Osiągnięcia sportowe uczniów SP 6 w Białymstoku w roku szkolnym 2018/2019

Łyżwiarstwo (short track).

  • Zawody międzynarodowe (short track):

Dominik PALENCEUSZ (junior D):

VI miejsce w klasyfikacji wielobojowej w  Międzynarodowych Zawodach Baltic Cup 3 – Lithuania Open

     w short tracku.

Flavio POPLAWSKI – TABORDA (junior E):

V miejsce w klasyfikacji wielobojowej w  Międzynarodowych Zawodach Baltic Cup 3 – Lithuania Open

     w short tracku.

IX miejsce w klasyfikacji generalnej  w Międzynarodowych Zawodach 8th EVO CUP BIAŁYSTOK 2018

w short tracku.

Hanna SKRZYPKOWSKA (junior E):

VIII miejsce w klasyfikacji wielobojowej w  Międzynarodowych Zawodach Baltic Cup 3 – Lithuania Open

     w short tracku.

Lena KORYŃSKA (junior E):

IX miejsce w klasyfikacji wielobojowej w  Międzynarodowych Zawodach Baltic Cup 3 – Lithuania Open

     w short tracku.

Maja GIWER (junior E):

X miejsce w klasyfikacji wielobojowej w  Międzynarodowych Zawodach Baltic Cup 3 – Lithuania Open

     w short tracku.

XII miejsce w klasyfikacji generalnej  w Międzynarodowych Zawodach 8th EVO CUP BIAŁYSTOK 2018

     w short tracku.

Dominika PERKOWSKA (junior E):

XI miejsce w klasyfikacji generalnej  w Międzynarodowych Zawodach 8th EVO CUP BIAŁYSTOK 2018

w short tracku.

Aurelia POPŁAWSKA-TABORDA (junior F):

VII  miejsce w klasyfikacji wielobojowej w  Międzynarodowych Zawodach Baltic Cup 3 – Lithuania Open

     w short tracku.

Alicja PERKOWSKA (junior F):

IX  miejsce w klasyfikacji wielobojowej w  Międzynarodowych Zawodach Baltic Cup 3 – Lithuania Open

     w short tracku.

  • Zawody ogólnopolskie (short track):

Dominik PALENCEUSZ (junior D):

VI  miejsce w klasyfikacji końcowej Ogólnopolskich Zawodów Rankingowych w short tracku,

IV miejsce w klasyfikacji wielobojowej w FINALE Ogólnopolskich Zawodów Rankingowych w

    GDAŃSKU,

V miejsce w klasyfikacji wielobojowej w Ogólnopolskich Zawodach Rankingowych w TOMASZOWIE

   MAZOWIECKIM,

VII miejsce w klasyfikacji wielobojowej w Ogólnopolskich Zawodach Rankingowych w BIAŁYMSTOKU,

VII miejsce w klasyfikacji wielobojowej w Ogólnopolskich Zawodach Rankingowych w SANOKU,

VIII miejsce w klasyfikacji wielobojowej w Ogólnopolskich Zawodach Rankingowych w GIŻYCKU.

X miejsce w klasyfikacji wielobojowej w Ogólnopolskich Zawodach Rankingowych w ELBLĄGU,

Flavio POPŁAWSKI – TABORDA (junior E):

I  miejsce w klasyfikacji końcowej Ogólnopolskich Zawodów Rankingowych w short tracku w ELBLĄGU,

II miejsce w klasyfikacji wielobojowej w FINALE Ogólnopolskich Zawodów Rankingowych w

   GDAŃSKU,

I miejsce w klasyfikacji wielobojowej w Ogólnopolskich Zawodach Rankingowych w TOMASZOWIE

  MAZOWIECKIM,

I miejsce w klasyfikacji wielobojowej w Ogólnopolskich Zawodach Rankingowych w GIŻYCKU,

II miejsce w klasyfikacji wielobojowej w Ogólnopolskich Zawodach Rankingowych w SANOKU,         

II miejsce w klasyfikacji wielobojowej w Ogólnopolskich Zawodach Rankingowych w BIAŁYMSTOKU,

 

Albert SAWICKI (junior E):

 

III miejsce w klasyfikacji wielobojowej w Ogólnopolskich Zawodach Rankingowych w GIŻYCKU,

IV miejsce w klasyfikacji wielobojowej w Ogólnopolskich Zawodach Rankingowych w TOMASZOWIE

    MAZOWIECKIM,

VI  miejsce w klasyfikacji wielobojowej w Ogólnopolskich Zawodach Rankingowych w

    BIAŁYMSTOKU.

