DRODZY RODZICE! DROGIE DZIECI!

 

                W IMIENIU FUNDACJI NA RZECZ POMOCY DZIECIOM Z GRUDZIEŃSZCZYZNY PROSIMY O WSPARCIE AKCJI „ZBIÓRKA ŻYWNOŚCI, LITERATUTY POLSKIEJ I ARTYKUŁÓW SZKOLNYCH” DLA POLSKICH DZICI NA BIAŁORUSI

 

BARDZO PROSIMY O WSPARCIE NASZYCH RODAKÓW NA BIAŁORUSI. DZIECI POLSKIE NA BIAŁORUSI ŻYJĄ W KRAJU, W KTÓRYM CZĘSTO ŁAMANE SĄ ICH PRAWA. DZIAŁANIA FUNDACJI NIE ZMIENIA POLITYKI BIAŁORUSI WOBEC POLAKÓW, ALE POMOGĄ NAPEŁNIĆ NASZYCH RODAKÓW NADZIEJĄ NA TO, ŻE NIE SĄ SAMI, ŻE W POLSCE SIĘ O NICH MYŚLI I WSPIERA DUCHOWO I FIZYCZNIE.

WSZYSTKIE DARY PRZEKAZANE ZOSTANĄ DO NAJBIEDNIEJSZYCH MIASTECZEK I WSI NA BIAŁORUSI.  DO POLSKICH DOMÓW!

 

LISTA NAJBARDZIEJ POTRZEBNYCH RZECZY:

  1. ARTYKUŁY ŻYWIENIOWE O DŁUGIM TERMINIE WAŻNOŚCI (MĄKA, KASZE, MAKARONY, KONSERWY MIĘSNE, HERBATA, KAWA, ITP.
  2. CHEMIA GOSPODARCZA (ŚRODKI HIGIENY I CZYSTOŚCI)
  3. SŁODYCZE
  4. ARTYKUŁY SZKOLNE
  5. LITERATURA POLSKA
  6. UBRANIA DZIECIĘCE I OBUWIE

 

Zbiórka trwa do 17.02.2020.

Wszystkie rzeczy przynosimy do pokoju nauczycielskiego lub do sali nr 29.

 

DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM DARCZYŃCOMA ZA POMOC!!!!!!!!!!


Wspólnota Wolontariuszy

Na koniec roku szkolnego 2018/2019 miało miejsce plenerowe spotkanie wolontariuszy. Powspominaliśmy z radością nasze działania spożywając smakowitą pizzę. Wybitni wolontariusze zostali nagrodzeni kolorowymi aniołkami po to, aby pozostawali w rzeczywistości dobrymi AIOŁAMI dla potrzebujących pomocy i wsparcia. Zasłużony wakacyjny wypoczynek pozwoli nam nabrać jeszcze większych sił do bezinteresownej pomocy innym. Za ten owocny czas już teraz sobie wzajemnie DZIĘKUJEMY!

DBAJMY WIĘC O SERCE DLA INNYCH!!!


Radość z sukcesu

Przedstawiciele Wolontariatu SP6 wraz z opiekunami p. Agatą Kościuczyk, p.Haliną Wasiluk i p. Lillą Szorc wieńczą sukces obok naszych, małych, szkolnych Pól Nadziei.


Podsumowanie kampanii – Pola Nadziei

Z wielką radością i satysfakcją informujemy, że SP6 w roku szkolnym 2018/2019 otrzymała honorowy tytuł: SIEWCA NADZIEI. Jest to kolejne osiągnięcie SKW „Serce dla innych”, bowiem w ubiegłym roku nasi Wolontariusze, za pomoc niesioną chorym dzieciom zostali odznaczeni Orderem Nadziei. BRAWO ! i lody w nagrodę, które też w tym dniu wyjątkowo smakowały!


Podziękowanie dla SKW

W ramach kampanii fundacji – Pomóż Im – otrzymaliśmy ponownie miłe podziękowanie za wsparcie finansowe na rzecz potrzebujących, to radosne, że możemy pomagać!


Nasze szkolne,  małe Pole Nadziei

Tak pięknie prezentują się żonkile posadzone przez naszych wolontariuszy, ozdabiają mury tej szkoły , a  swoim pięknem i znaczeniem akcji Pola Nadziei  motywują do  dalszego działania serca wolontariuszy.


