Medal „Diligentiae – za pilność

Uczeń Karol Aleksander Cwalina

Nauczyciel Izabela Klimuk

WOJEWÓDZKIE KONKURSY PRZEDMIOTOWE 2015/2016

LAUREACI

Język polski

Katarzyna Barcicka kl. VI c

Język angielski

Emilia Błaszczak kl. VI b

Anna Kozłowska kl. VI d

Oliwia Wasiluk kl. VI b

Krzysztof Szachowicz kl. VI c

Matematyka

Emilia Błaszczak kl. VI b

Zofia Matys kl. VI c

Hubert Dziełak kl. VI a

Mateusz Jankowski kl. VI d

Karol Poniatowski kl. VI b

FINALIŚCI

Język polski

Michalina Paszko kl. VI d

Język angielski

Jonasz Austin Hannibal kl. V b

Matematyka

Aleksandra Prochoruk kl. VI a

Informatyka

Hubert Dziełak kl. VI a

MIĘDZYNARODOWY KONKURS MATEMATYCZNY Kangur 2016

 

WYNIKI DLA KATEGORII:

Żaczek- klasa 2

Kołodziejuk Kornelia 88,75 pkt wyróżnienie

Wasilczyk Julia 83,75 pkt wyróżnienie

Wnorowska Nikola 73,75 pkt wyróżnienie

Maluch – klasa 3

Osipczuk Dawid 85,00 pkt wyróżnienie

Beniamin – klasa 5

Chorębiewska Magdalena 96,00 pkt wyróżnienie

Baranowski Hubert 87,50 pkt wyróżnienie

Prokopczuk Alicja 87,00 pkt wyróżnienie

Kondracki Jerzy 86,25 pkt wyróżnienie

Beniamin – klasa 6

Jankowski Mateusz 133,75 pkt wynik bardzo dobry

Błaszczak Emilia 120,00 pkt wyróżnienie

Matys Zofia 118,75 pkt wyróżnienie

Hubert Dziełak 116,25 pkt wyróżnienie

Poniatowski Karol 110,00 pkt wyróżnienie

OGÓLNOPOLSKA OLIMPIADA OLIMPUSEK Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO KLAS II – III sesja zimowa

Tytuł laureatki otrzymała uczennica klasy III B – Róża Kruczkowska, która zdobyła 195 punktów – VIII miejsce w Polsce.

W klasach drugich Hanna Skrzypkowska z klasy II A oraz Emma Kraśnicka z klasy II B zdobyły po 180 punktów, co dało im XVI miejsce w Polsce.

 

OGÓLNOPOLSKA OLIMPIADA OLIMPUSEK Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO – sesja wiosenna

 

Tytuł laureata otrzymał uczeń klasy III B – Łukasz Szachowicz, który zdobył 191 punktów. Dzięki zdobytej liczbie punktów Łukasz uplasował się na VII miejscu w całej Polsce.

 

W klasach drugich wyłoniono dwie laureatki. Tytuł laureata otrzymały Emma Kraśnicka  z klasy II B oraz Kornelia Kołodziejuk z klasy II B. Emma Zdobyła 191 punktów, co dało jej VII miejsce w całej Polsce. Kornelia natomiast zdobyła 175 punktów i uplasowała się na XII miejscu w całej Polsce.

 

OGÓLNOPOLSKA OLIMPIADA PRZEDMIOTOWA OLIMPUS 2016 Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO

Najlepsze wyniki uzyskali:

Kl. IV-te

* Weronika Domagała z kl. IV b  – 17. miejsce w Polsce – dyplom uznania

* Gabriela Sidorowicz z kl. IV a – 20. miejsce w Polsce – dyplom uznania

Kl. V-te

* Julia Wnorowska z kl. V b – 11. miejsce w Polsce – dyplom laureata

* Jonasz Hannibal z kl. V b – 14. miejsce w Polsce – dyplom laureata

* Marcelina Kociakowska z kl. V a – 18. miejsce w Polsce – dyplom uznania

Kl. VI-te

* Krzysztof Szachowicz z kl. VI c – 15. miejsce w Polsce – dyplom laureata

* Laura Pokało z kl. VI d – 16. miejsce w Polsce – dyplom uznania

* Karol Cwalina z kl. VI d – 19. miejsce w Polsce – dyplom uznania

* Anna Kozłowska z kl. VI d – 20. miejsce w Polsce – dyplom uznania

 