II  miejsce w klasyfikacji końcowej Ogólnopolskich Zawodów Rankingowych w short tracku w

   ELBLĄGU,

VIII miejsce w klasyfikacji wielobojowej w FINALE Ogólnopolskich Zawodów Rankingowych w

   GDAŃSKU.

Juliusz CZELUSTA (junior E):

II  miejsce w klasyfikacji końcowej Ogólnopolskich Zawodów Rankingowych w short tracku w

   ELBLĄGU,

III miejsce w klasyfikacji wielobojowej w FINALE Ogólnopolskich Zawodów Rankingowych w

  GDAŃSKU,

III miejsce w klasyfikacji wielobojowej w Ogólnopolskich Zawodach Rankingowych w TOMASZOWIE

  MAZOWIECKIM,

V  miejsce w klasyfikacji wielobojowej w Ogólnopolskich Zawodach Rankingowych w BIAŁYMSTOKU                                                                                        

Hanna SKRZYPKOWSKA (junior E):

I miejsce w klasyfikacji wielobojowej w FINALE Ogólnopolskich Zawodów Rankingowych w

  GDAŃSKU,

III miejsce w klasyfikacji wielobojowej w Ogólnopolskich Zawodach Rankingowych w BIAŁYMSTOKU,

VII miejsce w klasyfikacji wielobojowej w Ogólnopolskich Zawodach Rankingowych w GIŻYCKU,

VI miejsce w klasyfikacji wielobojowej w Ogólnopolskich Zawodach Rankingowych w TOMASZOWIE

   MAZOWIECKIM.

Zuzanna SIDOROWICZ (junior E):

IV miejsce w klasyfikacji wielobojowej w FINALE  Ogólnopolskich Zawodów Rankingowych w

   GDAŃSKU,

IV miejsce w klasyfikacji wielobojowej w Ogólnopolskich Zawodach Rankingowych w GIŻYCKU,

V  miejsce w klasyfikacji końcowej Ogólnopolskich Zawodów Rankingowych w short tracku w

   ELBLĄGU,

VII miejsce w klasyfikacji wielobojowej w Ogólnopolskich Zawodach Rankingowych w

  BIAŁYMSTOKU,

Maja GIWER (junior E)

IV miejsce w klasyfikacji wielobojowej w Ogólnopolskich Zawodach Rankingowych w BIAŁYMSTOKU,

VI miejsce w klasyfikacji wielobojowej w FINALE Ogólnopolskich Zawodów Rankingowych w

   GDAŃSKU,

VI miejsce w klasyfikacji końcowej Ogólnopolskich Zawodów Rankingowych w short tracku w

   ELBLĄGU,

VII miejsce w klasyfikacji wielobojowej w Ogólnopolskich Zawodach Rankingowych w TOMASZOWIE

   MAZOWIECKIM,

Dominika PERKOWSKA (junior E):

IV miejsce w klasyfikacji wielobojowej w Ogólnopolskich Zawodach Rankingowych w BIAŁYMSTOKU.

Lena KORZYŃSKA (junior E):       

III  miejsce w klasyfikacji końcowej Ogólnopolskich Zawodów Rankingowych w short tracku w

   ELBLĄGU,

VIII miejsce w klasyfikacji wielobojowej w Ogólnopolskich Zawodach Rankingowych w BIAŁYMSTOKU.                                

Magda MIKOLAJUK (junior E):

X miejsce w klasyfikacji wielobojowej w Ogólnopolskich Zawodach Rankingowych w BIAŁYMSTOKU 

Łyżwiarskie klasy sportowe osiągnęli:

  1. Dominik PALENCEUSZ – III  klasa sportową
  2. Natalia SOBIESIAK – klasę sportową KADET
  3. Aleksandra ZAJKOWSKA   – klasę sportową KADET
  4. Aleksandra ZACHOWICZ – klasę sportową KADET
  5. Łukasz MAZURCZYK         – klasę sportową KADET
  6. Kamil DAWIDOWICZ – klasę sportową KADET
  7. Adam MAKUCH – klasę sportową KADET
  8. Bartłomiej JABŁOŃSKI – klasę sportową KADET
  9. Paulina KALINOWSKA – klasę sportową KADET
  10. Hanna SKRZYPKOWSKA – klasę sportową KADET
  11. Lena KORZYŃSKA – klasę sportową KADET
  12. Gabriela SIDOROWICZ – klasę sportową KADET
  13. Maja GIWER             – klasę sportową KADET
  • Szachy:

 Krystian PASZKOWSKI:

– udział w Mistrzostwach Europy w Szachach Klasycznych Ryga,

– I miejsce w Eliminacjach Makroregionalnych do Mistrzostw Polski Juniorów – Biardy, uzyskanie awansu do MPJ grupa C11

– I miejsce w czwartej rundzie Szkolnej Ligi Szachowej, uzyskanie prawa startu  w finałowym turnieju „Szachiści grają dla Polonii”. Turniej zostanie rozegrany w Senacie RP

– II miejsce w klasyfikacji generalnej XXIV edycji Szkolnej Ligi Szachowej

– I miejsce w XXI Mistrzostwach Województwa Podlaskiego Juniorów do lat 12

Szymon PTASZYŃSKI:

szóste miejsce w Mistrzostwach Polski Chłopców grupa C10 w szachach szybkich Wrocław

– IV miejsce w Eliminacjach Makroregionalnych do Mistrzostw Polski Juniorów – Biardy, uzyskanie awansu do MPJ grupa C11

–  pierwsze miejsce w grupie B w Mikołajkowym Turnieju Szachowym o Puchar Burmistrza Sokółki, uzyskanie prawa startu  w finałowym turnieju „Szachiści grają dla Polonii”. Turniej zostanie rozegrany w Senacie RP

–  III miejsce w XXI Mistrzostwach Województwa Podlaskiego Juniorów do lat 12

  • Zawody wojewódzkie:

I  miejsce w Igrzyskach Dzieci Województwa Podlaskiego w łyżwiarstwie szybkim  dziewcząt.

II miejsce w Igrzyskach Dzieci Województwa Podlaskiego w łyżwiarstwie szybkim chłopców..

V miejsce w Igrzyskach Dzieci Województwa Podlaskiego w unihokeju dziewcząt.

VIII miejsce w Igrzyskach Dzieci Województwa Podlaskiego w aerobiku dziewcząt.

  • Zawody miejskie:

II miejsce w Igrzyskach Dzieci Miasta Białegostoku w piłce nożnej dziewcząt.

III miejsce w Igrzyskach Dzieci Miasta Białegostoku w unihokeju dziewcząt.

III miejsce w Igrzyskach Dzieci Miasta Białegostoku w koszykówce chłopców.

III miejsce w Igrzyskach Dzieci Miasta Białegostoku w czwórboju lekkoatletycznym dziewcząt.

III miejsce w Igrzyskach Dzieci Miasta Białegostoku w szachach dziewcząt i chłopców.

V miejsce w Igrzyskach Dzieci Miasta Białegostoku w siatkówce dziewcząt.

V  miejsce w Igrzyskach Dzieci Miasta Białegostoku w czwórboju lekkoatletycznym chłopców.

V  miejsce w Igrzyskach Dzieci Miasta Białegostoku w lekkiej atletyce w kategorii drużynowej dziewcząt.

  • bieg 80m pł.-III miejsce Aleksandra TEOFILEWICZ,
  • bieg na dystansie 200m-I miejsce Karolina PIASECKA,
  • bieg na dystansie 200m-III miejsce Aleksandra ZAJKOWSKA,
  • sztafeta 4x60m-II miejsce (Aleksandra TEOFILEWICZ, Aleksandra ZAJKOWSKA,

                                                                                  Natalia SOBIESIAK, Karolina Piasecka).

VI miejsce w Igrzyskach Dzieci Miasta Białegostoku w drużynowych biegach przełajowych w kategorii chłopców.

VII miejsce w Igrzyskach Dzieci Miasta Białegostoku w badmintonie dziewcząt.

XIII miejsce w Igrzyskach Dzieci Miasta Białegostoku w drużynowych biegach przełajowych w kategorii dziewcząt.

            W ramach zajęć dodatkowych w pierwszym semestrze roku szkolnego 2018-2019 nauczyciele wychowania fizycznego prowadzili zajęcia z piłki nożnej, piłki siatkowej, piłki ręcznej, unihokeja, aerobiku sportowego, piłki koszykowej oraz badmintona.

Zespół nauczycieli wychowania fizycznego:

Dariusz Jesionkowski,

Tomasz Kiersnowski,

Kamil Makowski,

Zofia Rybołowicz, 

Mateusz Woroniecki,   

Wioletta Zajkowska,