Wielkanocny kiermasz świąteczny

W naszej szkole miał miejsce świąteczny kiermasz, z którego dochód przeznaczymy na szlachetny cel.  Wolontariusze z uśmiechem i radością   zachęcali  kupujących, dbali o porządek i organizację kiermaszu. Jednym słowem jak zawsze spisywali się świetnie!  Na kiermaszu można było zakupić: świece, stroiki, kartki świąteczne,  wykonane przez wolontariuszy  zajączki  i kurczaczki na patyku oraz dekoracyjne kwiaty i  inne ozdoby  konkursowe. Gwoździem programu  sprzedających były oczywiście wszelkie słodkości wypiekane przez Rodziców i uczniów.  DZIĘKUJEMY!


Co można było  kupić na kiermaszu?

Wolontariusze potrafią odpowiedzialnie organizować pomoc  potrzebującym, poświęcając swój czas tworzyli ciekawe rzeczy. Super!


Nasze piękne  żonkile

W tym roku szkolnym Wolontariusze SP6 pomimo ogromnych chęci nie mieli możliwości  kwestowania osobiście. Symbolicznie więc włączyliśmy się w ogólną akcję „ Pola Nadziei” wykonując dużą ilość pięknych żonkili, które będą rozdawane ludziom dobrego serca  przez wolontariuszy Fundacji „ Pomóż Im ‘’. Super-  nasi Wolontariusze mają też  zacięcie artystyczne!


Zaproszenie

Pani Dyrektor naszej szkoły otrzymała zaproszenie  do udziału  w Białostockiej Edycji  Samorządowego Konkursu Nastolatków „Ośmiu Wspaniałych”. Konkurs został zapoczątkowany przez Fundację „ Świat na TAK ‘’, która w tym roku obchodzi jubileusz 25-lecia istnienia. Nasi Wolontariusze  wraz z Opiekunami  postanowili zgłosić do tego konkursu swoje kandydatury i  wystąpić jako 20 osobowa grupa, w kategorii „ Ósemki- Grupy”. Nie było to takie całkiem proste – należało wypełnić nieco dokumentów, ale  PPORADZILIŚMY SOBIE!


Akcja Caritas i Eleos

Wolontariusze zaangażowali się w pomoc potrzebującym pośrednicząc w sprzedaży świec wielkanocnych Caritasu tzw. Paschałków oraz pięknych świątecznych pocztówek i stroików z Eleosu.  Łącząc obowiązki szkolne i domowe znajdowali czas na to dzieło.


Konkurs Wolontariuszy

Opiekunowie Wolontariatu wraz z Wolontariuszami zorganizowali konkurs  świąteczny, który ma na celu wsparcie kiermaszu wielkanocnego . Jak zawsze zaangażowanie było wielkiej  dziękujemy Wszystkim uczestnikom konkursu.


Delegacja Wolontariuszy w CAS

W dniu 06.03.19r. grupa Wolontariuszy wraz ze swoimi Opiekunami  udała się do Centrum Aktywności Społecznej w celu przystąpienia do I etapu konkursu „ Ośmiu Wspaniałych”. Nasi wolontariusze pełni otwartości, odwagi z radością wystąpili przed Jury Konkursu . Podczas  rozmowy kwalifikacyjnej   otwierali swoje serca wobec innych opowiadając o służbie w Szkolnym Kole Wolontariatu. Nie zabrakło pozowania do wspólnego zdjęcia!  Po wyczerpującym przesłuchaniu w ramach „ wolontariackiej” integracji skorzystaliśmy ze wspaniałego poczęstunku. Było  spoko!


SŁOIK NADZIEI

Wolontariusze z radością przystąpili do konkursu pod hasłem „ Słoik nadziei”, który miał na celu wsparcie finansowe Podopiecznych Białostockiego Hospicjum dla Dzieci. Pięknie ozdobiony słoik z pieniążkami został przekazany dla Fundacji – Pomóż im – i znów wolontariusze spisali się „ na medal”!


Świąteczne kolędowanie w DPS w Białymstoku

20.12. wolontariusze wraz z uczniami klasy Vc i Zespołem na Wesołej gościli w Domu Pomocy Społecznej przy ul. Świerkowej. Zanieśliśmy nieco radości dla pensjonariuszy tego domu. Zaskoczyła nas bardzo liczna ich obecność. Pięknie wybrzmiały kolędy , odczuliśmy razem serdeczną, ciepłą atmosferę przedświąteczną. Obdarowaliśmy wszystkich zielonymi choineczkami i pierniczkami – wypracowanymi z wielką dokładnością przez wolontariuszy SP6.