 

OGÓLNOPOLSKA OLIMPIADA PRZEDMIOTOWA OLIMPUS 2016 Z JĘZYKA POLSKIEGO

Najlepsze wyniki uzyskali:

Kl. IV-te

Miłosz Pruszyński z kl. IV b  – 11. miejsce w Polsce – dyplom laureata

Kl. V-te

Julia Wnorowska z kl. V b – 19. miejsce w Polsce – dyplom uznania

Kl.VI-te

Mateusz Turycz z kl. VI c – 22. miejsce w Polsce – dyplom uznania

Katarzyna Barcicka z kl. VI c – 23. miejsce w Polsce – dyplom uznania

 

OGÓLNOPOLSKA OLIMPIADA PRZEDMIOTOWA OLIMPUS 2016 Z HISTORII

Małgorzata Kalisz – 23 miejsce w Polsce

Dominik Dziełak 24 miejsce w Polsce

Krzysztof Wnorowski – 25 miejsce w Polsce

Kaan Cakici – 32 miejsce w Polsce

Karol Cwalina – 38 miejsce w Polsce

OGÓLNOPOLSKI KONKURS PRZYRODNICZY „PANDA”

 klasa IV

  1. Dziełak Dominik – wyróżnienie (7 miejsce w Polsce)
  2. Kamila Hamanowicz – wyróżnienie (9 miejsce w Polsce)

klasa V

  1. Maja Dąbrowska – tytuł laureata (5 miejsce w Polsce)
  2. Jerzy Kondracki – tytuł laureata (5 miejsce w Polsce)
  3. Alicja Prokopczuk – wyróżnienie (9 miejsce w Polsce)
  4. Krzysztof Wnorowski – wyróżnienie (9 miejsce w Polsce)
  5. Jagoda Jarocka – wyróżnienie (10 miejsce w Polsce)

OGÓLNOPOLSKI KONKURS JĘZYKA ANGIELSKIEGO „PANDA”

klasa IV

Hubert Truchan z kl. IV a  – 13. miejsce w Polsce – dyplom uznania

Weronika Domagała z kl. IV b  – 17. miejsce w Polsce – dyplom uznania

Marcin Drągowski z kl. IV c  – 17. miejsce w Polsce – dyplom uznania

Kann Cakici z kl. IV c – 19. miejsce w Polsce – dyplom uznania

klasa V

Joanna Kuźmicka – tytuł laureata (3 miejsce w Polsce)

Jonasz Hannibal – tytuł laureata (3 miejsce w Polsce)

Julia Wnorowska – tytuł laureata (5 miejsce w Polsce)

Mateusz Czarnecki – wyróżnienie (7 miejsce w Polsce)

klasa VI

Krzysztof Szachowicz – grawerowany dyplom laureata – (1 MIEJSCE W POLSCE !!!!!!!)

Emilia Błaszczak – tytuł laureata (3 miejsce w Polsce)

Oliwia Wasiluk – tytuł laureata (4 miejsce w Polsce)

Gabriela Carvalhido – tytuł laureata (5 miejsce w Polsce)

Laura Pokało – wyróżnienie (9 miejsce w Polsce)

Szymon Domagała z kl. VI b  – 12. miejsce w Polsce – dyplom uznania

Maksymilian Proskień z kl. VI c  – 13. miejsce w Polsce – dyplom uznania

Marianna Kasperuk z kl. VI c  – 15. miejsce w Polsce – dyplom uznania

Julia Drabikowska z kl. VI b  – 17. miejsce w Polsce – dyplom uznania

Katarzyna Turska z kl. VI c  – 17. miejsce w Polsce – dyplom uznania

Wiktoria Nikołajuk z kl. VI c  – 19. miejsce w Polsce – dyplom uznania

Zofia Matys z kl. VI c  – 19. miejsce w Polsce – dyplom uznania

Emil Penpicki z kl. VI c  – 19. miejsce w Polsce – dyplom uznania

OGÓLNOPOLSKI KONKURS JĘZYKA POLSKIEGO „PANDA”

Najlepszy wynik uzyskał Bartosz Pastwa z kl. V c – 29. miejsce w Polsce – dyplom uznania.

