Świąteczne kolędowanie

Wolontariusze wraz z uczniami klasy Vb  kolędowali w Dziecięcym Szpitalu Klinicznym oraz w  Domu Pomocy Społecznej . Zaproszone  do naszej szkoły dzieci z sąsiedniego przedszkola  włączyli się nawet w śpiew kolęd. Do tej pięknej  atmosfery  wolontariusze dołączyli świąteczne upominki tj. papierowe aniołki, pierniczki oraz świąteczne kartki z życzeniami. Praca wolontariuszy przyniosła satysfakcję i radość. Wesołych Świąt Bożego Narodzenia!

7-8.12 wolontariusze kończyli przygotowywanie  Szlachetnej Paczki. Wszystkich ogarniała radość , bo widzieliśmy górę prezentów dla wybranej , potrzebującej wsparcia rodziny. Wolontariusze , wielu uczniów wraz z  Rodzicami oraz pracownicy  SP6 wykazali się wielką hojnością i dobroczynnością – dziękujemy!

Dnia 09.12.17r. wraz z delegacją wolontariuszy opiekunowie dostarczyli paczki do bazy Szlachetnej  Paczki . Zostaliśmy miło powitani i zaproszeni  na  słodki poczęstunek i wspólną pogawędkę. Odczuwaliśmy ogromną satysfakcję, że mogliśmy otworzyć nasze serca potrzebującym, a to takie piękne w kontekście adwentu i zbliżających się świąt Bożego Narodzenia – po prostu my też  LUBIMY LUDZI!

Kartki  świąteczne

W ramach konkursu przygotowaliśmy dużo świątecznych kartek. Wypełnimy je życzeniami, a nasi wolontariusze wręczą je pensjonariuszom Domu Pomocy Społecznej, aby dopełnić radość świąt.

wol kar

Wolontariusze i  aniołki

Chcemy rozradować ludzkie serca – więc  wolontariusze -   pod okiem opiekuna SKW, Pani Haliny Wasiluk przygotowali ponad 100 papierowych , precyzyjnie wykonanych aniołków. Zaprojektowała je nam Pani Jola Szady.

Przed Świętami Bożego Narodzenia będą miały one swoje przeznaczenie. Dobra praca,

BRAWO!

Na początku grudnia wolontariusze zostali odznaczeni wizytówkami zawierającymi  logo,   nazwę , wypisane imię i nazwisko. W szczególny sposób dziękujemy Pani Jolancie Szady – nauczycielowi SP6 za okazaną pomoc w zaprojektowaniu wizytówki.

wizyt

Wolontariusze SP6 bardzo czynnie działali,   aby wykonać dzieło Szlachetnej Paczki. Według wyznaczonych dyżurów odbierali dary  od uczniów poszczególnych klas . Wśród nauczycieli została przeprowadzona też  zbiórka pieniężna na ten cel. Możemy powiedzieć, że mamy wielkie serca, zebraliśmy dużo potrzebnych rzeczy i staraliśmy się systematycznie pakować .

5 grudnia wolontariusze nie zapomnieli o swoim szczególnym dniu. Z tej okazji zaznaczyli swoją obecność  i radość z bycia wolontariuszem .  W szkole rozmieścili ciekawe plakaty promujące dzieło wolontariatu – wolontariusze SP6 -  brawo za pomysłowość !

Wolontariusze SP 6 bardzo chętnie włączyli się w pomoc  przy sprzedaży świec Caritas i Eleos. Potrafili  pięknie  zorganizować się  i poświęcić też  niejednokrotnie  swój pozaszkolny czas dla tak pięknego  Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom.

W listopadzie odbyło się kolejne spotkanie wolontariuszy z opiekunami koła. Omówione zostały bieżące sprawy, wyznaczyliśmy nowe zadania, utworzyliśmy grupy do  dalszego działania według możliwości , zdolności i talentów wolontariuszy. Na uwagę zasługuje organizacja i operatywność przewodniczących  poszczególnych grup wolontariuszy. Spisują się oni bardzo dzielnie.

SZLACHETNA PACZKA - OGŁOSZENIE

PRACE KONKURSOWE

Wolontariat – spotkanie

25.10.2017r. o godź. 15.15 w naszej szkole miało miejsce pierwsze spotkanie wszystkich zgłoszonych wolontariuszy z opiekunami Koła.  Zostały przedstawione zasady działania  wolontariuszy  sprawy organizacyjne, omówiony został konkurs  na logo i nazwę Koła. Obecność była bardzo zadawalająca , a zgłosiło się  52  wolontariuszy  -   wszyscy oni  dostarczyli zgodę rodziców na piśmie.

Wolontariusze zostali zobowiązani do ustalenia przewodniczących grup klasowych,  pomysłów na modyfikację logo SKW oraz przedstawienia na piśmie swoich możliwości, talentów, zdolności, które będą przydatne w planowaniu pracy Koła. Uczniowie w założonych przez siebie Dzienniczkach Wolontariusza poczynili stosowna adnotację.

Opiekunowie  po  uprzednim  spotkaniu z Panią Dyrektor  przedstawili  wolontariuszom  propozycje szkolenia, na której termin oczekujemy.

Wolontariat – konkurs

Dnia 20.10.2017r. opiekunowie SKW spotkali się na zebraniu , aby wziąć pod uwagę wnioski płynące ze szkolenia i uwzględnić  je w naszej działalności i zapisach dotyczących statutu . Rozstrzygnięty  też został  konkurs na logo i nazwę SKW.  Wśród 21 prac konkursowych na I miejsce  zasługuje praca ucznia Sebastiana Nowika z kl. Vc,  II miejsce praca ucznia Szymona Kamińskiego z kl. Vc,  zaś III miejsce otrzymały uczennice Pola Matys i Aleksandra Teofilewicz  obie z kl. Vb. Wyróżniona też została praca uczennicy Zuzanny Bajdałów z kl. Vb i  Uczennicy Zofii Skupień z kl. VIa.

Dziękujemy  wszystkim  uczestnikom  konkursu a nagrodzonym  g r a t u l u j e m y !

Wolontariat –  szkolenie opiekunów Koła

Dnia 19.10.2017r. opiekunowie Szkolnego Koła Wolontariatu odbyli w Centrum Edukacji  Narodowej  szkolenie z zakresu powoływania i działalności Wolontariatu .  Szkolenie to było bardzo owocne i wyznaczyło nam pewne kierunki  działalności Koła, a także wskazało nam aspekty prawne prowadzenia takiego Koła w szkole podstawowej.

Wolontariat – uczymy się pomagać…

Dnia 9 .10.2017r. odbyło się spotkanie opiekunów Szkolnego Koła Wolontariatu w SP6. Podjęte zostały sprawy organizacyjne dotyczące działania naszego Koła. Pracowałyśmy nad statutem  SKW, opracowane zostały zasady działania wolontariuszy, oświadczenia wyrażenie zgody rodziców na służbę w Wolontariacie. Rozpisałyśmy też konkurs na logo i  nazwę Szkolnego Koła Wolontariatu,  do  którego zaproszeni są uczniowie klas V  - VII.

Opiekunowie Szkolnego Koła Wolontariatu to:

Pani Agata Kościuczyk  - przewodnicząca Koła

Pani Halina Wasiluk