Niespodzianką dla nas zaś był poczęstunek domową drożdżówką i smacznym kompotem.

Warto lubić ludzi i otwierać dla nich swoje serca!

 


 

Kiermasz świąteczny 2018 w SP6

Przed Świętami Bożego Narodzenia Wolontariusze chętnie sprzedawali świece Caritas i Eleos, kartki świąteczne, ciasta, ciasteczka i bombki na choinkę. Dziękujemy bardzo Rodzicom i uczniom, którzy podejmowali się wysiłku pieczenia różnego rodzaju słodkości . Dochód z kiermaszu przeznaczony zostanie na cele charytatywne. Tyle dobrego możemy razem uczynić. BRAWO!

 


 

Miłe podziękowanie

Mikołajowy worek cukierków, miłe podziękowanie wraz z pięknym kwiatem wolontariusze i wszyscy występujący otrzymali od kierownictwa oddziału dziecięcego. Cieszymy się z tego, że mogliśmy choć przez chwilę z Nimi i dla Nich być. Mamy też nadzieję, że mali pacjenci szybko powrócą do zdrowia.

 


 

Boże Narodzenie na oddziale dziecięcym!

Dnia 19.12. delegacja wolontariuszy wraz z uczniami klasy Vc i Zespołem muzycznym na Wesołej udała się do wojewódzkiego szpitala na oddział dziecięcy ze świątecznym montażem słowno-muzycznym. Widzieliśmy wśród małych pacjentów i ich rodziców radość i zaskoczenie. Wspólnie śpiewaliśmy kolędy, złożyliśmy życzenia, a także obdarowaliśmy dzieci drobnymi upominkami świątecznymi. Wolontariusze przygotowali zielone choineczki z zawartością pierniczków, które wypiekane były przez uczniów naszej szkoły. Wolontariusze to mają POMYSŁY! To wspaniałe, że znów mogliśmy w tych trudnych dla dzieci chwilach leczenia, tchnąć ducha świątecznej radości.

 


 

Pomysłowi Wolontariusze!

Przed świętami były wypiekane pierniczki i przygotowywane choineczki. Wolontariusze zaś poświęcali siebie i swój czas, aby później innym przekazać te skromne niespodzianki.

Super pomysły!

 


 

Zbiórka makulatury

Wraz z Samorządem Uczniowskim wolontariusze włączyli się w akcję zbiórki makulatury. Pieniądze ze sprzedaży przeznaczono na pomoc dla Podlaskiego Hospicjum Dziecięcego. Chętnych do uczestnictwa w tym jakże prostym, przedsięwzięciu, niosącym tyle dobra – nie brakowało.

BARDZO DZIĘKUJEMY!


 

Świąteczny list od Przyjaciela

Szkolne Koło Wolontariatu włączyło się w akcję wykonania świątecznej pocztówki z życzeniami. Zachęciliśmy skutecznie wielu uczniów naszej szkoły do podjęcia tego zadania – zebraliśmy 65 pocztówek. Kartki te zostały wręczone przed Świętami Bożego Narodzenia dla dzieci z dystrofią mięśniową oraz pozostałych pacjentów z Kliniki Rehabilitacji Dziecięcej UMB. Nasi Wolontariusze świetnie kierowali tą akcją. Mieliśmy znów piękną okazję otworzyć nasze serca dla innych! BRAWO!

 


 

Baza Szlachetnej Paczki!

Z ogromną satysfakcją delegacja Szkolnego Koła Wolontariatu dostarczyła paczki do bazy. Spotkaliśmy się z miłym przyjęciem i pochwałami. Na pamiątkę otrzymaliśmy potwierdzenie naszego wspólnego działania. To oczywiste, że LUBIMY LUDZI!

 


 

Finał Szlachetnej Paczki w SP6

To nasze wspólne dzieło, jakże radosny efekt działania, to właśnie dobrze wykonane zadanie. SERCE DLA INNYCH!

 


 

Wolontariusze działają!

