SZKOŁA PODSTAWOWA NR 6 im. JAROSŁAWA IWASZKIEWICZA w BIAŁYMSTOKU

   ul. WESOŁA 11A; 15-307 Białystok; tel./fax: 745-49-34/742-10-25SZKOŁA PODSTAWOWA NR 6 im. JAROSŁAWA IWASZKIEWICZA w BIAŁYMSTOKU

   ul.WESOŁA 11A; 15-307 Białystok; tel./fax: 745-49-34/742-10-25SZKOŁA PODSTAWOWA nr 6 im. JAROSŁAWA IWASZKIEWICZA W BIAŁYMSTOKU

LOGOTYP

 

MIĘDZYNARODOWE ZAWODY W SHORT TRACKU

         VII   edycja EVO CUP  BIAŁYSTOK 

17-19.11.2017r.

        

W dniach  17-19.11..2017r. na lodowisku w hali BOSiR w BIAŁYMSTOKU odbyły się  MIĘDZYNARODOWE ZAWODY VII Edycja EVO CUP   w short tracku. W zawodach wystartowało 229 zawodniczek i zawodników z Ukrainy, Białorusi, Łotwy, Litwy, Rosji,  Kazachstanu, Słowacji oraz Polski, w tym białostockie kluby – ŁKS Juvenia, UKS Juvenia i UKS Szóstka oraz Orzeł Elbląg, Stoczniowiec Gdańsk, Warmińsko-Mazurski Klub Sportowy z Olsztyna, MOSiR Sanok, MOSiR Giżycko, Grodzisk Mazowiecki.

W zawodach w kategorii junior D, E uczestniczyli reprezentanci  UKS  „Szóstka”, uczniowie   klas sportowych V A i VI A , którzy po raz kolejny mogli zaprezentować swoje umiejętności na arenie międzynarodowej.

Tym razem najlepiej zaprezentowali się w kategorii junior E Aleksandra Zajkowska, która w generalnej klasyfikacji    wielobojowej    zajęła  VIII   miejsce(V miejsce na dystansie 500m), Dominik PALENCEUSZ VIII miejsce w klasyfikacji generalnej  (V miejsce   na dystansie 500m), Hanna ORZEPOWSKA IX miejsce w klasyfikacji generalnej  (V miejsce   na dystansie 500m).

 Udany start zaliczyli Karolina SUHAK i  Hanna ORZEPOWSKA, które osiągnęły

III łyżwiarską klasę sportową na dystansach 777m, 500m. Na dystansie 500m łyżwiarską klasę sportową KADET osiągnęły Olga GOSK oraz Aleksandra ZAJKOWSKA.

 Dobrze zaprezentowali się Natalia SOBIESIAK, Adam MAKUCH, Łukasz MAZURCZYK, Maciej JABŁOŃSKI poprawiając rekordy życiowe na poszczególnych dystansach. 

Wszystkim Naszym reprezentantom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

AUTOR: GRZEGORZ PTASZYŃSKI