3 marca obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Pisarzy. Z tej okazji naszą szkołę odwiedziła p. Elżbieta Janikowska. Jest to znana białostocka pisarka, autorka blogu
z bajkami terapeutycznymi a także laureatka licznych nagród literackich. Spotkanie odbyło się w czytelni szkolnej i uczestniczyła w nim klasa I c z wychowawczynią. Pisarka przybliżyła uczniom swoją twórczość, zapoznała z warsztatem pracy, interesująco opowiedziała o swoich pasjach i życiu rodzinnym.

Przeprowadziła też bardzo ciekawe i twórcze zajęcia w oparciu o jedną ze swoich bajek. Dużo radości sprawiło dzieciom własnoręczne wykonanie kotków – bohaterów bajki – techniką origami. Miłą pamiątką ze spotkania będą zakupione przez pierwszoklasistów książki p. Janikowskiej z osobistą dedykacją autorki.

Z pewnością nie była to ostatnia wizyta w naszej szkole, ponieważ pisarka obiecała odwiedzić nas już w czerwcu podczas III Białostockiego Tygodnia Czytania Dzieciom.