Każdą wolną chwilę nasi wolontariusze przeznaczali na tworzenie paczek dla wybranej Rodziny. Hojność darczyńców była ogromna, wszyscy pragnęli sprawić świąteczną radość i okazać wielkie serca dla innych. Dziękujemy!


 

1. Nasza rodzina

 

Pani (33 l.)samotnie wychowuje dwójkę dzieci: córkę (12 l.) i syna (7 l.) Pani choruje na cukrzycę. Mimo starań nie może znaleźć pracy, która pozwalałaby opiekować się dziećmi, zachować płynność finansową i jednocześnie nie wpływać na pogorszenie jej stanu zdrowia. Dla swojego bezpieczeństwa i komfortu musiała kupić pompę insulinową, za którą co miesiąc płaci raty. Oprócz tego musi opłacać części wymienne do tego sprzętu, na co często brakuje pieniędzy.

 

Jej syn również choruje – jest alergikiem, w związku z czym duża część domowego budżetu zostaje wydana na leki i sprzęt medyczny. Rodzina utrzymuje się z zasiłków, wsparcia w ramach programu “500+” oraz alimentów (razem 2716 zł). Po odliczeniu kosztów utrzymania mieszkania i leczenia pozostaje zaledwie 162 zł na osobę. Mimo trudności mama dba o to, aby dzieci miały piękne

 

dzieciństwo – stara się zapewnić im wszystko, czego potrzebują (od schludnych ubrań po dostęp do internetu), spędza z nimi czas, chodzi na spacery, zachęca do realizacji pasji. Córka marzy, by dostać się do szkoły policyjnej, a syn chciałby doskonalić swoje umiejętności piłkarskie w klubie. Mama w przyszłości chce podjąć studia magisterskie na kierunku psychologia. Cały czas poszukuje

 

pracy, a w międzyczasie bierze udział w programie “pomoc za pomoc”, gdzie za swoją pracę otrzymuje rzeczy pierwszej potrzeby. Rodzina najbardziej potrzebuje żywności i patelni, ponieważ stara jest już bardzo zniszczona. Rodzina prosi też o stolik – ten, którego rodzina używa obecnie jest w bardzo złym stanie.

2. Potrzeby rodziny

 

Żywność – odciążyłoby to budżet rodziny

 

Patelnia – poprzednia jest w opłakanym stanie

 

Czajnik

 

Stolik – poprzedni trwale uszkodzony, a rodzina nie ma pieniędzy na kupno nowego

 

Rodzina potrzebuje następujących produktów spożywczych:

 

Herbata, Kasza, Cukier, Konserwy mięsne, Kawa, Makaron, Olej, Konserwy rybne, Ryż, Mąka, Dżem, Warzywa w puszkach i inne

 

Inne produkty żywnościowe:

 

keczup, płatki śniadaniowe, majonez, musztarda, mleko UHTi inne

 

– Środki czystości

 

Proszek do prania, Płyn do mycia naczyń, Mydło/żel myjący, Pasta do zębów, płyn do płukania, Płyny czyszczące, Szampon, Szczoteczka do zębów i inne

 

– Odzież

 

a) córka lat 12 (sylwetka szczupła), 158 cm wzrostu

 

– kurtka czarna zimowa rozmiar M,

 

– legginsy/jeansy przejściowe, modne z dziurami

 

– tenisówki przejściowe z białą podeszwą nr 38

 

– piżama

 

– inne ubrania: sweterki, bluzki, bluzy, dresy, bielizna, skarpety, sukienki, spódnice (Wszystko czego nastolatka potrzebuje!!!)

 

b)chłopiec lat 7 ( ubrania na wzrost 128 – 134) lub większe

 

– piżama

 

-dresy ( dla osoby o grubszych udach)

 

– spodnie

 

– koszule

 

– bluzy

 

– bielizna , skarpety

 

I inne rzeczy mogące sprawić przyjemność dziecku.