OGÓLNOPOLSKI KONKURS HISTTORII „PANDA”

Małgorzata Kalisz – 11 miejsce w Polsce

Marcelina Kociakowska – 15 miejsce w Polsce

Krzysztof Wnorowski – 21 miejsce w Polsce

Jerzy Kondracki – 23 miejsce w Polsce

Mikołaj Szpica – 25 miejsce w Polsce

Wiktoria Nikołajuk – 36 miejsce w Polsce

Kaan Cakici – 39 miejsce w Polsce

IX REGIONALNY KONKURS „MISTRZ ORIGAMI”

 

Monika Kwiatkowska z klasy I b zajęła I miejsce w kategorii wiekowej 5 – 7 lat. Monika wykonała pracę „Świat Nemo”.

Milena Kalinowska z klasy II b w kategorii wiekowej 8 – 10 lat zajęła również I miejsce. Milena złożyła z modułów renifery „Rudolf Czerwononosy i Amorek”.

WOJEWÓDZKI KONKURS PLASTYCZNY „KONKURS BIBLIJNY – EWANGELIA ŚW. MATEUSZA”

Nagroda główna – Hanna Kononiuk kl. I

Wyróżnienie – Jakub Sac kl. I

WOJEWÓDZKI KONKURS LITERACKI „BIBLIOTEKA TO JEST DOBRE MIEJSCE DLA CZŁOWIEKA”

Wyróżnienie  w kategorii klas IV – VI zdobyła uczennica klasy V b – Joanna Kuźmicka.

MIEJSKI KONKURS PLASTYCZNY „ZŁOTA JESIEŃ”

Aleksandra Zachowicz kl. III a zdobyła wyróżnienie

PODLASKI KONKURS ZESPOŁÓW MUZYCZNYCH AKOLADA – MDK BIAŁYSTOK

Dnia 7.04.2016 zespół szkolny “Grupa z Wesołej” w składzie:Oliwia Gosk, Jonasz Hannibal, Joanna Kuźmicka, Małgorzata Ptak, Wiktoria Rutkowska, Gabriela Sawicka, Natalia Szymczak, Julia Wnorowska, Dominika Wróbel, Aleksandra Wysocka, zdobył Wyróżnienie w Podlaskim Konkursie Zespołów Muzycznych “Akolada” w Młodzieżowym Domu Kultury w Białymstoku.

SZKOLNY KONKURS „FROM LISTENING TO COMMUNICATION”  IV – VI 

Mistrzami ortografii angielskiej w roku szkolnym 2015/2016 zostali: Oliwia Kwiatkowska z klasy IVB i Krzysztof Chociej z klasy IVC.                 

SZKOLNY KONKURS MUZYCZNO – JĘZYKOWY „My Favourite Song

laureatami konkursu zostali:

I miejsce – Alicja Prokopczuk kl VB

II miejsce – Dominika Wróbel kl VB

SZKOLNY KONKURS KALIGRAFICZNY „O ZŁOTE PIÓRO” KLAS IV

Mistrzem Kaligrafii została Klara Kościuk – uczennica klasy IV B

SZKOLNY KONKURS „OPOWIADAMY NAJPIĘKNIEJSZE MITY” KL. IV – VI

I miejsce – Julia Wnorowska kl. Vb

Joanna Kuźnicka kl. Vb

II miejsce – Alicja Prokopczuk kl. Vb

III miejsce – Marcin Daniluk kl. Va

Krystian Golonko kl. Vc

SZKOLNY KONKURS „MAGIA WIERSZY” KL. I – III

 KATEGROIA PLASTYCZNA

Klasy I

I miejsce – Hanna Kononiuk (kl. Ia)

II miejsce – Lena Rudzka (kl. Ib)

III miejsce  – Gabriela Owczarek (kl. Ie)

wyróżnienia:

Mateusz Popławski (kl. Ie)

Maja Kuryś (kl. I a)

Klasy II

I miejsce – Maciej Choszczyk (kl. IIa)

