolne pole nadziei. W październikowy poranek wolontariusze wraz z opiekunami zasadzili żonkile . Na wiosnę gdy urosną otworzymy swoje serca dla innych .

 


 

Order Nadziei – wyróżnienie

 

Wolontariusze SP6 mają duży powód do radości, nasze działania na rzecz Fundacji

 

„ Pomóż im ‘’ zostały dostrzeżone. Otóż Fundacja przyznała dla Szkolnego Koła

 

Wolontariatu – Serce dla innych - jakże wymowny „ ORDER NADZIEI ‘’ .

 

Dziękujemy!

 

 


Nowe otwarcie!

 

Rozpoczęliśmy nowy rok szkolny 2018/2019 i zaczynamy działać na rzecz innych jednym słowem otwieramy nasze serca. Otóż 10.10.2018r. włączyliśmy się w inaugurację kampanii – Pola Nadziei. Wzruszająca uroczystość odbyła się w Urzędzie Wojewódzkim w Białymstoku, w której uczestniczyli opiekunowie SKW wraz z grupą wolontariuszy. Po oficjalnej części wszyscy udali się na skwer im. Marii i Lecha Kaczyńskich, gdzie zasadzono żonkile – symbole tej ciekawej akcji.

 


 

Miłe podziękowania!

Cieszymy się , że możemy pomagać. Naszą świąteczną akcją wsparliśmy działalność Specjalistycznej Placówki, do której uczęszczają dzieci z rodzin dysfunkcyjnych.

 

img068

 

img067

 

 


 

Fundacja „ Pomóż im ‘’ więc pomogliśmy!

Charytatywny kiermasz świąteczny w SP6 cieszył się dużym zainteresowaniem. Kolejne małe dzieło Szkolnego Wolontariatu zostało wypełnione. Kwotę w wysokości 2510 zł przekazaliśmy Fundacji „ Pomóż im” na rzecz Dzieci z Chorobami Nowotworowymi i Hospicjum dla Dzieci. To szlachetny cel – dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w tą akcję.

 

img066

 

img065

 


 

Dziękujemy ludziom dobrego serca!

„Nie możemy pomóc każdemu,

Ale każdy może pomóc komuś”

R. Reagan

           Członkowie Szkolnego Koła Wolontariatu SP 6 w Białymstoku „ Serce dla innych” wraz z opiekunami dziękują uczniom , rodzicom i nauczycielom za aktywne włączenie się w wielkanocny świąteczny kiermasz charytatywny.

Rodzice wypiekali pyszne ciasta, ciasteczka, babeczki i inne smakołyki. Domowe słodkości cieszyły podniebienia szkolnych łasuchów.

Dziękujemy też za pomoc okazaną w innej formie( szczególnie za przynoszone materiały, z których wolontariusze tworzyli piękne ozdoby, pocztówki, stroiki wielkanocne).

Środki pozyskane z kiermaszu zostały przekazane na potrzeby Fundacji „Pomóż Im” na rzecz Dzieci z Chorobami Nowotworowymi i Hospicjum dla Dzieci.

 

 


Przed świętami wielkanocnymi wolontariusze naszej szkoły ogłosili piękną akcję pod hasłem – Wielkanocny zajączek. Celem tej akcji była zbiórka darów dla podopiecznych Stowarzyszenia Pomocy Rodzinie- Droga.

 

 

 


 

Akcje charytatywne przed Świętami Bożego Narodzenia zakończyły się wielkim sukcesem. Wolontariusze mogą być dumni ze swoich działań i poświęconego czasu ofiarowując – SERCE DLA INNYCH ! Otrzymaliśmy piękne podziękowania.

 

podzie

 

 


 

 

Wolontariusze SP6, przed świętami wielkanocnymi aktywnie działali na rzecz pomocy potrzebującym. Wykonywali różne ozdoby świąteczne, przynosili niezbędne do ich wykonania materiały, jak zawsze poświęcali swój czas i serce. Rodzice wraz z dziećmi wypiekali ciasta, ciasteczka i inne smakołyki, które podczas prowadzenia kiermaszu świątecznego rozchodziły się w bardzo szybkim tempie. Uczniowie w ramach konkursu przygotowali też bardzo dużo ciekawych kartek świątecznych. Brawo! Dziękujemy !