 

Wyposażenie mieszkania:

 

– Ręczniki

 

– Pościel 160×200

 

– poszwy,

 

– prześcieradła,

 

– Poduszka

 

Upominki:

 

dziewczynka – kosmetyki dla nastolatek (tusz rzęs, żel do mycia twarzy),

 

chłopiec – kusza Nerf z celownikiem,

 

mama – trwała pomadka (czerwona)

 

Potrzeby, które nie są rzeczami

 

  • pomoc w (znalezieniu) zapisaniu syna na wymarzone zajęcia z piłki nożnej;
  • pomoc w znalezieniu pracy w niepełnym wymiarze godzin, aby mama mogła opiekować się dziećmi

 


 

Szkolenie z wolontariatu

15.11.2018r. w naszej szkole odbyło się szkolenie z wolontariatu. Szkoleniem objęci zostali uczniowie klas VII i VIII. Pani Ewelina Kikolska – wolontariuszka Fundacji   Pomóż Im – bardzo czytelnie wskazała zadania , cele działania i sprawy organizacyjne tego szlachetnego dzieła. Warto być wolontariuszem!

 

 

 


 

 

100 lat radości dla niepodległości !

23.10.2018r. w ramach wolontariatu uczniowie „ Zespołu na Wesołej” wraz z nauczycielem muzyki i opiekunem wolontariatu udali się z montażem słowno-muzycznym do Szkoły Podstawowej Nr 30 przy Pogotowiu Opiekuńczym. Razem z uczniami tej szkoły wyśpiewaliśmy dla Niepodległej piękne pieśni patriotyczne.


 

Pola Nadziei w SP6 !

 

 

Szczęśliwi wolontariusze SP6 ! Mamy swoje szkolne pole nadziei. W październikowy poranek wolontariusze wraz z opiekunami zasadzili żonkile . Na wiosnę gdy urosną otworzymy swoje serca dla innych .

 


 

Order Nadziei – wyróżnienie

 

Wolontariusze SP6 mają duży powód do radości, nasze działania na rzecz Fundacji

 

„ Pomóż im ‘’ zostały dostrzeżone. Otóż Fundacja przyznała dla Szkolnego Koła

 

Wolontariatu – Serce dla innych – jakże wymowny „ ORDER NADZIEI ‘’ .

 

Dziękujemy!

 


Nowe otwarcie!

 

Rozpoczęliśmy nowy rok szkolny 2018/2019 i zaczynamy działać na rzecz innych jednym słowem otwieramy nasze serca. Otóż 10.10.2018r. włączyliśmy się w inaugurację kampanii – Pola Nadziei. Wzruszająca uroczystość odbyła się w Urzędzie Wojewódzkim w Białymstoku, w której uczestniczyli opiekunowie SKW wraz z grupą wolontariuszy. Po oficjalnej części wszyscy udali się na skwer im. Marii i Lecha Kaczyńskich, gdzie zasadzono żonkile – symbole tej ciekawej akcji.

 


 

Miłe podziękowania!

Cieszymy się , że możemy pomagać. Naszą świąteczną akcją wsparliśmy działalność Specjalistycznej Placówki, do której uczęszczają dzieci z rodzin dysfunkcyjnych.


Fundacja „ Pomóż im ‘’ więc pomogliśmy!

Charytatywny kiermasz świąteczny w SP6 cieszył się dużym zainteresowaniem. Kolejne małe dzieło Szkolnego Wolontariatu zostało wypełnione. Kwotę w wysokości 2510 zł przekazaliśmy Fundacji „ Pomóż im” na rzecz Dzieci z Chorobami Nowotworowymi i Hospicjum dla Dzieci. To szlachetny cel – dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w tą akcję.


Dziękujemy ludziom dobrego serca!

„Nie możemy pomóc każdemu,

Ale każdy może pomóc komuś”

R. Reagan

           Członkowie Szkolnego Koła Wolontariatu SP 6 w Białymstoku „ Serce dla innych” wraz z opiekunami dziękują uczniom , rodzicom i nauczycielom za aktywne włączenie się w wielkanocny świąteczny kiermasz charytatywny.

Rodzice wypiekali pyszne ciasta, ciasteczka, babeczki i inne smakołyki. Domowe słodkości cieszyły podniebienia szkolnych łasuchów.

Dziękujemy też za pomoc okazaną w innej formie( szczególnie za przynoszone materiały, z których wolontariusze tworzyli piękne ozdoby, pocztówki, stroiki wielkanocne).

Środki pozyskane z kiermaszu zostały przekazane na potrzeby Fundacji „Pomóż Im” na rzecz Dzieci z Chorobami Nowotworowymi i Hospicjum dla Dzieci.


