SZLACHETNA PACZKA

Drogie dzieci, drodzy rodzice!!!!!!!!!!!!!

Liczymy na Wasze dobre serce i szczerą pomoc! Oto rodzina z Białegostoku, która potrzebuje pomocy. Zapoznajcie się proszę i w miarę możliwości pomóżcie. Rodzina ma określone potrzeby.

Artykuły z listy potrzeb prosimy przynosić do czytelni szkolnej.

Zbiórka trwa do 4 grudnia.

Serdecznie dziękujemy za pomoc! Bądźmy darczyńcami i ofiarujmy im trochę szczęścia i otuchy.

Historia Rodziny:

Pan Tomasz od 14 lat samodzielnie wychowuje syna Tymona. Chłopak jest chory na afazje przez co, nie jest w pełni akceptowany przez swoich rówieśników. W wychowywaniu chłopca pomaga Panu Tomaszowi babcia Apolonia. Jest ona całą podporą rodziny. Od narodzin Tymona stara się zastąpić matkę, która zostawiła syna pół roku po narodzinach i zerwała wszystkie kontakty. Matka Tymona wyjechała za granicę gdy dziecko miało kilka miesięcy, nie płaci alimentów i została pozbawiona praw rodzicielskich. Pan Tomasz pracuje fizycznie w przetwórstwie betonowym. Do miejsca pracy dojeżdża skuterem, dzięki wsparciu swojej matki, może pogodzić pracę z opieką nad synem. Dochód rodziny wynosi 1230 zł, natomiast dochód na jedną osobę w rodzinie to 410 zł. Wbrew przekorności losu, rodzina nie narzeka na swoją sytuację. Cieszą się z tego co posiadają, udzielają się charytatywnie przy zbiórkach żywności oraz sadzeniu drzew. Rodzina w miarę swoich możliwości oraz wiedzy stara się samodzielnie wyremontować mieszkanie. Domownicy ubolewają z powodu braku akceptacji Tymona w środowisku rówieśniczym. Zdaniem babci i ojca, wielu ludzi oraz lekarzy widzi Tymona jako chłopca z niepełnosprawnością, jednak dla nich jest całym światem, pociechą oraz serdecznym i niczym różniącym się od innych chłopcem.

Ze względu na niski dochód rodzinę nie stać na zakup ubrań. Tymon bardzo szybko rośnie. Obecnie ma 14 lat i ponad 180 cm wzrostu, ubrania z poprzedniego roku są za małe.

LISTA POTRZEB:

Żywność trwała: herbaty, kasza, konserwy mięsne, kawa, makarony, olej, mąka.

Środki czystości: płyn do mycia naczyń, proszek do prania, pasta do zębów, mydło / żel  myjący, szampon, płyny czyszczące.

Odzież:

Tomek (tata): Zimowa bluza robocza rozmiar XXL, spodnie zimowe robocze rozmiar XL, dres zimowy rozmiar XL, kurtka zimowa rozmiar XL, rękawiczki zimowe rozmiar XL.

Babcia Apolonia: Kurtka zimowa rozmiar XL.

Tymon (syn): Kurtka zimowa rozmiar L (wzrost 185cm).

Obuwie:

Tomek (tata): Kozaki/buty zimowe (ciemne) rozmiar 45.

Tymon (syn): Kozaki/buty zimowe (ciemne) rozmiar 45, adidasy (ciemne) rozmiar 46.

Babcia Apolonia: Klapki rozmiar 44 (ciemne).

Materiały szkolne: kalkulator

Wyposażenie mieszkania: pościel (poszwy i prześcieradło) 160×200; duży koc i ręczniki

Inne potrzeby materialne: Panele do pokoju Tymona o powierzchni 12 metrów kwadratowych.

A oto ich marzenia:

Tomek (tata) : Kask do skutera lub zestaw kluczy do naprawy

Tymon (syn): Warcaby, piłka do koszykówki,

Babcia Apolonia: Ciepły kocyk i kapcie

JESZCZE RAZ PROSIMY O WSPARCIE I SERDECZNIE DZIĘKUJEMY ZA DOBRE SERDUCHO.