Osiągnięcia sportowe uczniów SP 6 w Białymstoku w roku szkolnym 2015/2016

 

  1. Łyżwiarstwo (short track).

 

  • Zawody międzynarodowe:

 

IV miejsce w klasyfikacji wielobojowej Lithuanian National Championships 2016, Elektrenai

– Sara ŚLIŻEWSKA (junior D).

VIII miejsce w klasyfikacji wielobojowej Lithuanian National Championships 2016, Elektrenai

– Kamila TYLMAN   (junior D).

IX miejsce w klasyfikacji wielobojowej Lithuanian National Championships 2016, Elektrenai

– Karolina SUHAK   (junior E).

XII  miejsce w klasyfikacji wielobojowej Lithuanian National Championships 2016, Elektrenai

– Hanna ORZEPOWSKA        (junior E).

 

  • Zawody ogólnopolskie:

 

IV miejsce w klasyfikacji wielobojowej OZR w BIAŁYMSTOKU

– Ewelina MACIEJEWSKA            (junior E)

IV miejsce w klasyfikacji wielobojowej OZR w SANOKU

– Adam JAMIOŁKOWSKI (junior E)

IV miejsce w klasyfikacji wielobojowej OZR w Białymstoku

– Adam JAMIOŁKOWSKI (junior E)

V miejsce w klasyfikacji wielobojowej OZR w GDAŃSKU

– Sara ŚLIŻEWSKA            (junior D)

VIII miejsce w klasyfikacji wielobojowej OZR w GDAŃSKU

– Ewelina MACIEJEWSKA (junior E)

VIII miejsce w klasyfikacji wielobojowej OZR w BIAŁYSTOK

– Sara ŚLIŻEWSKA             (junior D)

IX miejsce w klasyfikacji wielobojowej OZR w BIAŁYSTOK

– Maciej JABŁOŃSKI         (junior E)

X miejsce w klasyfikacji wielobojowej OZR w BIAŁYSTOK

– Natalia ZIELENKIEWICZ           (junior E)

X miejsce w klasyfikacji wielobojowej OZR w BIAŁYSTOK

– Oskar KUROWSKI                       (junior E)

 

  • Zawody międzywojewódzkie:

 

Uczniowie klas sportowych w międzywojewódzkich zawodach w short tracku łącznie zdobyli 61 medali (14 złotych, 26 srebrnych, 23 brązowe). Medale zdobyli:

 

  1. JAMIOŁKOWSKI Adam (8 złotych, 2 srebrne),
  2. MACIEJEWSKA Ewelina (3złote, 4 srebrne, 1 brązowy),
  3. WASZKIEWICZ Karol (3srebrne, 5 brązowych),
  4. ŚLIŻEWSKA Sara (1 srebrny, 4 brązowe),
  5. DROZDOWSKA Weronika (1 srebrny),
  6. PROCHORUK Aleksandra (1 srebrny),
  7. DRUMSKA Dominika (1 srebrny),
  8. CHILIMONIUK Kinga (2 srebrne, 4 brązowe),
  9. ZIELENKIEWICZ Natalia (1 srebrny, 2 brazowe),
  10. KUROWSKI Oskar (3 srebrne),
  11. ORZEPOWSKA Hanna (2 złote, 1 srebrny),
  12. SUHAK Karolina (3 brazowe),
  13. MAZURCZYK Mateusz (1 srebrny),
  14. NAZARUK Tomasz (1 srebrny),
  15. DĄBROWSKI Filip (1 srebrny),
  16. KAMIŃSKI Michał (1 srebrny).

 

  • Zawody wojewódzkie:

 

II miejsce w drużynowych  Igrzyskach Województwa Podlaskiego w łyżwiarstwie szybkim na

torach krótkich w kategorii dziewcząt.

II miejsce w drużynowych  Igrzyskach Województwa Podlaskiego w łyżwiarstwie szybkim na

torach krótkich w kategorii chłopców.

III miejsce w   Igrzyskach Województwa Podlaskiego w łyżwiarstwie szybkim na torach krótkich

w kategorii chłopców – Karol Waszkiewicz.