1 października 2013 roku grupa uczniów z klas trzecich uczestniczyła w spotkaniu autorskim z p. Grzegorzem Kasdepke, które odbyło się w Szkole Podstawowej nr 37. Pochodzący z Białegostoku pisarz, odwiedził rodzinne miasto w ramach projektu Podlaskie Spotkania z Pisarzami. Jest on autorem ponad 40 książek dla dzieci i młodzieży, scenarzystą, twórcą słuchowisk radiowych ; pełnił też funkcję redaktora naczelnego „Świerszczyka”. Podczas spotkania autor opowiadał o tym, jak powstają jego książki, jakie ma pasje. Zdradził też, skąd czerpie pomysły. Pisarz obszernie i z humorem odpowiadał na wszystkie pytania uczniów. Na koniec nie mogło oczywiście zabraknąć autografów, po które ustawiła się długa kolejka.