Chiński dzień w klasie I d

26 lutego 2015 r. klasę I d odwiedziła mama Bartka- Pani Anna Tomas, lektor języka chińskiego.

Nasz gość przygotował uczniom wspaniałą lekcję o Chinach. Swoją podróż po dalekim kraju uczniowie rozpoczęli od kolorowania flagi. Następnie z wielkim zaangażowaniem próbowali odszukać Chiny na szkolnym globusie. Wielką radość sprawiło im odwzorowywanie znaków chińskich, jak i nauka kilku wyrazów w języku chińskim.

Podczas spotkania dzieci poznały wiele ciekawostek dotyczących tradycji i kultury tego kraju. Dowiedziały się także jaki mają znak zodiaku w chińskim horoskopie. Zapoznały się również ze sztuką posługiwania się pałeczkami. Lekcja wzbudziła ogromne zainteresowanie wszystkich dzieci, które miały wiele pytań do naszego gościa. Bardzo dziękujemy Pani Ani za poświęcony czas naszej klasie.