Przed świętami wielkanocnymi wolontariusze naszej szkoły ogłosili piękną akcję pod hasłem – Wielkanocny zajączek. Celem tej akcji była zbiórka darów dla podopiecznych Stowarzyszenia Pomocy Rodzinie- Droga.


 

Akcje charytatywne przed Świętami Bożego Narodzenia zakończyły się wielkim sukcesem. Wolontariusze mogą być dumni ze swoich działań i poświęconego czasu ofiarowując – SERCE DLA INNYCH ! Otrzymaliśmy piękne podziękowania.


 

Wolontariusze SP6, przed świętami wielkanocnymi aktywnie działali na rzecz pomocy potrzebującym. Wykonywali różne ozdoby świąteczne, przynosili niezbędne do ich wykonania materiały, jak zawsze poświęcali swój czas i serce. Rodzice wraz z dziećmi wypiekali ciasta, ciasteczka i inne smakołyki, które podczas prowadzenia kiermaszu świątecznego rozchodziły się w bardzo szybkim tempie. Uczniowie w ramach konkursu przygotowali też bardzo dużo ciekawych kartek świątecznych. Brawo! Dziękujemy !

 

 


 

Świąteczne kolędowanie

 

Wolontariusze wraz z uczniami klasy Vb  kolędowali w Dziecięcym Szpitalu Klinicznym oraz w  Domu Pomocy Społecznej . Zaproszone  do naszej szkoły dzieci z sąsiedniego przedszkola  włączyli się nawet w śpiew kolęd. Do tej pięknej  atmosfery  wolontariusze dołączyli świąteczne upominki tj. papierowe aniołki, pierniczki oraz świąteczne kartki z życzeniami. Praca wolontariuszy przyniosła satysfakcję i radość. Wesołych Świąt Bożego Narodzenia!


7-8.12 wolontariusze kończyli przygotowywanie  Szlachetnej Paczki. Wszystkich ogarniała radość , bo widzieliśmy górę prezentów dla wybranej , potrzebującej wsparcia rodziny. Wolontariusze , wielu uczniów wraz z  Rodzicami oraz pracownicy  SP6 wykazali się wielką hojnością i dobroczynnością – dziękujemy! 

Dnia 09.12.17r. wraz z delegacją wolontariuszy opiekunowie dostarczyli paczki do bazy Szlachetnej  Paczki . Zostaliśmy miło powitani i zaproszeni  na  słodki poczęstunek i wspólną pogawędkę. Odczuwaliśmy ogromną satysfakcję, że mogliśmy otworzyć nasze serca potrzebującym, a to takie piękne w kontekście adwentu i zbliżających się świąt Bożego Narodzenia – po prostu my też  LUBIMY LUDZI!

 


 

Kartki  świąteczne

W ramach konkursu przygotowaliśmy dużo świątecznych kartek. Wypełnimy je życzeniami, a nasi wolontariusze wręczą je pensjonariuszom Domu Pomocy Społecznej, aby dopełnić radość świąt.

 


 

 

Wolontariusze i  aniołki

Chcemy rozradować ludzkie serca – więc  wolontariusze –   pod okiem opiekuna SKW, Pani Haliny Wasiluk przygotowali ponad 100 papierowych , precyzyjnie wykonanych aniołków. Zaprojektowała je nam Pani Jola Szady.

Przed Świętami Bożego Narodzenia będą miały one swoje przeznaczenie. Dobra praca,

BRAWO!

 


 

Na początku grudnia wolontariusze zostali odznaczeni wizytówkami zawierającymi  logo,   nazwę , wypisane imię i nazwisko. W szczególny sposób dziękujemy Pani Jolancie Szady – nauczycielowi SP6 za okazaną pomoc w zaprojektowaniu wizytówki.

 


 

 

Wolontariusze SP6 bardzo czynnie działali,   aby wykonać dzieło Szlachetnej Paczki. Według wyznaczonych dyżurów odbierali dary  od uczniów poszczególnych klas . Wśród nauczycieli została przeprowadzona też  zbiórka pieniężna na ten cel. Możemy powiedzieć, że mamy wielkie serca, zebraliśmy dużo potrzebnych rzeczy i staraliśmy się systematycznie pakować .

 

 


 

 

5 grudnia wolontariusze nie zapomnieli o swoim szczególnym dniu. Z tej okazji zaznaczyli swoją obecność  i radość z bycia wolontariuszem .  W szkole rozmieścili ciekawe plakaty promujące dzieło wolontariatu – wolontariusze SP6 –  brawo za pomysłowość !