 

 


 

Świąteczne kolędowanie

 

Wolontariusze wraz z uczniami klasy Vb  kolędowali w Dziecięcym Szpitalu Klinicznym oraz w  Domu Pomocy Społecznej . Zaproszone  do naszej szkoły dzieci z sąsiedniego przedszkola  włączyli się nawet w śpiew kolęd. Do tej pięknej  atmosfery  wolontariusze dołączyli świąteczne upominki tj. papierowe aniołki, pierniczki oraz świąteczne kartki z życzeniami. Praca wolontariuszy przyniosła satysfakcję i radość. Wesołych Świąt Bożego Narodzenia!

 


 

7-8.12 wolontariusze kończyli przygotowywanie  Szlachetnej Paczki. Wszystkich ogarniała radość , bo widzieliśmy górę prezentów dla wybranej , potrzebującej wsparcia rodziny. Wolontariusze , wielu uczniów wraz z  Rodzicami oraz pracownicy  SP6 wykazali się wielką hojnością i dobroczynnością – dziękujemy! 

Dnia 09.12.17r. wraz z delegacją wolontariuszy opiekunowie dostarczyli paczki do bazy Szlachetnej  Paczki . Zostaliśmy miło powitani i zaproszeni  na  słodki poczęstunek i wspólną pogawędkę. Odczuwaliśmy ogromną satysfakcję, że mogliśmy otworzyć nasze serca potrzebującym, a to takie piękne w kontekście adwentu i zbliżających się świąt Bożego Narodzenia – po prostu my też  LUBIMY LUDZI!

 


 

Kartki  świąteczne

W ramach konkursu przygotowaliśmy dużo świątecznych kartek. Wypełnimy je życzeniami, a nasi wolontariusze wręczą je pensjonariuszom Domu Pomocy Społecznej, aby dopełnić radość świąt.

 

wol kar

 

 


 

 

Wolontariusze i  aniołki

Chcemy rozradować ludzkie serca – więc  wolontariusze -   pod okiem opiekuna SKW, Pani Haliny Wasiluk przygotowali ponad 100 papierowych , precyzyjnie wykonanych aniołków. Zaprojektowała je nam Pani Jola Szady.

Przed Świętami Bożego Narodzenia będą miały one swoje przeznaczenie. Dobra praca,

BRAWO!

 

 

 


 

Na początku grudnia wolontariusze zostali odznaczeni wizytówkami zawierającymi  logo,   nazwę , wypisane imię i nazwisko. W szczególny sposób dziękujemy Pani Jolancie Szady – nauczycielowi SP6 za okazaną pomoc w zaprojektowaniu wizytówki.

 

wizyt

 


 

 

Wolontariusze SP6 bardzo czynnie działali,   aby wykonać dzieło Szlachetnej Paczki. Według wyznaczonych dyżurów odbierali dary  od uczniów poszczególnych klas . Wśród nauczycieli została przeprowadzona też  zbiórka pieniężna na ten cel. Możemy powiedzieć, że mamy wielkie serca, zebraliśmy dużo potrzebnych rzeczy i staraliśmy się systematycznie pakować .

 

 

 


 

 

5 grudnia wolontariusze nie zapomnieli o swoim szczególnym dniu. Z tej okazji zaznaczyli swoją obecność  i radość z bycia wolontariuszem .  W szkole rozmieścili ciekawe plakaty promujące dzieło wolontariatu – wolontariusze SP6 -  brawo za pomysłowość !

 


 

 

Wolontariusze SP 6 bardzo chętnie włączyli się w pomoc  przy sprzedaży świec Caritas i Eleos. Potrafili  pięknie  zorganizować się  i poświęcić też  niejednokrotnie  swój pozaszkolny czas dla tak pięknego  Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom.