II miejsce  – Adrianna Smalkowska (kl. II d)

III miejsce:  Michał Łaszcz (kl. IIf)

Hubert Jabłonski (kl. IIa)

Klasy III

I miejsce – Łukasz Szachowicz (kl. IIIb)

II miejsce – Aleksandra Mystkowska (kl. III b)

III miejsce – Szymon Kamiński (kl. IIIa)

KATEGROIA RECYTACJA

Klasy I

Nagrody:

Anna Ptaszyńska  (kl. Ia)

Aleksandra Piasecka (kl. Ic)

Wyróżnienia:

Szymon Etel (kl. If)

Oliwia Wakuła (kl. Id)

klasy II

Nagrody:

Nikola  Wnorowska  (kl.IIb)

Jakub Warakomski (kl. IIb)

Wyróżnienia:

Ewa Zaleska (kl. IIa)

Zuzanna Sosnowska (kl. IIf)

Klasy III

Nagroda – Szymon Kamiński (kl. III a)

Wyróżnienie – Kajetan Dąbrowski (kl. III b)

VI EDYCJA SZKOLNEGO KONKURSU RECYTATORSKIEGO „MISTRZ PIĘKNEJ MOWY” KLAS I – III

  1. I miejsce  Gaja Sztabińska kl. I a
  2. II miejsce  Ola Szamreto kl. II e
  3. III miejsce  Zuzia Sosnowska II f
  4. Wróżnienie  Kamila Urban kl. II c

SZKOLNY KONKURS „ Mistrz Języka Ojczystego”

Pierwsze miejsce w konkursie „ Mistrz Języka Ojczystego” zajął Jerzy Kondracki z kl. V c, otrzymując tytuł „Mistrz Języka Ojczystego”. Zdobył 15 punktów na 15 możliwych.

SZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI WIOSNA W POEZJI KLAS IV – VI

Najlepsi recytatorzy:

I miejsce – Agnieszka Fiłonowicz kl. IVc

II miejsce – Justyna Rudzka kl. IVb

III miejsce – Julia Rapczewska kl. IVb

Wyróżnienie – Oliwia Kwiatkowska kl. IVb

 

SZKOLNY KONKURS PIĘKNEGO PISANIA KLAS I – III

Mistrzami pięknego pisania zostali:

  • Aneta Czarnecka – kl. I b
  • Julia Szabałowska  – kl. II b
  • Maja Giwer  – kl. II f
  • Karolina Podgórska – III b

Wyróżnienia otrzymali:

  • Oliwia Iwaniuk – kl. I a
  • Hanna Kononiuk – kl. I a
  • Magdalena Grochowska – II a
  • Emilia Petelska – II b
  • Tomasz Cilutko – II c
  • Anna Kozub – III a

 

SZKOLNY KONKURS „DZIECKO JEST JUTREM”

Nagroda:

Małgorzata Ptak – kl. Vb

Wyróżnienia:

Gabriela Corvalhido – kl. VI b

Julia Niczyporuk – kl. VIb

Dominika Wróbel – kl. Vb

SZKOLNY KONKURS WIEDZY O WIELKIEJ BRYTANII

Laureatami konkursu zostali:

I miejsce – Wiktoria Nikołajuk kl VIc, Marianna Kasperuk kl VIc

II miejsce – Małgorzata Kalisz kl Va

III miejsce – Gabriela Carvalhido kl VIb, Jonasz Hannibal kl Vb

SZKOLNY KONKURS PLASTYCZNY „ PORTRET NAUCZYCIELA”

– konkurs zorganizowany z okazji jubileuszu 70 – lecia Szkoły Podst. Nr 6

KLASY I:
I miejsce – Marta Charytoniuk kl. I d
II miejsce – Aneta Czarnecka kl. I b
III miejsce – Natan Tupalski kl. I c

Wyróżnienia : Oliwka Iwaniuk kl. I a, Ola Piasecka kl. I c, Julia Łupińska kl. I c

KLASY II:
I miejsce – Wiktoria Narewska kl. II c
II miejsce – Michalina Szutkiewicz kl. II b