 

 

Wolontariusze SP 6 bardzo chętnie włączyli się w pomoc  przy sprzedaży świec Caritas i Eleos. Potrafili  pięknie  zorganizować się  i poświęcić też  niejednokrotnie  swój pozaszkolny czas dla tak pięknego  Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom.

 


 

 

W listopadzie odbyło się kolejne spotkanie wolontariuszy z opiekunami koła. Omówione zostały bieżące sprawy, wyznaczyliśmy nowe zadania, utworzyliśmy grupy do  dalszego działania według możliwości , zdolności i talentów wolontariuszy. Na uwagę zasługuje organizacja i operatywność przewodniczących  poszczególnych grup wolontariuszy. Spisują się oni bardzo dzielnie. 


 

 SZLACHETNA PACZKA – OGŁOSZENIE

 

 

 

 PRACE KONKURSOWE


Wolontariat – spotkanie

25.10.2017r. o godź. 15.15 w naszej szkole miało miejsce pierwsze spotkanie wszystkich zgłoszonych wolontariuszy z opiekunami Koła.  Zostały przedstawione zasady działania  wolontariuszy  sprawy organizacyjne, omówiony został konkurs  na logo i nazwę Koła. Obecność była bardzo zadawalająca , a zgłosiło się  52  wolontariuszy  –   wszyscy oni  dostarczyli zgodę rodziców na piśmie.

Wolontariusze zostali zobowiązani do ustalenia przewodniczących grup klasowych,  pomysłów na modyfikację logo SKW oraz przedstawienia na piśmie swoich możliwości, talentów, zdolności, które będą przydatne w planowaniu pracy Koła. Uczniowie w założonych przez siebie Dzienniczkach Wolontariusza poczynili stosowna adnotację.

Opiekunowie  po  uprzednim  spotkaniu z Panią Dyrektor  przedstawili  wolontariuszom  propozycje szkolenia, na której termin oczekujemy.


 

Wolontariat – konkurs

Dnia 20.10.2017r. opiekunowie SKW spotkali się na zebraniu , aby wziąć pod uwagę wnioski płynące ze szkolenia i uwzględnić  je w naszej działalności i zapisach dotyczących statutu . Rozstrzygnięty  też został  konkurs na logo i nazwę SKW.  Wśród 21 prac konkursowych na I miejsce  zasługuje praca ucznia Sebastiana Nowika z kl. Vc,  II miejsce praca ucznia Szymona Kamińskiego z kl. Vc,  zaś III miejsce otrzymały uczennice Pola Matys i Aleksandra Teofilewicz  obie z kl. Vb. Wyróżniona też została praca uczennicy Zuzanny Bajdałów z kl. Vb i  Uczennicy Zofii Skupień z kl. VIa.

Dziękujemy  wszystkim  uczestnikom  konkursu a nagrodzonym  g r a t u l u j e m y !

 


 

Wolontariat –  szkolenie opiekunów Koła

                  Dnia 19.10.2017r. opiekunowie Szkolnego Koła Wolontariatu odbyli w Centrum Edukacji  Narodowej  szkolenie z zakresu powoływania i działalności Wolontariatu .  Szkolenie to było bardzo owocne i wyznaczyło nam pewne kierunki  działalności Koła, a także wskazało nam aspekty prawne prowadzenia takiego Koła w szkole podstawowej. 

 

 


 

Wolontariat – uczymy się pomagać…

 Dnia 9 .10.2017r. odbyło się spotkanie opiekunów Szkolnego Koła Wolontariatu w SP6. Podjęte zostały sprawy organizacyjne dotyczące działania naszego Koła. Pracowałyśmy nad statutem  SKW, opracowane zostały zasady działania wolontariuszy, oświadczenia wyrażenie zgody rodziców na służbę w Wolontariacie. Rozpisałyśmy też konkurs na logo i  nazwę Szkolnego Koła Wolontariatu,  do  którego zaproszeni są uczniowie klas V  – VII.

Opiekunowie Szkolnego Koła Wolontariatu to:

Pani Agata Kościuczyk  – przewodnicząca Koła

Pani Halina Wasiluk

Pani Elżbieta Gryko

             Pani Lilla Szorc