 

 


 

 

W listopadzie odbyło się kolejne spotkanie wolontariuszy z opiekunami koła. Omówione zostały bieżące sprawy, wyznaczyliśmy nowe zadania, utworzyliśmy grupy do  dalszego działania według możliwości , zdolności i talentów wolontariuszy. Na uwagę zasługuje organizacja i operatywność przewodniczących  poszczególnych grup wolontariuszy. Spisują się oni bardzo dzielnie. 

 


 

  SZLACHETNA PACZKA - OGŁOSZENIE

 

 

 

 PRACE KONKURSOWE


 

Wolontariat – spotkanie

25.10.2017r. o godź. 15.15 w naszej szkole miało miejsce pierwsze spotkanie wszystkich zgłoszonych wolontariuszy z opiekunami Koła.  Zostały przedstawione zasady działania  wolontariuszy  sprawy organizacyjne, omówiony został konkurs  na logo i nazwę Koła. Obecność była bardzo zadawalająca , a zgłosiło się  52  wolontariuszy  -   wszyscy oni  dostarczyli zgodę rodziców na piśmie.

Wolontariusze zostali zobowiązani do ustalenia przewodniczących grup klasowych,  pomysłów na modyfikację logo SKW oraz przedstawienia na piśmie swoich możliwości, talentów, zdolności, które będą przydatne w planowaniu pracy Koła. Uczniowie w założonych przez siebie Dzienniczkach Wolontariusza poczynili stosowna adnotację.

Opiekunowie  po  uprzednim  spotkaniu z Panią Dyrektor  przedstawili  wolontariuszom  propozycje szkolenia, na której termin oczekujemy.

 

 


 

Wolontariat – konkurs

Dnia 20.10.2017r. opiekunowie SKW spotkali się na zebraniu , aby wziąć pod uwagę wnioski płynące ze szkolenia i uwzględnić  je w naszej działalności i zapisach dotyczących statutu . Rozstrzygnięty  też został  konkurs na logo i nazwę SKW.  Wśród 21 prac konkursowych na I miejsce  zasługuje praca ucznia Sebastiana Nowika z kl. Vc,  II miejsce praca ucznia Szymona Kamińskiego z kl. Vc,  zaś III miejsce otrzymały uczennice Pola Matys i Aleksandra Teofilewicz  obie z kl. Vb. Wyróżniona też została praca uczennicy Zuzanny Bajdałów z kl. Vb i  Uczennicy Zofii Skupień z kl. VIa.

Dziękujemy  wszystkim  uczestnikom  konkursu a nagrodzonym  g r a t u l u j e m y !

 

 


 

Wolontariat –  szkolenie opiekunów Koła

                  Dnia 19.10.2017r. opiekunowie Szkolnego Koła Wolontariatu odbyli w Centrum Edukacji  Narodowej  szkolenie z zakresu powoływania i działalności Wolontariatu .  Szkolenie to było bardzo owocne i wyznaczyło nam pewne kierunki  działalności Koła, a także wskazało nam aspekty prawne prowadzenia takiego Koła w szkole podstawowej. 

 

 


 

Wolontariat – uczymy się pomagać…

 Dnia 9 .10.2017r. odbyło się spotkanie opiekunów Szkolnego Koła Wolontariatu w SP6. Podjęte zostały sprawy organizacyjne dotyczące działania naszego Koła. Pracowałyśmy nad statutem  SKW, opracowane zostały zasady działania wolontariuszy, oświadczenia wyrażenie zgody rodziców na służbę w Wolontariacie. Rozpisałyśmy też konkurs na logo i  nazwę Szkolnego Koła Wolontariatu,  do  którego zaproszeni są uczniowie klas V  - VII.

Opiekunowie Szkolnego Koła Wolontariatu to:

Pani Agata Kościuczyk  - przewodnicząca Koła

Pani Halina Wasiluk

Pani Elżbieta Gryko

             Pani Lilla Szorc         

 

AUTOR: GRZEGORZ PTASZYŃSKI