III miejsce – Wiktoria Paw kl. II c

Wyróżnienia: Jakub Zajkowski kl. II c, Michał Karpiuk kl. II c, Joanna Ochrymiuk kl .II b, Maja Anuszkiewicz kl. II d, Julia Jamro kl. II d, Krzyś Proszczuk kl. II d, Zuzanna Sosnowska kl. II f, Izabela Krysiuk kl. II f

KLASY III:

I miejsce – Michalina Szymańska kl. III b

II miejsce – Zuzia Bajdałów kl. III b

III miejsce – Karolina Wronkowska kl. III b

Wyróżnienia : Kajetan Dąbrowski kl. III b, Ania Szkil kl. III b, Kornelia Matys kl. III b

SZKOLNY KONKURS ORTOGRAFICZNY O TYTUŁ „MISTRZA ORTOGRAFII”

Klasy IV-te

I miejsce – Krzysztof Chociej kl. IV c

II miejsce – Aleksandra Stefanowicz kl. IV c

III miejsce – Justyna Rudzka kl. IV b

Klasy V-te

I miejsce – Małgorzata Kalisz kl. V a

II miejsce – Joanna Kuźmicka  kl. V b

III miejsce – Jerzy Kondracki kl. V c

Klasy VI-te

I miejsce – Oliwia Wasiluk kl. VI b

II miejsce  ex aequo  Julia Drabikowska kl. VI b

Klaudia Moroz kl. VI d

Uczennica klasy VI b Oliwia Wasiluk w kwietniu br. reprezentowała naszą szkołę w XVI Miejskim Konkursie Ortograficznym.

SZKOLNY KONKURS LITERACKI “Mój najlepszy dzień W SZÓSTCE” – kartka z pamiętnika

I miejsce –  Karol Aleksander Cwalina kl. VI d

II miejsce – Alicja Prokopczuk kl. V b

III miejsce – Igor Kuźmicki kl. V a

Wyróżnienia : Kinga Chilimoniuk  kl. V a

Julia Wnorowska  kl. V b

Michalina Paszko  kl. VI d

SZKOLNY KONKURS POETYCKI „WIERSZ O SZKOLE”

Wiersze nagrodzone:

 kategoria klas I – szych :

  • Anna Ptaszyska – kl. I a

kategoria klas I – III:

  • Kaja Darowska – kl. II a
  • Jakub Warakomski – kl. II b
  • Karolina Julita Łaban – kl. II c

Wiersze wyróżnione:

kategoria klas I – szych :

  • Oliwia Iwaniuk – kl. I a

kategoria klas I – III:

  • Maria Łysiuk – kl. II a
  • Zuzanna Sidorowicz – kl. II a
  • Gabriela Pienkus  – kl. III c

SZKOLNY KONKURS PLASTYCZNY „ MOJA SZKOŁA, MOJA KLASA”

– konkurs zorganizowany z okazji 70 – lecia Szkoły Podst. Nr 6

KLASY I:

I miejsce – Aneta Czarnecka kl. I b

II miejsce – Oliwia Iwaniuk kl.I A

KLASY II :

I miejsce – Julia Pawłuszewicz kl.II b

II miejsce – Michalina Szysz kl. II b

KLASY III:

I miejsce – Ania Szkil kl. III b

II miejsce – Michalina Szymańska kl. III b

III miejsce – Karolina Wronkowska kl. III b

Wyróżnienia : Bartosz Morozewicz kl. III b, Krzyś Matan kl. III b, Wiktoria Walczyk kl. III b, Ola Kołnierowicz kl. III b

SZKOLNY KONKURS TECHNICZNY „BUDKI LĘGOWE”

I miejsce: Gabriela Tarasiuk (kl.IVa)

II miejsce: Weronika Sakowicz (kl.IV b )

III miejsce: Bartosz Hamanowicz (kl. IVa)

                      Kamila Hamanowicz (kl. IVa)

Wyróżnienia:

Dominika Drumska (kl. Va)

Aleksandra Grosfeld (kl. Va)

Justyna Rudzka (kl. IV b)

SZKOLNY KONKURS WIEDZY EKOLOGICZNEJ KLAS III „CHCĘ BY MAŁYM EKOLOGIEM”

Laureatką konkursu została:

Róża Kruczkowska z kl. IIIb

SZKOLNY EKOLOGICZNY KONKURS PLASTYCZNY „ZIEMIA TO NASZ NAJWIĘKSZY SKARB”

 

KLASY I:

Patryk Truszkowski kl.I e – wyróżnienie

KLASY II:

Michał Dąbrowski kl. II b – I miejsce

Ala Chróścik kl. II e – II miejsce

Marta Szoka kl. II d – III miejsce

Paulina Kalinowska kl. II e – wyróżnienie

Kornelia Kołodziejuk kl. II b – wyróżnienie

Michalina Szutkiewicz kl. II – wyróżnienie

KLASY III:

Łukasz Szachowicz kl. III b – I miejsce

Dawid Nos kl. III c – II miejsce

Zuzia Bajdałów kl. III b – III miejsce

 

SZKOLNY KONKURS RELIGIJNY „PAMIĘTAMY O RÓŻAŃCU”

Klasy I-III    ilość wszystkich uczestników konkursu: 23

Karolina Wronkowska – kl. III b – 1 miejsce

Szymon Kamiński – kl. III c – 1 miejsce

Julia Lulewicz – kl. III c – 2 miejsce

Aleksandra Kołnierowicz – kl. III b – 2 miejsce

Jakub Warakomski – kl.II b – 3 miejsce

Wyróżnienia:

Amelia Łuksza – kl. II c

Natalia Pogorzelska – kl. II c

Klasy IV-VI    ilość wszystkich uczestników konkursu: 46 uczniów

Weronika Sakowicz – kl. IV b – 1 miejsce

Gabriela  Tarasiuk – kl. IV a – 2 miejsce

Jakub Bukojemski – kl.VI d – 2 miejsce

Michał Wiszowaty – kl. IV c – 3 miejsce

Justyna Rudzka – kl. IV b – 3 miejsce

Wyróżnienia:

Oliwia Kwiatkowska – kl. IV b

Gabriela Zalewska – kl. VI b

Julia Niczyporuk – kl. VI b

SZKOLNY KONKURS WIEDZY BIBLIJNEJ „A SŁOWO CIAŁEM SIĘ STAŁO” KLAS IV – VI

I MIEJSCE  Hubert Dziełak – kl. VI a

II MIEJSCE  Jerzy Kondracki – kl. V c

III MIEJSCE  Julia Wnorowska – kl. V b

ETAP WOJEWÓDZKI KONKURSU „A SŁOWO CIAŁEM SIĘ STAŁO” KLAS IV – VI

VIII MIEJSCE – Jerzy Kondracki kl. V c

SZKOLNY KONKURS RELIGIJNY „MÓJ KRZYŻ”

I miejsce – Klara Kościuk – kl.IVb

II miejsce – Karol Aleksander Cwalina – kl. VId

III miejsce – Tomasz Barcicki kl. VI

III miejsce – Kinga Bagińska – kl.IVb

Wyróżnienia otrzymali:

Aleksandra Grosfeld kl. Va

Hubert Dziełak – kl. VIa

 

SZKOLNY KONKURS RELIGIJNY „PRZEZ KRZYŻ DO ZBAWIENIA” KLAS II i III

I miejsce – Jakub Warakomski – kl. IIb

II miejsce – Wiktoria Walczyk kl. IIIb

III miejsce Szymon Kamiński – kl.IIIa

Wyróżnienia:

Anna Poniatowska kl. IIIb

Magda Jałbrzykowska k.IIa

 

SZKOLNY KONKURS „NAJPIĘKNIEJSZA OZDOBA BOŻONARODZENIOWA” KLAS I – III

w kategorii klas pierwszych:

I miejsce Sara Gil kl. I c;

II Natalia Czarnecka

III miejsca   Mateusz Rutkowski kl. I e;

Aleksandra Siemienik kl. Id.

W kategorii klas II – III

I miejsce Szymon Kamiński III a;

II miejsce Bartosz Morozewicz III b;

III miejsca Piotr Korpacz

Marta Szoka II d;

Olga Kołnierowicz III b.

Wyróżnienia otrzymują:

Michalina Szymańska, Olga Kołos, Beata Matys.